Naprawa ubytków w asfalcie na zimno - metoda IRR

Wersja do druku Poleć znajomemu

W jaki sposób skutecznie naprawić drogę? Jak załatać pojawiające się na drodze dziury? Poniżej przedstawiamy skuteczny sposób naprawy asfaltu na zimno, który w porównaniu do tradycyjnych form naprawiania jest szybszy i łatwiejszy. Naprawa asfaltu przy pomocy IRR jest możliwa także w zimie przy ujemnych temperaturach czy podczas opadów atmosferycznych.

ubytek__Custom_.jpg

Opis systemu asfaltu na zimno IRR

Wspomniana metoda naprawy ubytków w asfalcie opiera się na produkcie INSTANT ROAD REPAIR.

studz_bet.jpgAsfalt na zimno IRR to specjalny rodzaj masy asfaltowej, produkowany na licencji angielskiej,  przeznaczonym do natychmiastowych, trwałych napraw uszkodzeń dróg, autostrad, płyt lotniskowych, parkingów a także wszelkich nawierzchni asfaltowych i betonowych. Dzięki doskonałemu przyleganiu  do metalu ma szerokie zastosowanie także przy remontach przejazdów kolejowych, torowisk tramwajowych, mostów.  Produkt stanowi także doskonałe rozwiązanie przy uzupełnianiu ubytków poinstalacyjnych: gazowych, hydraulicznych, elektrycznych czy telefonicznych.  IRR likwiduje uszkodzenia dowolnego kształtu, głębokości, wielkości. 

Asfalt na zimno IRR może być używany w każdych warunkach pogodowych w temperaturze od -45OC do +60OC, a więc w przeciwieństwie do metod konwencjonalnych, istnieje możliwość wykonania trwałych napraw uszkodzonych nawierzchni także w warunkach zimowych. Instant Road Repair jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. IRR, przygotowany do natychmiastowego zastosowania bezpośrednio z pojemników, nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu oraz specjalistycznych narzędzi, a także podgrzewania, mieszania, ciecia i wałowania. Instant Road Repair utwardza się w kontakcie z powietrzem oraz na skutek kompresji, podczas ruchu kołowego.  IRR jest także całkowicie bezodpadowy - nadmiar masy można zebrać z powrotem do pojemnika i użyć z powodzeniem do następnej naprawy. Instant Road Repair nie powoduje przerw w ruchu ulicznym, gdyż naprawa uszkodzonej powierzchni trwa bardzo krótko. Po zapełnieniu ubytku i zagęszczeniu IRR nie osiada.

kanal.jpgProdukt pozostaje lekko plastyczny przez cały czas eksploatacji. Cecha ta pozwala uniknąć skutków naprężeń wewnętrznych. Pakowany w pojemniki 30 kg pozwala na sprawne i ekonomiczne stosowanie. Instant Road Repair jest produkowany w Wielkiej Brytanii od 20 lat, sprzedawany, produkowany i używany w wielu krajach świata, m.in.: Australii, Japonii, USA, Norwegii, Szwecji, RPA - IRR, ze względu na unikalne zalety, cieszy się wielką popularnością. Posiada referencje największych firm zachodnich.

Podstawowy surowiec do produkcji asfaltu na zimno Instant Road Repair – Emcol Mixing Liquid – jest importowany przez wszystkich właścicieli licencji, na całym świecie. Gwarantuje to zawsze tą samą, najwyższą jakość wyrobu finalnego, bez względu na to, w jakiej części świata został on wyprodukowany. Wszystkie surowce używane do produkcji IRR mają akceptacje laboratorium angielskiego, którego zespół naukowców pracuje ciągle nad optymalizacją zastosowań IRR.

Sposób naprawy - łatanie dziur w asfalcie
naprawa ubytków w asfalcie - SYSTEM IRR
dz_b_w.jpgProces naprawy nawierzchni z zastosowaniem asfaltu na zimno IRR jest bardzo prosty. Skuteczne, wysokiej jakości naprawy, może teraz wykonywać nawet jeden pracownik, po uprzednim krótkim przeszkoleniu. Kilkuosobowa ekipa jest w stanie  sprostać zadaniom przeznaczonym dotychczas dla dużych, wysoko wyspecjalizowanych firm, dysponujących drogim sprzętem oraz wieloma pracownikami. Naprawa nawierzchni przy użyciu IRR jest bardzo prosta i opiera się na kilku etapach. Przy pełnej wprawie naprawę ubytku można wykonać nawet w kilka minut.

woda_IRR.jpgPrzede wszystkim trzeba oczyścić ubytek, który chcemy uzupełnić. Należy usunąć z niego wszystkie luźne elementy. Wykonanie tej czynności znacznie poprawi skuteczność działania IRR i zapewni jego maksymalną wytrzymałość i  przyczepność. Nie ma potrzeby przycinania krawędzi ubytku, ani smarowania ich środkami zwiększającymi przyczepność.

Kolejnym krokiem, który należy wykonać jest wypełnienie przestrzeni ubytku produktem Instant Road Repair. Należy wypełnić cały otwór masą naprawczą. Nadmiar można z powrotem umieścić w opakowaniu bez obawy, że uległ on uszkodzeniu czy zużyciu. Warstwa IRR przy średniej naprawie nie powinna być mniejsza niż  2cm.

dz_w_got.jpg Po wypełnieniu ubytku można przystąpić do wyrównania powierzchni i zagęszczenia IRR. Czynności te nie wymagają użycia specjalistycznych, drogich narzędzi. Do wyrównania w zupełności wystarczą narzędzia ręczne jak np. szufla. Do zagęszczenia z powodzeniem można zastosować zwykły ubijak ręczny.

Po wykonaniu powyższych czynności powierzchnia jest gotowa do normalnego użytkowania.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba można przy użyciu Instant Road Repair wypełnić większe ubytki. Należy wtedy używać ograniczników i zagęszczać IRR w pasmach do 1 metra szerokości. Napraw przy użyciu produktu Instant Road Repair można wykonywać w każdych warunkach pogodowych.

Czytaj dalej: Naprawa asfaltu na zimno - od czego zależy trwałość naprawy IRR

Zobacz także instrukcję D 05 03 17 - naprawy asfaltu na gorąco.

IRR rozwiązuje problemy z dziurami w jezdni, m.in. takie jak w na drogach gminnych w Wilkowicach - zobacz relację filmową.

 

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter