MAXRITE PASSIVE

Wersja do druku Poleć znajomemu
podkład antykorozyjny do stali zbrojeniowej

zaprawa podkładowa do ochrony zbrojenia

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0215
Opakowanie: worek 22 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 220 kg
Minimalne zamówienie: 22 kg
Specjalizacja: pasywacja zbrojenia, powłoka antykorozyjna na stal zbrojeniową

Grupa produktów: zaprawa naprawcza, mostek sczepny
Rozwiązywane problemy: odkryte pręty zbrojeniowe, korozja chemiczna betonu, karbonatyzacja betonu i odsłonięte zbrojenie na balkonie lub tarasie
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne, naprawa żelbetu i betonu

Sytuacje stosowania

kod produktu

Tagi:

 • bezpieczny w użyciu
 • prosty w stosowaniu - wymaga dodania jedynie wody
 • można go nanosić także na mokrą stal
 • doskonała przyczepność do stali zbrojeniowej i innych elementów metalowych

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:

MAXRITE PASSIVE to specjalnie zaprojektowany, jednoskładnikowy podkład oparty na cemencie zawierający inhibitor (czynnik hamujący) korozyjny. Zmieszany z wodą daje się łatwo nanosić pędzlem lub metodą natryskową, zapewniając skuteczną ochronę antykorozyjną stali zbrojeniowej w betonie strukturalnym. Stosowany jako ochrona stali zbrojeniowej przed korozją oraz jako warstwa gruntująca przy naprawach elementów żelbetowych.

ZASTOSOWANIE

 • Ochrona antykorozyjna stali zbrojeniowej w ramach napraw wszelkich struktur betonowych mostów, budowli nadmorskich, podziemnych rurociągów, fundamentów, budowli przemysłowych, wież chłodniczych, zbiorników, ścian oporowych itp.
 • Profilaktyczna ochrona nowej lub starej stali zbrojeniowej przed procesem karbonatyzacji, oddziaływaniem środowiska morskiego, soli usuwających zlodowacenia, agresywnych zanieczyszczeń itp.
 • Ochrona stali zbrojeniowej skorodowanej wskutek ubytków w betonie lub betonu złej jakości.
 • Warstwa gruntująca przed aplikacją zapraw naprawczych.

ZALETY

 • Inhibitor antykorozyjny zapobiega postępującej korozji znacznie przedłużając żywotność danej struktury.
 • Na stali tworzy warstwę mocno pasywującą, która chroni przed wodą, chlorkami i dyfuzją CO2.
 • Doskonale przylega do stali.
 • Wilgoć nie ma na niego żadnego wpływu.
 • Do zastosowania nie wymaga suchego podłoża.
 • Przyjazny środowisku, bezzapachowy, do zastosowania także w pomieszczeniach słabo wentylowanych.
 • Jednoskładnikowy, do mieszanki potrzebuje tylko wody.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża:

Wokół zardzewiałego zbrojenia usunąć kawałki betonu luźnego i niezwiązanego. Dla uzyskania prawidłowego działania produktu odpowiednią ilość betonu usunąć także z tyłu prętów zbrojeniowych i stworzyć tam wolną przestrzeń. Powierzchnia stali winna być czysta, wolna od olejów, tłuszczów, brudu, kurzu, starych powłok oraz wszelkich zanieczyszczeń. Wszelkie płatki i odpryski rdzy starannie usunąć przez piaskowanie, śrutowanie lub wodą pod ciśnieniem (prawie do białego metalu) zgodnie z SIS 055900.

Mieszanie:

MAXRITE PASSIVE można mieszać tylko z wodą czystą, wolną od zanieczyszczeń, ręcznie lub mechanicznie mieszadłem wolnoobrotowym (400-600 obr./min.), aż do osiągnięcia konsystencji jednolitej i pozbawionej grudek. Do rozrobienia 22 kg opakowania potrzeba 5,72-6,6 l wody (co daje stosunek 28% ± 2). Przy aplikacji natryskowej oraz w wysokich temperaturach ilość wody może nieznacznie ulec zwiększeniu. Czas gotowości do zastosowania wynosi 20-40 min. przy 20ºC. Jeśli zachodzi taka potrzeba, materiał można ponownie wymieszać, jednakże nie dodawać więcej wody.

Sposób użycia:

Pędzlem lub sprzętem natryskowym rozprowadzić dwie jednolite warstwy, o grubości 1 mm każda, zwracając uwagę na pokrycie całej powierzchni. Pierwszą warstwę pozostawić do wyschnięcia na ok. 1-2 h (przy 20ºC).

Temperatura aplikacji:

Zalecana temperatura aplikacji wynosi 5-35ºC. Materiału nie stosować, jeżeli w ciągu najbliższych 24 h po aplikacji spodziewany jest spadek temperatury poniżej 5ºC oraz na powierzchnie zamarznięte lub pokryte szronem.

Dojrzewanie:

Materiału nie stosować, jeśli w ciągu 6-8 h po aplikacji spodziewane są opady. Przy wysokich temperaturach w pierwszych godzinach po aplikacji zapobiegać przyspieszonemu wysychaniu MAXRITE PASSIVE, zabezpieczając go przed porywistym wiatrem oraz bezpośrednim padaniem słońca. Zaprawy przeznaczone do napraw strukturalnych stosować można dopiero po związaniu MAXRITE PASSIVE, co następuje po 3-4 h (przy 20ºC).

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia i sprzęt czyścić wodą zaraz po aplikacji. Kiedy materiał stwardnieje, usunąć go można tylko mechanicznie.

ZUŻYCIE

Całkowite zużycie materiału wynosi ok. 2,6 kg/m² na powłokę o zalecanej grubości 2 mm (1,3 kg/m² na jedną warstwę o grubości 1 mm). Przykładowo, 1 kg materiału wystarcza na pokrycie 2 mm powłoką 7,7 m bieżących pręta o średnicy 16 mm . Szacunkowe zużycie może ulegać zmianom zależnie od jakości podłoża, dlatego w celu jego dokładnego określenia na miejscu robót zaleca się przeprowadzenie odpowiedniej próby.

OPAKOWANIA

Worki 22 kg

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnym zamkniętym opakowaniu, w miejscu suchym i zacienionym; chronić przed mrozem i temperaturą przekraczającą 35ºC.

BHP

MAXRITE PASSIVE nie jest materiałem toksycznym, jednakże tak jak inne produkty oparte na cemencie działa drażniąco. Podczas wykonywania mieszanki i w trakcie aplikacji nosić rękawice ochronne i okulary. Kiedy dochodzi do kontaktu z oczami, starannie przemyć je czystą wodą, unikając wcierania. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć ją bieżącą wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie występuje nadal, zwrócić się do lekarza. Na życzenie przekazujemy Kartę bezpieczeństwa tego materiału. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Informacje zawarte w tej broszurze bazują na naszych doświadczeniach i wiedzy technicznej uzyskanej na podstawie testów laboratoryjnych i z literatury fachowej. DRIZORO zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian bez uprzedniego zawiadamiania. Za wszelkie użycie powyższych danych do celów innych, aniżeli ściśle określone w tej broszurze, producent nie ponosi odpowiedzialności, chyba że działanie takie zostanie przez producenta autoryzowane. Nie ponosimy odpowiedzialności przewyższającej wartość nabytego towaru.

Maxrite Passive to specjalistyczny rodzaj powłoki antykorozyjnej przeznaczonej do ochrony stali zbrojeniowej przed korozją.

Maxrite Passive charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na korozję, dzięki czemu jest skuteczny w ochronie stali zbrojeniowej przed działaniem szkodliwych

zabezpieczenie antykorozyjne prętów zbrojeniowych

czynników, takich jak wilgoć, sól, kwasy czy zasady.

Jest to powłoka wykorzystująca technologię chemiczną, która reaguje z powierzchnią stali i tworzy na niej warstwę ochronną. Warstwa ta jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Maxrite Passive jest łatwy w aplikacji i może być stosowany na różnych powierzchniach, w tym na elementach budowlanych, konstrukcjach stalowych, a także na pojazdach, maszynach i urządzeniach przemysłowych.

Podkład antykorozyjny do stali zbrojeniowej MAXRITE PASSIVE znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach, w których konieczna jest ochrona stali zbrojeniowej przed korozją. Poniżej przedstawiam kilka przykładów typowych sytuacji, w których stosuje się ten rodzaj powłoki antykorozyjnej:

 1. Konstrukcje budowlane: MAXRITE PASSIVE może być stosowany do ochrony stali zbrojeniowej w różnego rodzaju konstrukcjach budowlanych, takich jak mosty, wieże, hale magazynowe czy elektrownie. Powłoka ta zapewnia skuteczną ochronę przed korozją, co zwiększa trwałość konstrukcji.

 2. Pojazdy i maszyny: MAXRITE PASSIVE może być stosowany jako podkład antykorozyjny na pojazdach i maszynach, takich jak ciężarówki, przyczepy czy maszyny rolnicze. Powłoka ta chroni stal zbrojeniową przed korozją, co zwiększa trwałość tych urządzeń.

 3. Konstrukcje morskie: MAXRITE PASSIVE jest szczególnie przydatny do ochrony stali zbrojeniowej w konstrukcjach morskich, takich jak statki, platformy wiertnicze czy elektrownie morskie. Powłoka ta jest odporna na działanie wody morskiej oraz soli, co zapewnia skuteczną ochronę przed korozją.

 4. Konstrukcje przemysłowe: MAXRITE PASSIVE może być stosowany do ochrony stali zbrojeniowej w różnego rodzaju konstrukcjach przemysłowych, takich jak rurociągi, zbiorniki czy konstrukcje naftowe. Powłoka ta chroni stal zbrojeniową przed korozją, co zwiększa trwałość tych konstrukcji.

W każdej sytuacji, w której konieczna jest ochrona stali zbrojeniowej przed korozją, MAXRITE PASSIVE może być dobrym rozwiązaniem. Powłoka ta zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwymi czynnikami, co przekłada się na zwiększoną trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

FAQ naprawa betonu i żelbetu

Odpowiedzi na pytania FAQ o sposoby naprawy betonu i żelbetu.

 • Jak rozpoznać słaby beton?

  Jak rozpoznać słaby beton? Poprzez pomiary czy inną metodą? To zależy, jak dokładnie i w jakim celu chcemy to określić. Jeżeli określenie parametrów wytrzymałościowych betonu ma być wiążące np. w celach sądowych czy dowodowych, określenie param...

  więcej
 • Zwiększenie przyczepności betonu

  Zwiększenie przyczepności betonu należy wykonać w różnych sytuacjach, w zależności od konkretnych potrzeb. Oto kilka przykładów, kiedy warto rozważyć zastosowanie środków zwiększających przyczepności betonu:

  więcej
 • Jakie są typowe wady betonu?

  Wady betonu dzielimy ze względu na okres powstania problemu. Wady podczas produkcji betonu, wady zabudowy betonu - czyli błędy wykonawcze oraz wady betonu powstałe w trakcie jego eksploatacji - wady starzeniowe.

  więcej
 • Beton polimerowy vs. tradycyjny beton

  Tradycyjny beton jest wciąż bardzo popularnym materiałem budowlanym, jednak Beton polimerowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest on preferowanym wyborem w wielu projektach budowlanych. Oto kilka porównań między Betonem polimerowy...

  więcej
 • Naprawa beotonu oraz hydroizolacji w kanale samochodowym

  Kanały samochodowe niezwykle często ulegaja degeneracji, ze względu na ciężką eksploatację oraz działanie wielu czynników od smarów i olejów począwszy, na parciu parcie wód gruntowych skończywszy. Dlatego

  więcej
 • Tiksotropowa zaprawa do rekonstrukcji i naprawy betonu GEOLITE 40

  GEOLITE 40 to wysokiej jakości tiksotropowa zaprawa, która została zaprojektowana do rekonstrukcji i naprawy betonu. Jest to mieszanka specjalnych kruszyw, cementu, specjalnych dodatków chemicznych i wody. Zaprawa ta charakteryzuje się dużą s...

  więcej
 • Zaprawa naprawcza do betonu MAXRITE 500 i 700

  MAXRITE 500 i 700 to specjalna zaprawa naprawcza do betonu, która jest przeznaczona do wypełniania ubytków, rys i pęknięć w powierzchniach betonowych. Zaprawa ta jest przeznaczona do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego.

  więcej
 • Posadzki w halach przemysłowych i magazynach

  Cienkowarstwowa samopoziomująca posadzka przemysłowa FLOCEM XD jest doskonałym wyborem dla hal przemysłowych i magazynów. Ta innowacyjna posadzka charakteryzuje się szybkim czasem schnięcia oraz wytrzymałością na duże obciążenia mechaniczne, co c...

  więcej
 • Naprawa uszkodzeń żelbetu

  Zaprawa naprawcza do betonu MAXRITE 500 to idealne rozwiązanie do naprawy uszkodzeń żelbetu. Produkt ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami naprawczymi oraz wytrzymałością mechaniczną, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla miejsc, gdzie wymag...

  więcej
 • Płynna podlewka do betonu

  Płynna podlewka do betonu to rodzaj materiału służącego do wypełniania pustek, zagłębień i ubytków w betonie. Charakteryzuje się płynną konsystencją i umożliwia szybkie i skuteczne uzupełnienie ubytków bez konieczności stosowania tradycyjn...

  więcej
 • Naprawy strukturalne i wzmacnianie konstrukcji betonowych

  Do naprawy strukturalnej i wzmacniania konstrukcji betonowych stosuje się różne materiały, w zależności od rodzaju uszkodzenia oraz wymagań dotyczących trwałości i wytrzymałości.

  więcej
 • Jaką zaprawą naprawić dziury w posadzce betonowej?

  Naprawa dziur i ubytków w posadzce betonowej. Dobór materiałów naprawczych, kolejność czynności, przygotowanie podłoża, etc.

  więcej
 • Jak wzmocnić beton

  Beton to materiał powszechnie stosowany w budownictwie. Jest wytrzymały, trwały i łatwy w obróbce. Jednak nawet beton może ulec uszkodzeniom, na przykład w wyniku działania czynników mechanicznych, chemicznych lub atmosferycznych. W takich...

  więcej
 • Naprawy podwodne z wykorzystaniem cementu hydraulicznego

  Nietypowa sytuacja naprawy betonu pod wodą, czyli naprawa podwodna betonu jest możliwa z wykorzystaniem cementu hydraulicznego wiążącego pod wodą MAXPLUG. Maxplug to cement hydrauliczny, który może być stosowany do napraw podwodnych, po prostu ten...

  więcej
 • Naprawa zniszczonej posadzki betonowej

  Naprawa zniszczonej posadzki betonowej to proces, który można wykonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie. W zależności od stopnia uszkodzenia posadzki, naprawa może być prosta lub skomplikowana.

  więcej
 •  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 ...  Następne » 

Zapytaj o cenę

kg
22.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

 • MAXREST PASSIVE

  MAXREST PASSIVE to profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne prę...

 • MAPEFER 1k

  Dwuskładnikowa, antykorozyjna zaprawa cementowa do zabezpieczania...

 • MAXRITE 500 i 700

  Maxrite 500 to podstawowy produkt do napraw konstrukcji betonowyc...

 • MAXRITE S

  MAXRITE S jest to drobnoziarnista zaprawa wypełniająca typu PCC/S...

 • MAXMORTER F

  MAXMORTER F to szybkosprawna zaprawa naprawcza PCC, niskoskurczow...

 • Powłoka antykorozyjna Repol BS 7

  Mineralna, jednokomponentowa, modyfikowana polimerami powłoka ant...

 • MAXBOND

  MAXBOND to profesjonalny grunt do betonu, który działa jak...

 • KERABUILD EPOFILL

  KERABUILD EPOFILL (ex. EPOINIEZIONE) to żywica do naprawy betonu,...

 • MAXSEAL SUPER

  Szlam hydroizolacyjny MAXSEAL SUPER to mineralna izolacja do beto...

 • MAXPATCH

  Mrozoodporna zaprawa naprawcza MAXPATCH jest to specjalnie dobran...

 • Cerinol MK - weber.rep 750

  Modyfikowana tworzywem sztucznym, 1 - komponenetowa, wiążąca na b...

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter