geomembrana

GEOMEMBRANY

Geomembrana to szczelna bariera chroniąca warstwy gruntu leżące poniżej zbiornika. Na tej stronie - materiały do budowy geomembrany: folie PEHD, folie PVC, maty bentonitowe.

Geomembrany są nieprzepuszczalne i są stosowane w celu izolacji i zatrzymywania cieczy. Ważne by materiał z którego jest wykonana geomembrana odporny był na rozrywanie przy wydłużeniu dochodzącym nawet do 1000%. Zaletą geomembran jest: niska wodochłonność, odporność mechaniczna, biologiczna i chemiczna, trwałość oraz nieszkodliwość dla środowiska.

Geomembrana najczęściej zbudowane jest z materiałów syntetycznych, np: termoplastów: PE-HD, PE-LD, PVC-P, PE-C, ECB albo elastomerów: IIR, EPDM, NBR, CR, CSM albo z materiałów mineralnych - tzw. bentonitów.

Geomembrany stosuje się głównie w inżynierii lądowej do ochrony gleby, wody i powietrza przed szkodliwymi substancjami. Mogą być stosowane w różnych aplikacjach, takich jak:

 • Uszczelnianie zbiorników wodnych - geomembrany są używane jako warstwa uszczelniająca, aby zapobiec wyciekom wody z zbiorników, stawów, oczek wodnych i basenów.
 • Ochrona powierzchni ziemi - geomembrany chronią powierzchnię ziemi przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, takimi jak oleje, paliwa i chemikalia przemysłowe.
 • Konstrukcje hydrotechniczne - geomembrany są stosowane jako warstwa izolacyjna w budowaniu kanałów, ścianek szczelinowych, tuneli i innych konstrukcji hydrotechnicznych.
 • Składowanie odpadów - geomembrany zapewniają uszczelnienie składowisk odpadów, aby zapobiec wyciekom toksycznych substancji do ziemi i wód gruntowych.
 • Ochrona przed erozją - geomembrany mogą być stosowane jako osłona przed erozją powierzchni ziemi w przypadku budowy wałów przeciwpowodziowych, brzegów rzek i innych konstrukcji, które muszą być chronione przed erozją.
 • Budowa dróg - geomembrany mogą być stosowane jako warstwa izolacyjna w budowie dróg, aby zapobiec wyciekom wody i innych szkodliwych substancji z dróg do gleby.
 • Oczyszczalnie ścieków
 • Sztuczne zbiorniki wodne, zbiorniki na nieczystości, zbiorniki na gnojowicę
 • Stawy hodowlane i oczka wodne

Geomembrany są bardzo trwałe i skutecznie chronią środowisko przed szkodliwymi substancjami.składowiska odpadów

Polecamy platformę WWW.TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM jako wiarygodne źródło zaopatrzenia w nowoczesne materiały budowlane a firmę STRUCTUM Sp. z o.o. jako rzetelnego partnera biznesowego. Technika Betonu Wodoszczelnego Sp. z o.o., Kraków, Warszawa, Chorzów, Gdańsk, Wrocław

 

 • Geomembrana GEOCHRON PEHD 1 mm gładka

  Geomembrana wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości (PEHD / HDPE) występuje głównie jako  gładka o grubościach: 1mm, 1,5 mm, 2,0 mm, 2,5 mm oraz jedno- lub dwustronnie fakturowana. Geomembrany tego typu układa się na płaskiej powierzchni zagęszczonego gruntu oczyszczonego z przedmiotów mogących powodować jej przebicie na podkładzie z piasku lub na geowłókninie. Arkusze geomembrany łączy się poprzez zgrzewanie.

  więcej »
 • ACTIMAT NW 50 - geomata bentonitowa

  ActiMat jest igłowaną, geosyntetyczną wykładziną iłową składającą się z dwóch geotekstyliów: włókniny i tkaniny, pomiędzy którymi umieszczona jest warstwa bentonitu sodowego.

  ActiMat wykorzystuje unikalną technologię, dzięki której przesypywanie zakładów wzdłuż dłuższych boków arkuszy nie jest wymagane.

  więcej »
 • Geowłóknina Poliestrowa EDILFON SB 200

  EDILFON SB 200 to geowłóknina poliestrowa o gramaturze 200 g/m. Szczególnie polecana jako warstwa filtracyjna i ochronna w konstrukcjach gruntowych (np drenaż francuski).

  więcej »
 • Bentomaty

  BENTOMAT jest to wysoce efektywna hydroizolacyjna mata bentonitowa, powstałą z zespolenia trzech komponentów: warstwy granulatu bentonitowego CETCO, umieszcz

  więcej »
 • Klejenie tworzyw sztucznych - membrany PEHD, PVC, EPDM

  Klejenie membran EPDM, PVC, PEHD i innych. Klejenie to proces łączenia materiałów, w którym pomiędzy łączonymi powierzchniami nakłada się warstwę kleju. Po stwardnieniu klej tworzy trwałe połączenie. Wytrzymałość połączenia zależy od rodza...

  więcej
 • Geomembrany PEHD

  Geomembrany PEHD / HDPE Geomembrany PEHD (Polietylen wysokiej gęstości) to rodzaj materiału, który stosowany jest jako uszczelniacz w różnych projektach inżynier

  więcej »
 • RESISTEX - mata bentonitowa

  Mata bentonitowa RESISTEX to geosyntetyczna bariera iłowa nowej generacji, zaprojektowana w celu zapewnienia większej skuteczności w środowisku umiarkowanie agresywnych. Mata bentonitowa typu geomembrana, typowo stosowana do wykładania składowisk odpadów.

  Mata RESISTEX zawiera bentonit sodowy wzbogacony starannie dobranymi polimerami. W porównaniu do klasycznej geosyntetycznej bariery iłowej RESISTEX odznacza się wysoką skutecznością i trwałością w warunkach oddziaływania umiarkowanie agresywnych odcieków, o podwyższonym stężeniu jonów jednowartościowych.

  więcej »
 • Geosyntetyki - dostawa na plac budowy

  Wszystkie geosyntetyki - szybka dostawa na terenie całej Polski - infolinia hurtowa - 814 608 814

  więcej
 • Bentomat SPL (5 kg/m2)

  BENTOMAT SPL jest to bardzo skuteczna, samonaprawialna bentonitowa mata izolacyjna. Odmiana Bentomat SPL posiada 5 kg bentonitu w 1 m2 produktu. Jest to odmiana Bentomatu laminowana folią PE o grubości 0,2 mm.

  więcej »
 • TEFOND HP STAR

  Membrana wytłaczana z polietylenu wysokiej gęstosci i dodatkowymi paskami kleju

  więcej »
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter