Geowłóknina drenażowa

Wersja do druku Poleć znajomemu
geowłóknina do systemu drenażowego

Geowłóknina drenażowa to geosyntetyk, który stosuje się w celu zapewnienia odprowadzenia wody z terenu w systemach drenażowych. Składa się z włókien polimerowych, które są ze sobą połączone. Włókna te tworzą strukturę, która umożliwia swobodny przepływ wody, ale jednocześnie zapobiega przemieszczaniu się cząstek ziemi i obsypki materiału filtracyjnego.

Geowłóknina drenażowa to elementy systemu drenażowego. Często współpracują jako system drenażowy z takimi materiałami jak geowłóknina separacyjno-filtracyjna, rurki drenarskie z filtrem, oraaz geokompozyt drenażowy.

Podstawowe cechy

Producent: produkt polski
Symbol: geo_drenazowa
Jednostka: m2
Specjalizacja: geowłóknina do drenażu

Grupa produktów: geowłóknina
Rozwiązywane problemy: podsiąkanie wody w murach, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków
Zastosowanie: drenowanie, odwadnianie
kod produktu

Geowłóknina drenażowa charakteryzuje się szeregiem parametrów, które wpływają na jej właściwości i skuteczność w zapewnieniu drenażu wody. Poniżej przedstawiam najważniejsze parametry geowłókniny drenażowej:

 • Wytrzymałość na rozciąganie - parametr ten określa jak dużych obciążeń mechanicznych może wytrzymać geowłóknina bez uszkodzeń. Wytrzymałość na rozciąganie jest mierzona w kierunku podłużnym i poprzecznym.
 • Przepuszczalność hydrauliczna - to parametr, który określa jak duża ilość wody może przepłynąć przez geowłókninę w jednostce czasu. Przepuszczalność hydrauliczna jest zależna od wielkości porów w materiale oraz jego grubości.
 • Nasiąkliwość - to parametr określający głębokość, na jaką woda może wsiąkać w geowłókninę w czasie jednej minuty. Im wyższa wysokość wzdłużna, tym większa jest zdolność geowłókniny do odprowadzania wody.
 • Współczynnik filtracji - to parametr, który określa zdolność geowłókniny do zatrzymywania ziaren piasku i innych zanieczyszczeń, które mogą zatykać jej porowatą strukturę.
 • Grubość i masa powierzchniowa - to parametr, który określa grubość geowłókniny. Im większa grubość, tym większa wytrzymałość mechaniczna oraz zdolność do drenażu wody.
 • Materiał - geowłókniny drenażowe są wykonane z różnych materiałów, takich jak poliester, polipropylen czy polietylen. Wybór odpowiedniego materiału zależy od specyfiki zastosowania geowłókniny oraz wymagań technicznych stawianych przed materiałem.

Geowłóknina drenażowa stosowana jest przede wszystkim w celu zapewnienia skutecznego drenażu wody opadowej oraz wód gruntowych, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Geowłókniny drenażowe mogą być stosowane w różnych rodzajach budowli, w tym w murach oporowych, fundamentach, na dachach zielonych czy przy budowie dróg i autostrad.

Geowłóknina drenażowa jest stosowana w różnych sytuacjach, w których istnieje konieczność zapewnienia skutecznego odprowadzenia wody z terenu. Poniżej przedstawiam kilka przykładów zastosowań geowłókniny drenażowej:

 • Systemy drenażowe w budownictwie mieszkaniowym - włóknina do drenażu jest stosowana w celu zapewnienia skutecznego drenażu wody opadowej oraz wód gruntowych wokół fundamentów budynków mieszkalnych, stosowana m.in. do drenażu francuskiego.
 • Drenaże w budownictwo przemysłowe - geowłóknina drenażowa jest używana do drenażu terenów przemysłowych, parkingów i placów składowych, gdzie występują duże ilości wód opadowych oraz zanieczyszczeń.
 • Drenaże w budowie dróg i autostrad - geowłóknina drenażowa jest stosowana do zapewnienia skutecznego drenażu wody podczas budowy oraz eksploatacji dróg i autostrad.
 • Budowa murów oporowych - geowłóknina drenażowa chroni mury oporowe przed osuwaniem się ziemi i zapewnia skuteczny drenaż wody.
 • Dachy zielone - geowłóknina drenażowa jest stosowana w celu zapewnienia skutecznego drenażu wody z dachów zielonych.

Geowłókniny drenażowe stosuje się także w innych sytuacjach, w których istnieje konieczność zapewnienia skutecznego odprowadzenia wody z terenu, np. przy budowie tarasów, schodów, mostów czy basenów.

Geowłóknina drenażowa - ceny hurtowe

 • Drefon ST 120
 • Drefon ST 150
 • Polyfelt TS 10
 • Polyfelt TS 20
 • Polyfelt TS 30
 • Timgeo NW PP 150

Geowłóknina drenażowa jest stosowana w celu poprawy drenażu gruntów, a tym samym zmniejszenia ilości wody zalegającej w ziemi. Najkorzystniejsze sytuacje do zastosowania geowłókniny drenażowej to:

 • Tereny o zwiększonej wilgotności - geowłóknina drenażowa stosowana jest w miejscach, gdzie gleba ma słabe właściwości filtracyjne i woda z opadów lub z podziemnych źródeł zalega na powierzchni, powodując zjawiska zalewowe. W takich miejscach geowłóknina drenażowa pozwala na przyspieszenie odpływu wody, co zmniejsza ryzyko powstawania zalania i erozji.
 • Tereny z problemami z wilgocią - geowłóknina drenażowa może być stosowana również w miejscach, gdzie zaleganie wody w ziemi powoduje problemy z wilgocią w pomieszczeniach podziemnych, takich jak piwnice, garaże podziemne czy tunele.
 • Tereny o słabej nośności gruntu - geowłóknina drenażowa pozwala na wzmocnienie i stabilizację gruntów, co zwiększa ich nośność i odporność na obciążenia.

Stosowanie geowłókniny drenażowej jest korzystne również w budownictwie lądowym, gdzie pomaga w utrzymaniu stabilności gruntów pod konstrukcjami takimi jak fundamenty, mury oporowe czy skarpy.

Do pobrania:

 

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

m2
1 m2

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 333 33 77 33
handel(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter