Geokrata - rodzaje i zastosowanie geokraty

Wersja do druku Poleć znajomemu

GEOKRATA to produkt z grupy geosyntetyków, najczęściej występuje w postaci przestrzennej konstrukcji przypominającej wyglądem plaster miodu. Geokrata produkowana jest w sekcjach o różnej wysokości - od 50 do 250 mm.

Oferta rynkowa geokraty jest obecnie zdominowana przez system NEOWEB i GEOWEB. Parametry techniczne geokraty uzależnione są od rodzaju materiałów zastosowanych do produkcji geokraty oraz od samej technologii produkcji.

GEOWEB ® to system ograniczający, który działa jako przestrzenna geosiatka komórkowe - geokrata. Jednostką systemu geokraty jest sekcja GEOWEB ®.

sprawdź ceny geokraty w bazie produktów: geokraty typu NEOWEB (producent PRS) oraz geokraty typu GEOWEB (PRESTO)

Za każdym razem dostawy geosyntetyków realizowane są terminowo i z naszymi oczekiwanimi, bezpośrednio na plac budowy. Polecamy internetowy system dystrybucji WW.TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM jako skuteczne źródło nowoczesnych materiałów budowlanych, a Structum Sp. z o.o. jako rzetelnego partnera biznesowego. [ ... ] ALBREHTA Sp. z o.o., Polska, Rosja, Litwa, Ukraina

Rodzaje i zastosowania geokraty

geokrata - przykłady realizacji

Dobór geokraty do konkretnego rozwiązania pozwala uzyskać oczekiwane efekty, m.in:

  • wzmocnienie podbudowy drogowej
  • stabilizację gruntu
  • wzmocnienie podłoża
  • wykonanie podbudowy pod nawierzchnie parkingów, placów, dróg itd
  • stabilizacja skarpy
  • ochrona przeciwerozyjna skarpy

Poniżej przedstawiamy tabelę pomocniczą, która zawiera wskazówki, jaką geokratę należy zastosować w poszczególnych sytuacji.

więcej »

Geokrata komórkowa to geosyntetyk z tworzywa sztucznego, najczęściej polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Geokrata składa się z połączonych ze sobą taśm, które tworzą trójwymiarową strukturę w kształcie plastra miodu.

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter