THERMOSAN

Wersja do druku Poleć znajomemu
tynk osuszający i odsalający mury - blokuje kondensację pary wodnej

THERMOSAN to makroporowaty tynk renowacyjny. Tynk THERMOSAN może być nakładany na podłoża zawilgocone i uszkodzone przez wilgoć.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0016
Opakowanie: worek 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 200 kg
Ilość handlowa: 25.00 kg
Rozwiązywane problemy: zapach stęchlizny w pomieszczeniu, wykwity solne na murach, wilgoć na kominie, mokry komin, podsiąkanie wody w murach, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków
Zastosowanie: osuszanie budynków, osuszanie murów, ochrona elewacji

Sytuacje stosowania

Makroporowaty tynk renowacyjny stosowany tam, gdzie występuje zawilgocenie i zasolenie muru (piwnice, sauny, łaźnie itp.)

Kod QR produktu

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:

Wstępnie zmieszana zaprawa składająca się z lepiszczy hydraulicznych, lekkiego kruszywa oraz osuszającego absorbentu, która tworzy makroporowatą powłokę nakładaną na odnawiane podłoża uszkodzone przez postępującą wilgoć.

ZASTOSOWANIE

  • System renowacyjny THERMOSAN stosujemy tam, gdzie występuje zawilgocenie i zasolenie muru.
  • Stosowany na ściany wewnętrzne jak i zewnętrzne.
  • Szczególne zastosowanie w pomieszczeniach piwnicznych, saunach, łaźniach wszędzie tam, gdzie występuje duża wilgoć.

ZALETY

  • Dzięki porowatej strukturze następuje szybkie i łatwe odparowanie wody.
  • Krystalizacja soli wewnątrz porów, nie powoduje uszkodzenia tynku zasadniczego.
  • Jest paro przepuszczalny.
  • Osusza budynki z wilgoci.

INSTRUKCJA STOSOWANIA

Przygotowanie podłoża

THERMOSAN jest przeznaczony do aplikacji na praktycznie każdą stabilną, strukturalnie zdrową, czystą powierzchnię, pozbawioną tłuszczu, oleju, grzybów, kurzu czy farb. Należy usunąć wszelkie pozostałości uprzedniego tynkowania około 100 cm powyżej najwyższego punktu wilgoci kapilarnej.

W przypadku odspojeń, złuszczeń, luźnych kawałków muru należy je usunąć sprężonym powietrzem lub stalową szczotką.

Na bardzo nierówne, słabe lub nieabsorpcyjne podłoża, przed aplikacją zaprawy THERMOSAN, należy do podłoża mechanicznie przymocować siatkowe zbrojenie (wzmocnienie). Podłoże może być wilgotne jednak bez wody na powierzchni. Jeśli temperatury są wysokie, powierzchnię należy zwilżyć.

Mieszanie i aplikacja

THERMOSAN miesza się tylko z wodą. Każdy 25 kg worek THERMOSAN wymaga 4,0 – 4,5 litrów czystej wody (16 - 18%). Mieszanie można wykonać mieszadłem mechanicznym. Do 4,5 l wody dodać proszek i mieszać przez około 10 minut. Następnie mieszankę pozostawić na 5 minut.

Mieszać ponownie przez kolejnych 5 minut, dodając od 0,25 do 0,5 l wody do uzyskania właściwej konsystencji. Mieszanie ręczne lub stosowanie mieszadeł do betonu nie zapewnia wystarczającego zmieszania, aby wyposażyć produkt we wszystkie jego właściwości. Jeśli miesza się ręcznie, należy to robić w pół-suchej konsystencji przez 20 minut.

Nigdy nie wolno dodawać więcej wody niż zalecono.

Aplikacja

Nałożyć cienką pierwszą warstwę dobrze przyciskając lub warstwę gruntującą za pomocą szczotki MAXBRUSH w celu polepszenia przyczepności. Zanim ta powłoka wyschnie, rozłożyć zaprawę za pomocą kielni, rozrzucając zaprawę po powierzchni bez zbytniego dociskania jej, lub za pomocą pistoletu do grubości 2 - 5 cm i w jednej warstwie jeśli to możliwe. Jeśli grubsza warstwa jest wymagana, należy odczekać 1 dzień przed nałożeniem kolejnej warstwy, a pierwsza warstwa powinna zostać pozostawiona szorstka w celu ułatwienia przyczepności warstwy drugiej. Jeśli ta warstwa ma być ostateczną , wykonaną wewnątrz, można ją wygładzić za pomocą aluminiowej listwy bez przesadnego przyciskania, aby nie zmniejszyć porowatości zaprawy.

Aplikacji nie należy wykonywać poniżej 5st C lub powyżej 30st C. Przez 24 h po aplikacji wartości te nie powinny być przekraczane. Powłoka musi być chroniona przed deszczem za pomocą plastiku lub brezentu impregnowanego, a przed gorącem wilgotnymi plandekami lub przez zraszanie wodą.

Produktowi należy zapewnić przynajmniej 7 dni dojrzewania przed aplikacją ostatecznej powłoki THERMOSAN - F, lub jakiegokolwiek wykończenia, o wysokiej paro przepuszczalności.

Zużycie (kg/m2/mm grubości) 1 - 1,2

Czas przydatności mieszaniny do użycia (h, 20°C) 1
Czas wstępnego wiązania/ końcowego (h,20°C) 6/8 – 24

OPAKOWANIE

25 kg worki

KOLOR

Szary

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach, w suchym, zadaszonym miejscu, chroniącym przed przemarzaniem.

BHP

Jak wszystkie produkty cementowe, THERMOSAN ma właściwości ścierne i w trakcie prac należy używać gumowych rękawic ochronnych i gogli. Jeśli materiał dostanie się do oczu należy je starannie przepłukać czysta wodą, lecz nie trzeć. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć starannie wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie utrzymuje się, należy zwrócić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna jest na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.

Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.

Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

5,54 PLN za kg
kg
25.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Tynki i elewacje, Ochrona elewacji, Tynki renowacyjne

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter