Membrana dachowa EPDM - System z płaskownikiem w zakładzie

Wersja do druku Poleć znajomemu

System z płaskownikiem w zakładzie (Firestone Batten-in-the-Seam) jest odmianą systemu mechanicznego mocowania, w którym stosuje się mniejsze arkusze EPDM. Możemy użyć zarówno standardowej membrany jak i zbrojonej.


Membrana przy obwodzie budynku może by przyklejona do podłoża lub przymocowana mechanicznie zgodnie z wymaganiami technologii firmy Firestone. Na powierzchni dachu membrana mocowana jest do podłoża za pomoc płaskownika układanego w złączu sąsiednich arkuszy.


Rozstaw płaskowników uzależniony jest od obciążenia wiatrem w danym rejonie oraz wielkości użytych arkuszy membran EPDM. Zakład na krawędziach bocznych arkusza sąsiednich membran powinien wynosić minimum 200 mm, natomiast na końcach co najmniej 100 mm.


Zakłady są klejone do siebie przy pomocy specjalnej taśmy klejącej (Firestone QuickSeam Splice Tape) tworząc jednorodną, wodoodporną membranę. Wszelkie obróbki na obrzeżach dachu i przy elementach wystających z konstrukcji powinny być zgodne ze specyfikacjami firmy Firestone.

Przed zastosowaniem systemu mocowania mechanicznego z płaskownikiem na zakładzie (BIS) w specyfikacji projektowej należy uwzględnić konstrukcję dachu zapewniającą odpowiednią wytrzymałość na wyrwanie łączników mocujących płaskownik do konstrukcji, przy maksymalnym nachyleniu dachu 33 %.


Zalety systemu:
•    Idealny dla dachów o skomplikowanych kształtach
•    Duża wytrzymałość na ssanie wiatru
•    Niski koszt materiału
•    Lekkość pokrycia

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter