Zaprawa naprawcza Repol SM 20

Wersja do druku Poleć znajomemu

Podstawowe cechy

Producent: Murexin
Symbol: SM20
Opakowanie: 30 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 1500 kg
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne
Kod QR produktu

Właściwości produktu

Jednoskładnikowa, mineralna, modyfikowana polimerami zaprawa naprawcza o wysokiej przyczepności do betonu, również na powierzchniach sufitowych. Repol SM 20 jest zaprawą bezchlorkową o niskiej zawartości chromianów.

Zastosowanie

Do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz. Repol SM 20 można układać ręcznie oraz mechanicznie, warstwą o grubości do 20 mm w jednym cyklu roboczym, na powierzchniach pionowych oraz na sufitach. Przeznaczona jest do naprawiania i reprofilacji żelbetowych konstrukcji o średniej wytrzymałości betonu na ściskanie takich jak: płyty balkonowe, prefabrykaty betonowe, elewacje, słupy, belki, podciągi, płyty stropowe, ściany zbiorników itd.

Stosowanie

Narzędzia:

Mieszadło wolnoobrotowe, agregat do nakładania mechanicznego, kielnia, paca, szpachelka.

Podłoże:

Podłoże musi być nieprzemarznięte, nośne, mocne, nieodkształcalne, niezakurzone, niezapylone, wolne od oleju, tłuszczu, substancji pogarszających przyczepność.
Wytrzymałość podłoża na odrywanie powinna być większa niż 1,5 N/mm2. Podłoża nie chłonne, gładkie, z warstwami niezwiązanymi z podłożem, z powłokami ograniczającymi przyczepność (zabrudzenia, powłoki malarski, powłoki hydrofobizujace, mleczko cementowe itd) muszą być starannie przygotowane przez skuwanie, szlifowanie, śrutowanie, zmywanie wodą pod ciśnienie. Podłoże po oczyszczeniu musi być szorstkie - ziarna kruszywa muszą być widoczne. Wokół naprawianego miejsca wykonać nacięcie tarczą korundową na min 5 mm głębokości. Podłoże nawilżyć na ok. 24 godziny przed naprawą, jeŜeli to konieczne nawilżenie powtórzyć na ok. 2 godziny przed naprawą. Podłoże musi być matowo wilgotne, nie mogą znajdować się na nim kałuże wody. Zaprawy nie nakładać na podłoża
drewniane oraz z tworzyw sztucznych.

Przygotowanie podłoża:

Wszystkie podłoża dokładnie czyścić, podłoża chłonne dodatkowo nawilżyć.

Mieszanie:

Zawartość worka zmieszać z 4,5-5,0 litrami czystej wody. Mieszać przez ok. 3 minuty za pomocą mieszadła wolnoobrotowego, aż do uzyskania jednorodnej, homogenicznej masy. Zaprawę pozostawić na 2-3 minut w pojemniku, następnie ponownie przemieszać. W przypadku dolewania wody do zaprawy, w celu uzyskania wymaganej konsystencji, należy zwrócić uwagę aby nie przekroczyć maksymalnej ilości wody zarobowej.

Obróbka:

Układanie ręczne:

Na oczyszczonym, matowo wilgotnym podłożu wykonać warstwę sczepną z Repol HS 1. Warstwę naprawczą nakładać metodą "mokre na mokre"

Układanie maszynowe - natrysk:

Na naprawianą, matowo wilgotną powierzchnię nanieść warstwę kontaktową - możliwie cienką warstwę z Repol SM 20. Następnie nanieść warstwę zaprawy naprawczej Repol SM 20 na wymaganą grubość. Zaprawę nanosić w jednym cyklu roboczym warstwą grubości 5-20 mm (również na powierzchniach sufitowych). Na niedużych powierzchniach, przy naprawach punktowych dopuszcza się stosowanie zaprawy warstwą o większej grubości.

Pielęgnacja:

Zaprawa Repol SM 20 po nałożeniu powinna być chroniona przed szybkim wysychaniem, przed oddziaływaniem promieniowania słonecznego, silnego wiatru oraz deszczu. W celu ochrony przed zbyt szybkim wysychaniem zalecamy stosowanie preparatu utrudniającego parowanie Repol CS 1. Powierzchnia naprawiona w temperaturze otoczenia 20 °C, powinna by ć pielęgnowana przez ok. 48 godzin. Przy ekstremalnych temperaturach oraz deszczu powierzchnię chronić poprzez osłonięcie folią PCV.

UWAGA

Zaprawy REPOL SM 20 nie wolno stosować przy temperaturze poniżej +5° oraz powyżej +30°C. Nie wolno dodawać do zaprawy piasku oraz środków wiążących. Do zaprawy, która związała nie dodawać wody, nie mieszać ponownie, nie dosypywać Repol SM 20.

Parametry techniczne

Dane dotyczą warunków: 20oC i 55% wilgotność względna powietrza
Uziarnienie: 2 mm
Grubość warstwy: 5 - 20 mm
Ciężar nasypowy: ok. 1,6 kg/dm3
Zużycie: 1,9 kg mm/m2
Zapotrzebowanie wody : ok. 0,15-0,16 l/kg
Czas mieszania: ok. 2-3 min
Czas użycia: ok. 45 min
Wytrzymałość na ściskanie: ok. 45 N/mm2
Wytrzymałość na zginanie: ok. 9,4 N/mm2
Skurcz: < 1,10 mm/m
Zawartość chlorków: ≤ 0,05 %
Przyczepność: ok. 1,6 N/mm
Odporność na karbonatyzację spełniona
Moduł sprężystości E: ok. 15'800 N/mm2
Przyczepność do podłoża po cyklach zamarzania ok. 1,6 N/mm2
Absorpcja kapilarna: ≤ 0,46 kg*m-2*h-0,5

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

4,13 PLN za kg
kg
30.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 177788566
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Naprawa betonu, naprawa konstrukcji budowlanych

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter