Naprawa i regeneracja przemysłowej posadzki betonowej

Wersja do druku Poleć znajomemu

Poniżej prezentujemy prostą metodę wykonania naprawy posadzki betonowej z zastosowanie produktów Renocem.

naprawa posadzki betonowej

I. Naprawy miejscowe (do kilku m2 w miejscu)

Ubytki miejscowe w posadzce betonowej proponujemy po nacięciu brzegów i odkuciu do "zdrowego" betonu uzupełnić za pomocą:
1. Renocem FC/AC w grubościach 0,5 -5 mm metodą murarską,
2. Renocem S/AC w grubościach 5- 50 mm metodą murarską,
3. Renocem SCC w grubościach 10-150 mm poprzez "zalanie".

II.

Cienkie regeneracje wielkopowierzchniowe (od kilku m2 do 100% naw.)

Zabrudzoną i uszkodzoną nawierzchnię należy poddać frezowaniu do uzyskania czystego i jednolitego podłoża. Całość odpylić i skontrolować wytrzymałość na odrywanie podłoża (pull of test). W przypadku uzyskania wytrzymałości > 1,5 MPa mamy "pewne" podłoże pod każdą z rodzajów napraw.

W przypadku wytrzymałości 1-1,5 MPa jakość podłoża jest akceptowalna pod naprawę materiałem samopoziomującym się (zawierającym dużą ilość polimeru).

1. Naprawa posadzki przeznaczonej dla ruchu ciężkiego i bardzo ciężkiego, o podłożu o wytrz. na odrywanie większej od 1,5 MPa w grubościach 6 do 20 mm proponujemy Flortop Jastrych -  jest to zacierana mechanicznie mieszanka mineralna układana na mostku sczepnym MostP.

2. Naprawa posadzki przeznaczonej dla ruchu średniego i ciężkiego, o podłożu o wytrz. na odrywanie większej od 1,0- 1,5 MPa w grubościach 4 do 20 mm proponujemy Flocem XD -  jest to cementowa masa samopoziomująca przeznaczona dla wierzchnich warstw posadzek przemysłowych. III.

Wymiany posadzki

W przypadku uzyskiwania pull of-a poniżej 1 Mpa najpewniejszym i najekonomiczniejszym sposobem naprawy posadzki jest jej wymiana. Po skuciu w zależności od planowanej grubości nowej warstwy (wynikającej z projektu wyliczonego na podstawie planowanych obciążeń) nową posadzkę układamy:

1. W przypadku grubości nadlewki poniżej 10 cm należy skleić ją z podłożem za pomocą preparatu Most P. Jest to dyspersja wodna polimeru SBR stosowana jako preparat sczepny dla warstw mineralnych metodą "mokre na mokre"

2. W przypadku grubszych warstw niż 10 cm, warstwę betonu układamy na podłożu z przełożeniem dwóch warstw folii. Jako wykończenie, dające odpowiednią twardość i odporność na ścieranie proponujemy posypki utwardzające

Flortop i pielęgnatory Flosil. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w naszych kartach technicznych i u doradców Cemix.

 

Zobacz także rozwiązania systemowe: naprawy punktowe posadzki betonowej - Drizoro

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter