Samoczynne uszczelnienie rys w betonie na drodze krystalizacji

Wersja do druku Poleć znajomemu

Samoczynne uszczelnienie rys w betonie na drodze krystalizacji betonu wodoszczelnego z domieszką Maxseal Super Admix.

Domieszka Maxseal Super Admix działa na bazie krystalizacji w porach betonu, co pozwala na samoczynne uszczelnienie rys skurczowych w fazie dojrzewania betonu. Proces krystalizacji zachodzi poprzez reakcję domieszki z wolnymi solami wapnia i wodą w porach betonu, co prowadzi do powstawania kryształów, które zatykają drobne szczeliny i pory.

W przypadku wystąpienia rys skurczowych w fazie dojrzewania betonu, domieszka Maxseal Super Admix jest w stanie samoczynnie zamknąć i uszczelnić te rysy, dzięki czemu beton ponownie staje się wodoszczelny i odporny na działanie wody a konstrukcja betonowa odzyskuje szczelność hydrauliczną.

Proces krystalizacji jest samoregenerujący dla betonu, co oznacza, że w przypadku uszkodzeń betonu, domieszka może naprawić uszkodzone miejsca. Proces jest automatyczny i samoregulujący, uruchamia się samoczynnie w betonie w sytuacji powstania wolnych przestrzeni (rys w betonie) w obecności cząstek wody i wolnych cząstek soli wapnia, powszechnie występujących w materiałach mineralnych na bazie cementu.

Ponadto, domieszka Maxseal Super Admix jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i chemikaliów, co zapewnia odporność betonu na korozję i trudne warunki zewnętrzne. Dzięki temu, beton z domieszką Maxseal Super Admix może być stosowany w miejscach narażonych na działanie wody, takich jak baseny, zbiorniki wodne czy tunel.

Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać pełną skuteczność uszczelnienia rys w betonie za pomocą domieszki Maxseal Super Admix, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie betonu przed nadmiernym wysychaniem i zapewnienie mu odpowiedniej pielęgnacji, aby zapewnić pełną penetrację i krystalizację domieszki.

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
20.00 kg
domieszka uszczelniająca do betonu, beton wodoszczelny dzięki krystalizacji, beton samonaprawiający

Maxseal Super Admix to domieszka uszczelniająca do betonu do przygotowanie betonu wodoszczelnego. Beton samonaprawiający - samoczynne uszczelnienie i zamykanie rys skurczowych w fazie dojrzewania betonu następuje na drodze wtórnej krystalizacji w powstałych przestrzeniach wolnych soli wapnia reagujących z wodą i dodatkiem uszczelniającym Maxseal Super Admix.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: MX-SUPER-ADMIX
Opakowanie: worek 20 kg
Jednostka: kg
Minimalne zamówienie: 20 kg
Specjalizacja: beton wodoszczelny, beton hydrauliczny, samoregeneracja betonu, beton samonaprawialny, beton samonaprawiający się

Uwagi: uszczelnienie betonu i samoczynne zamykanie rys następuje na drodze krystalizacji soli wapnia w betonie w obecności domieszki Maxseal Super Admix i wody, wodoszczelny dodatek do betonu
Zużycie: 0,5 do 1,5 kg na 50 kg cementu

Grupa produktów: krystalizacja betonu, hydroizolacja mineralna, hydroizolacja betonu, domieszki uszczelniające do betonu, domieszki do betonu
Rozwiązywane problemy: przeciekanie wody przez beton
Zastosowanie: beton wodoszczelny, beton hydrotechniczny

Sytuacje stosowania

 

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter