ULTRABRUK - system układania kostki brukowej

Wersja do druku Poleć znajomemu

System ULTRABRUK układania kostki brukowej uzyskał aprobatę IBDiM. System obejmuje układanie zarówno nowych, jak i odbudowywanych nawierzchni brukowych z kostek i płyt na ulicach, przejazdach, rondach i torowiskach.

System układania kostki brukowej składa się z trzech składników: mikrobetonu podkładowego (pod nawierzchnię i krawężniki > 70 MPa) PROBET HS PROBET D (drenażowy) , preparatu kontaktowego PROBOND i fugi mineralnej FLOWBRUK. Przy jego użyciu można tworzyć nawierzchnie brukowe szczelne bądź przepuszczające wodę. System polecany jest szczególnie w miejscach prestiżowych i mocno obciążonych ruchem. Elementy tworzące system mogą być stosowane samodzielnie.

Zastosowanie systemu pozwala na:

  • skrócenie czasu układania nawierzchni i wykończenia jej. Pozwala również o znaczne przyspieszenie czasu oddania nawierzchni do użytku. Jest to 48h od momentu rozkładania podkładu PROBET HS,
  • uzyskania trwałej i równej nawierzchni dającej komfortową powierzchnię do spaceru po niej oraz jazdy rowerem czy ciężkim sprzętem,
  • całość jest bardzo trwała i nie poddaje się wypłukiwaniu nawet w ciekach i fontannach,
  • podłoże daje przewidywalną , stałą jakość i wysoką nośność,
  • umożliwia wykonanie przepuszczalnej/drenażowej nawierzchni brukowej,
  • umożliwia poprawę estetyki nawierzchni ze względu na dobór koloru fugi do koloru kostki bądź płyt,
  • doskonale spisuje się na rynkach i ulicach oraz na podtorzach, rondach i zatokach autobusowych.

PRO-BET HS/D to podłoże mineralne na bazie cementu, które spełnia wymogi wszystkich rodzajów nawierzchni sztywnych i trwale związanych podłożem. Jest zaprawą o w pełni skompensowanych skurczach gotową do użycia po wymieszaniu z wodą. Układa się ją w warstwach od 10mm do 75mm (większych głębokościach można osiągnąć za pomocą kolejnych warstw). Ruch pieszy na takim podłożu jest możliwy w 12 godzin po ułożeniu nawierzchni, a ruch kołowy po 48 h.

ukladanie kostki brukowej

PROBOND to modyfikowany polimerami preparat kontaktowy zapewniający w sztywnych nawierzchniach doskonałą przyczepność kolejnych warstw i kostki przekraczającej 2 MPa. Gotowa do użycia płynna zaprawa wytwarza 1-2mm warstwę kontaktową gotową do natychmiastowego układania kostki.

FLOWBRUK / FLOWPOINT jest polimerową, wysokowytrzymałą płynną zaprawą fugową przeznaczoną do wypełniania szczelin wszelakich rodzajów kostek brukowych. Charakteryzuje się łatwą aplikacją, przy zachowaniu staranności nie plami nawierzchni bruku a pozostałości usuwa się łatwo wodą. Można ją układać w fugach szerokości 5-50 mm i na głębokość od min 35 mm do 200mm w jednej warstwie. Ruch pieszy jest możliwy w 4 h po zakończeniu układania fugi.

Pozwala ułożyć nową nawierzchnię brukowaną, a także poprawić już istniejącą. Jeśli zależy Państwu na funkcjonalnym i estetycznym bruku, warto postawić na naszą technologię, obejmującą podłoże mineralne na bazie cementu (spełniające wymogi wszystkich rodzajów nawierzchni sztywnych), modyfikowane polimerami preparaty kontaktowe (zapewniające doskonałą przyczepność), a także wysoko wytrzymałą zaprawę fugową do wypełniania szczelin kostek brukowych.

Fugi cementowo-mineralne wyróżniają się doskonałą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć i pozostałe czynniki zewnętrzne. Dodatek wapnia zwiększa jej przyczepność oraz sprawia, że niezwykle łatwo się ją rozprowadza.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter