System osuszania zabytkowych budynków

Wersja do druku Poleć znajomemu

Osuszanie zabytkowych budynków narażonych na kapilarne podciąganie wody wyklucza metody mechaniczne ze względu m.in na grubość murów. Konserwatozyr zabytków niechętnie też  patrzą na metody iniekcjne, która wymagają nawiercania dziur w ścianie. Alternatywą są tynki krzemianowe odparowujące wilgość z powierzchni. Cały system SANABUILD nie tylko osusza,ale odcina przypływ wilgoci. Daje również estetyczne wykończenie finalne, wymagane w obiektach reprezentacyjnych.

System Sanabuild jest oparty na naturalnym tynku na bazie krzemianów z przenaczoniem do zawilgoconych murów zabytkowych jak i nowowybudowanych do przywrócenia właściwego stanu zwilgocenia:osuszanie budynków - usługa osuszania - zapytaj ile kosztuje osuszenie Twojego domu

TECHNOLOGIA WYKONANIA

Elementy systemu:

  1. Sanabuild Fondo wodny impregnat
  2. Sanabuild tynk krzemianowy
  3. Sanabuild Finitura tynk wykończający

Przygotowanie podłoża:

Mur należy przygotować poprzez usuniecie starego tynku (przy podciąganiu kapilarnym  50 cm powyżej widocznych śladów zawilgocenia), niespójnych fragmentów lub starych powłok. Uzupełnić brakujace elementy.

tynk_osuszaj__cy_pod__o__e.PNG

 

Przygotowane podłoże zagruntować Sanabuild Fondo. Ma on za zadanie likwidację wysoleń na murze.

Zagruntowaną powierzchnię  tynkować Sanabuild Eco kielnią lub natryskowo na grubość 2 cm

Jako wykończenie stosuje się szpachlę krzemianową Sanabuild Finitura

Wilgoć może mieć destrukcyjny wpływ na stan techniczny budynku na wiele sposobów. Zanim zdecydujesz się na jedną z metod osuszania, dokładnie zlokalizuj przyczynę powstania zawilgocenia budynku.

Jeżeli występują, należy bezzwłocznie zatamować wszelkie wycieki wody. To jest działanie interewncyjne, niezależne od dalszego osuszania budynku, które może zająć więcej czasu.

Najczęstsze problemy wynikające z nadmiaru wilgoci w budynku, to:

  • Rozwój pleśni i grzybów - Wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, które nie tylko są szkodliwe dla zdrowia mieszkańców, ale również mogą prowadzić do zniszczenia powierzchni budynku, takich jak tynki, farby czy tapety.
  • Osłabienie konstrukcji budynku - Wilgoć może prowadzić do osłabienia konstrukcji budynku poprzez zwiększenie wilgotności drewna, co w konsekwencji może prowadzić do zmiany kształtu i zdeformowania elementów konstrukcyjnych.
  • Korozja elementów metalowych - Wilgoć może prowadzić do korozji elementów metalowych, takich jak rury czy kable elektryczne, co z kolei może prowadzić do awarii systemów elektrycznych, grzewczych czy wodociągowych.
  • Pogorszenie izolacyjności termicznej - Wilgoć może wpływać na izolacyjność termiczną budynku poprzez zmniejszenie skuteczności materiałów izolacyjnych, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku.

Osuszanie budynków to innymi słowy usuwanie nadmiaru wilgoci z wnętrza budynku. Jest to ważne ze względu na zdrowie ludzi, bezpieczeństwo i trwałość budynku. Jak działa osuszanie budynków, kiedy jest potrzebne i dlaczego jest tak ważne.

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter