Bentonitowa izolacja stropodachu

Wersja do druku Poleć znajomemu

Mata bentonitowa Voltex jest powszechnie stosowanym materiałem izolacyjnym wodoodpornym do izolacji stropodachów.

Aby izolacja wodna stropodachu z wykorzystaniem maty bentonitowej Voltex była skuteczna, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  • Przygotowanie powierzchni - Powierzchnia stropodachu musi być równa i twarda, pozbawiona wszelkich przeszkód, takich jak kamienie, gruz czy błoto.
  • Przed ułożeniem Voltexu należy rozsypać na całej po­wierzchni stropu warstwę granulatu bentonitowego (Waterstoppage), o grubości co najmniej 3 mm.
  • Instalacja maty bentonitowej - Mata bentonitowa Voltex powinna być ułożona na stropodachu w taki sposób, aby pokryła całą powierzchnię, a także była ułożona zgodnie z zaleceniami producenta co do sposobu montażu.
  • Instalacja akcesoriów - W zależności od wymagań projektu, należy zainstalować dodatkowe akcesoria, takie jak taśmy uszczelniające, uszczelki dylatacyjne itp.
  • Zainstalowanie warstwy dociskowej - 10 cm betonu. Wewnątrz warstwy dociskowej może być umieszczone zbrojenie. Warstwę dociskową może także stanowić warstwa ubitego guntu o grubości 45 cm lub więcej.
  • Testowanie szczelności - Po zakończeniu instalacji należy przeprowadzić test szczelności, aby upewnić się, że izolacja wodna stropodachu jest skuteczna.

Mata bentonitowa Voltex jest skutecznym materiałem izolacyjnym wodoodpornym, który może być stosowany do izolacji różnych rodzajów stropodachów. Jest on odporny na działanie wody, a także zapewnia skuteczną ochronę przed wnikaniem wody, co może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom strukturalnym i poprawie efektywności energetycznej budynku.

Szczegółowy opis techniczny wykonania hydroizolacji z wykorzystaniem Voltex: Tunele i stropodachy przykrywane gruntem

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
5.50 m2
membrana bentonitowa, izolacja fundamentów - mata bentonitowa Voltex

Bentonitowa hydroizolacyjna mata budowlana VOLTEX to pionowa i pozioma izolacja fundamentów, ciężka izolacja wodna, bentonitowa izolacja samonaprawialna, izolacja płyty dennej, izolacja konstrukcji budowlanych. Budowlana mata bentonitowa Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Zapytaj o cenę maty bentonitowej VOLTEX w wersji specjalnej: VOLTEX DS oraz VOLTEX L.

Podstawowe cechy

Producent: Cetco
Symbol: Voltex
Opakowanie: rolka 1,10 x 5 m = 5,50 m2
Jednostka: m2
Cena hurtowa ponad: 200 m2
Specjalizacja: mata bentonitowa Voltex, pionowa i pozioma izolacja fundamentów

Uwagi: ciężka hydroizolacja przeciwwodna

Grupa produktów: membrana uszczelniająca, mata bentonitowa, izolacje zimowe, bentonity, izolacje bentonitowe, bentonit
Rozwiązywane problemy: podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków, ciągły napływ wody w piwnicy, brak izolacji fundamentu, uszkodzenia izolacji fundamentów
Zastosowanie: pozioma izolacja fundamentów, pionowa izolacja fundamentów, izolacje wodne, izolacja płyty dennej, izolacja fundamentów, hydroizolacje

Sytuacje stosowania

sytuacje stosowania bentonitowej maty hydroizolacyjnej VOLTEX

zakres stosowania maty bentonitowej budowlanej VOLTEX

 

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 4.8

liczba ocen: 12

Voltex instalowany na stropie tunelu jest kontynuacją wcześniej ułożonych pasm pod fundamentem i na ścia­nach zewnętrznych, tak jak to opisano w poprzednich rozdziałach. Voltex na stropie należy układać ciemniej­szą stroną (tkaniną) do dołu, do powierzchni stropu be­tonowego.

W tym zastosowaniu wymagane jest przykrycie Voltexu warstwą betonu o grubości 20 cm lub zagęszczonego gruntu o grubości 45 cm.

4.1 Instalacja

Przed ułożeniem Voltexu należy rozsypać na całej po­wierzchni stropu warstwę granulatu bentonitowego (Waterstoppage), o grubości co najmniej 3 mm. Układanie Voltexu należy prowadzić od najniższego do najwyższego punktu, instalując go poprzecznie do spad­ku tak, aby otrzymać układ dachówkowy kolejnych pasm. Sąsiednie pasma należy łączyć na zakład min. 10 cm, a końcowe połączenia pasm ustawiać mijankowo (co najmniej 30 cm) (rys. A 4.1).

Krawędzie Voltexu na zakładach można spiąć zszywka-mi przemysłowymi, co wykluczy możliwość rozchylenia zakładów i wnikanie w nie gruntu podczas zasypywania.

Wszystkie przenikające instalacje należy, w miejscu sty­ku z Voltexem, oszpachlować Bentosealem, o grubości co najmniej 2 cm (rys. A 4.2).

Na krawędziach stropu Voltex należy założyć na wcze­śniej zainstalowany na ścianach, tworząc z nim zakład co najmniej 30 cm (rys. A 4.3).

Podczas zasypywania, grunt powinien być rozprowadza­ny przed sprzętem tak, aby koła poruszały się po war­stwie przykrywającego gruntu, a nie bezpośrednio po Voltexie. Przykrycie powinno zostać wykonane z gruntu lub kruszywa o uziarnieniu poniżej 25 mm. W celu za­pewnienia odpowiedniego docisku i ochrony, wymaga się, aby grubość warstwy gruntu wynosiła co najmniej 45 cm i aby została zagęszczona do stopnia zagęszcdzęnia powyżej 85% (rys. A 4.2).

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter