Usuwanie linii drogowych

Wersja do druku Poleć znajomemu

 


Najprostsza i najskuteczniejsza metoda na usuwanie linii drogowy to użycie chemii do tego przeznaczonej. Poniżej przedstawiamy metodę jak tego dokonać za pomocą preparatu BPS 7621:

Przygotowanie wstępne: Powierzchnie, które nie będą podlegać usuwaniu oraz wrażliwe rośliny należy osłonić, jak również odgrodzić je od przestrzeni roboczej. Nakładanie: Preparat BPS 7621 należy rozprowadzać przy pomocy pędzla, wałka lub rozpylacza do farb. Uszczelki w rozpylaczu muszą wykazywać odporność na działanie środka rozpuszczającego.
Czas działania: Produkt powinien oddziaływać przez okres 1 do 36 godzin zależności od temperatury otoczenia, wieku farby, ilości, grubości warstwy farby jak również struktury powierzchni podłoża.
Spłukiwanie: Rozpuszczoną farbę należy spłukać pod wysokim ciśnieniem (ciśnienie należy dopasować do właściwości podłoża 100 – 300 bar), najlepszy skutek uzyskuje się przy temperaturze wody wynoszącej 90°C. Spłukiwać należy od dołu do góry. Strumień wysokociśnieniowej wody spłukującej należy ustawić pod takim kątem, ażeby woda spływała w kierunku obszaru, z którego farba została już usunięta. UWAGA! Należy zapobiegać wsiąkaniu wody na powierzchniach, na których nałożona jest i oddziaływa substancja chemiczna. Po spłukaniu całej powierzchni należy wykonać przepłukiwanie ostateczne od dołu w kierunku do góry.
 

Czyszczenie i usuwanie oznakowania drogowego

Środki do usuwania oznakowania drogowego. Preparaty do mycia znaków drogowych.

Zobacz poradnik: Usuwanie linii drogowych

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter