Wzmocnienia podbudowy pod place i parkingi

Wersja do druku Poleć znajomemu

Wzmocnienia podbudowy pod place i parkingi na terenach o słabych lub zmiennych warunkach gruntowych.

Wzmocnienie podbudowy placów i parkingów z wykorzystaniem geokraty polega na wbudowniu odpowiednio dobranej geokraty z zastosowaniem geowłókniny, nak którą ma być wykonana nawierzchnia.

Geokraty są wykorzystywane do zwiększenia nośności gruntu oraz poprawy jego stabilności, co daje nam większą wytrzymałość nawierzchni na długie lata bez konieczności ponoszenia kosztów na naprawy.

W pierwszej kolejności, należy wykonać odpowiednie przygotowanie terenu, czyli usunięcie zbędnych warstw gleby, wyrównanie powierzchni i utwardzenie podłoża.
Podczas układania geokraty stosuje się warstwę odcinającą w postaci geowłóknina separacyjnej układanej poniżej warstwy geokraty, co zapobiega mieszaniu się warstwy wypełenienia geokraty z podłożem gruntowym.

Kolejnym etapem jest rozłożenie geokraty, która pozwala na równomierne rozłożenie sił działających na nawierzchnię. Po ułożeniu geokraty, na nią nakłada się odpowiednią warstwę kruszywa, która zapewni odpowiednią stabilność nawierzchni.

Ważnymi parametrami geokraty wykorzystywanej przy wzmocnieniu podbudowy placów i parkingów są m.in. wytrzymałość, elastyczność, wielkość oczek. Dobór odpowiedniego rodzaju geokraty powinien być uzależniony od warunków gruntowych oraz wymagań projektowych.

Zastosowanie geokraty przy wzmocnieniu podbudowy placów i parkingów pozwala na uzyskanie stabilnej i wytrzymałej nawierzchni, odporniej na odkształcenia, pękanie i osiadanie gruntu. Dodatkowo, geokraty są łatwe w montażu, co przyspiesza proces budowy oraz pozwala na znaczne obniżenie kosztów inwestycji.


cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
16.38 m2
geosiatka komórkowa do wzmocnienia podbudowy i umocnienia skarpy

Geokrata to geosyntetyk do stabilizacji i wzmacniania gruntów. Jest to przestrzenna struktura zbudowana z taśm polietylenowych łączonych ultradźwiękowo, która po rozłożeniu tworzy komórki przypominające plaster miodu. Geokrata komórkowa może być używana do budowy dróg, parkingów, skarp, nasypów i innych obiektów komunikacyjnych. Geokrata zapobiega deformacji i erozji gruntu oraz zwiększa jego nośność - przestrzenna geosiatka komórkowa służąca stabilizacji i wzmacnianiu podłoża. Może być stosowana także do ochrony powierzchni skarpy przed rozmywaniem czy erozją.

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
1 m2
geowłóknina do separacji warstw gruntu, warstwa odcinająca

Geowłóknina separacyjna to geosyntetyk używany w inżynierii lądowej i budownictwie. Jest to materiał wykonany z polimerów, który ma za zadanie oddzielić różne warstwy gruntów i zapobiec ich wzajemnemu mieszaniu się, tworzy tzw. warstwę odcinającą. W roli geowłókniny separacyjnej może być stosowana geowłóknina polipropylenowa oraz geowłóknina poliestrowa.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: gw-separacyjna
Jednostka: m2
Specjalizacja: warstwa odcinająca, separacja warstw gruntu

Grupa produktów: geowłóknina
Rozwiązywane problemy: rozmywanie skarp, erozja gruntu, osuwanie skarp i zboczy, osiadanie nasypów, osiadanie gruntu, koleinowanie dróg i parkingów
Zastosowanie: separacja, filtracja, ochrona
Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 3

Stosowanie geokraty jest szczególnie wskazane w sytuacjach, gdzie istnieje potrzeba wzmocnienia gruntów lub zapewnienia stabilności terenu.

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter