Instrukcja układania geomembrany PEHD

Wersja do druku Poleć znajomemu

W celu zabezpieczenia środowiska naturalnego przed przenikaniem toksyn z jezdni i wysypisk, stacji paliw lub rafinerii stosuje się nieprzepuszczalne powłoki z folii PEHD zwane geomembranami. Geomembrany wykorzystuje się również przy wykonywaniu szczelnych zbiorników na wodę - takich jak zbiorniki retencyjne, zbiorniki na wodę wykorzystywaną w różnych procesach technologicznych i inne.

Układanie:

Geomembranę układa się na zagęszczonym gruncie wolnego od kamieni i innych przedmiotów powodujących przebicie materiału. Od góry przed uszkodzeniem mechanicznym chroni geoemebranę geowłóknina gramatury 400-500 g/m2 (zazwyczaj PE, bo nie są wymagane wysokie parametry wytrzymałościowe).

Geomembrany PEHD łączy się na gorąco na zasadzie zgrzewania.

Łączenie (klejenie geomembrany):

Geomambrany mają dużą wytrzymałość na rozciąganie oraz odporność na uszkodzenie mechaniczne. Słabym punktem pozostają łaczenia arkuszy dlatego przeprowadza się je metodą termiczną. Do zgrzewania wymagane są dobre warunki pogodowe oraz czystość łaczonych elementów. Szczelnośc sprawdza się za pomocą sprężonego powietrza.

Zobacz szczegółowy opis i wytyczne - montaż geomembrany PEHD.

Geomembrany PEHD

Geomebrany HDPE / PEHD

Geomembrany PEHD / HDPE

Typowe parametry surowca HDPE, to gęstość od 0,942 do 0,965 g/cm3. Skurcz: 1,5-3%. Stopień krystaliczności wynosi od 60 do 80%. Temperatura topnienia HDPE wynosi od 126 do 135 st.C.

Poniżej - katalog geomembran - ceny hurtowe na zapytanie.

 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter