DuPont Plantex GroundGrid 100mm

Wersja do druku Poleć znajomemu
Geokrata do stabilizacji gruntu

Plantex® GroundGrid® jest innowacyjną, trójwymiarową i elastyczną geomatą wykonaną z materiału Plantex®. Jej struktura oparta na geotekstyliach jest stosowana w celu odgraniczenia powierzchni z kryszyw, kamieni, żwiru lub gleby, tak aby zapewnić stabilną nawierzchnię w miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszych lub pojazdów, takich jak prywatne podjazdy, ścieżki, prywatne parkingi samochodowe, pola golfowe oraz sztuczne nawierzchnie boisk sportowych.

Jej wysoka wytrzymałość na rozciąganie oraz struktura plastra miodu zapobiegają przesuwaniu się wypełniacza, uniemożliwiając zapadanie i tworzenie się kolein. Luźny materiał wypełniacza oraz porowatość materiału bazowego umożliwiają pionową i poziomą penetrację wody, sprawiając, że geosiatka komórkowa Plantex® GroundGrid® doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach, jak zrównoważone systemy odwadniające (SUDS - Sustainable Drainage Systems).

Podstawowe cechy

Producent: Du Pont
Symbol: Grou-1
Opakowanie: 10 m2 (1,25x8,00)
Jednostka: m2
Cena hurtowa ponad: 200 m2

Grupa produktów: geokrata, georuszt
Rozwiązywane problemy: osiadanie gruntu, osuwanie skarp i zboczy, osiadanie nasypów, rozmywanie skarp, erozja gruntu
Zastosowanie: budowa dróg tymczasowych i placów, stabilizacja gruntu, stabilizacja i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp

Sytuacje stosowania

Stabilizacja i utwardzanie powierzchni takich jak:

 • Parkingi samochodowe
 • Podjazdy
 • Kempingi dla przyczep turystycznych
 • Ścieżki
 • Powierzchnie pokryte żwirem
 • Pola golfowe
 • Boiska sportowe

Idealna do tworzenia nawierzchni wodoprzepuszczalnych

Umożliwia stabilację nawierzchni żwirowych na parkingach, miejsach postojowych i alejkach dla pieszych

Zapobiega erozji stoków i zboczy oraz brzegów oczek wodnych, stawów itp.

Kod QR produktu
 • Elastyczny materiał dostosowujący się do ukształtowania terenu
 • Każda geokrata pokrywa powierzchnię 10 m²
 • Dogodny transport
 • Łatwa w montażu
 • Można ją przyciąć do odpowiedniego rozmiaru
 • Ściany komórek przepuszczają wodę

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

Dostarczana w skompresowanej formie, złożona w harmonijkę, w celu zapewnienia łatwego przechowywania i transportu, geokrata Plantex® GroundGrid® jest rozwijana na miejscu. Po rozwinięciu  pokrywa powierzchnię 10 metrów kwadratowych (długość 8 m x szerokość 1,25 m).

Montaż DuPont™ GroundGrid®

Przygotuj:
- 2 do 3 pomocników
- Metalowe słupki lub szpilki do (tymczasowego) przytwierdzenia siatki
- Łopatę, grabie
- Taczkę
- Taśmę mierniczą (o długości 8 m)
- Nóż lub nożyczki
- Zszywacz do połączenia 2 lub większej liczby mat
- Na dużych powierzchniach można użyć specjalnej maszyny
Siatki GroundGrid® są dostarczane w niewielkich paczkach. Rozłóż siatkę na początku obszaru, który zostanie nią pokryty. Przymocuj jedną krawędź używając 2 lub 3 słupków (idealnie nadają się do tego pręty zbrojeniowe).
Po zamocowaniu rozciągnij siatkę na maksymalną długość 8 m. Jej szerokość powinna wynosić 1,25 m.

Krok 1

Po zamocowaniu rozciągnij siatkę na maksymalną długość 8 m. Jej szerokość powinna wynosić 1,25 m.
Sprawdź, czy komórki układają się równomiernie. Teraz przytwierdź wzdłużną krawędź słupkami.

Siatkę GroundGrid® można łatwo ciąć nożyczkami lub ostrym nożem. To pozwala przycinać ją przy drzewach lub innych przeszkodach lub dopasować do powierzchni o nieregularnym kształcie.

Siatki można kłaść jedna przy drugiej na większych powierzchniach. W tym celu należy przygotować odpowiednią liczbą słupków (4 lub 6 na siatkę). Krawędzie mat łącz na zakładkę.

Pamiętaj, że do czasu wypełnienia maty nie można po niej chodzić. Jeśli kładziesz siatkę na dużej powierzchni i używasz taczki do wypełniania oczek siatki, to zadbaj o dostęp do każdego miejsca w czasie pracy. Maty można wypełniać, kładąc jedną po drugiej, zostawiając puste oczka w pobliżu miejsca styku do chwili, gdy położysz drugą matę.

Jeśli użyjesz cięższego sprzętu np. koparki to ogranicza cię tylko długość jej wysięgnika.

dupont_groundgrid_intsallation1.jpg

Krok 2

Mat GroundGrid® nie trzeba mocować na stałe do równego podłoża; wypełnienie i dodatkowe obciążenie unieruchomią ją w wystarczającym stopniu. Na małych zboczach warto jednak przytwierdzać maty szpilkami do podłoża na stałe w równych odstępach. Mata musi mieć w każdym miejscu kontakt z podłożem w czasie napełniania, aby nie unosiła się, a wypełnienie nie przesypywało się pod jej komórkami. Połóż słupek lub deskę na macie w czasie wypełniania i przesuwaj go w miarę postępu pracy.

pro_2.jpg

Krok 3

Wsyp kilka garści wypełnienia do otworów na każdej z krawędzi, aby unieruchomić matę. Mata musi być cały czas w kontakcie z podłożem w czasie wsypywania wypełnienia do komórek. Połóż na macie drewnianą deskę, aby mieć pewność, że mata dotyka podłoża.

Wielkość ziaren wypełnienia musi być dopasowana do rozmiaru komórek. Wsypuj wypełniacz z wysokości nie większej niż 1 m. Niezależnie od tego, czy używasz taczki czy cięższego sprzętu, nie spiesz się i sprawdź, czy wypełniacz nie „unosi” komórek.

Równomiernie rozprowadź wypełniacz po całej powierzchni i sprawdź, czy każda komórka jest całkowicie napełniona używając w tym celu łopaty lub grabi.
Uwaga: Do napełniania komórek należy używać wyłącznie kanciastego kruszywa. Żwir groszkowy lub otoczaki możesz wykorzystać tylko do usypania ozdobnej, dociążającej warstwy zewnętrznej.

pro_3.jpg

Krok 4

 Na matę trzeba dać materiał dociążający, zwłaszcza w miejscach przeznaczonych dla ruchu kołowego np. na parkingach.

Jeśli warstwa dociążająca i wypełnienie są wykonane z różnych materiałów, to pamiętaj, że komórki muszą zostać wypełnione po brzegi z poprawką na osadzanie się wypełniacza. Na koniec możesz użyć ręcznego walca lub kompaktora/zagęszczarki do zagęszczenia wypełniacza.

Mata GroundGrid® jest wykonana z geowłókniny i jej krawędzie są bardzo cienkie, dlatego też będą słabo widoczne. Zaleca się jednak utrzymanie górnej warstwy dociążającej na całej powierzchni, aby ochronić krawędzie maty przed naciskiem kół pojazdów.

pro_4.jpg

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

70,11 PLN za m2
m2
10.00 m2

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Plantex GroundGrid, Plantex GroundGrid

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter