THERMOSAN F

Wersja do druku Poleć znajomemu
Zaprawa ochronna na tynk renowacyjny THERMOSAN, paroprzepuszczalna powłoka do ochrony tynku przed wodą

THERMOSAN - F to profesjonalna zaprawa wykończeniowa, nakładana na tynk renowacyjny THERMOSAN.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0017
Opakowanie: worek 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 200 kg
Minimalne zamówienie: 25 kg
Specjalizacja: ochrona tynku przed zamakaniem

Uwagi: paroprzepuszczalna powłoka do ochrony tynku przed wodą

Grupa produktów: powłoki paroprzepuszczalne i wodoodporne, powłoka ochronna do betonu
Rozwiązywane problemy: powracający grzyb na ścianie, podsiąkanie wody w murach, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków
Zastosowanie: tynkowanie, tynki szlachetne i specjalne, termoizolacja budynków, osuszanie budynków, osuszanie murów, ochrona elewacji

Sytuacje stosowania

 • ochrona tynku przed wodą deszczową
 • w połączeniu z THERMOSAN zapewnia wodoodporne, dekoracyjne wykończenie zewnętrzne fasad oraz ścian narażonych na postępujące zawilgocenie
kod produktu
 • ochrona tynku przed wodą deszczową
 • powłoka jest paroprzepuszczalna
 • kolor biały - bez konieczności dodatkowego malowania

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:

Jednoskładnikowa, mikroporowata zaprawa składająca się z lepiszczy hydraulicznych, przeznaczona do dekoracyjnego wykańczania powłoki z makroporowatej zaprawy THERMOSAN stanowiącej ochronę przed postępującą wilgocią.

ZASTOSOWANIE

 • Stanowi ochronę dla powłoki THERMOSAN przeciwko uszkodzeniom mechanicznym i deszczom.
 • Razem z THERMOSAN zapewnia wodoodporne, dekoracyjne wykończenie zewnętrzne fasad oraz ścian narażonych na postępujące zawilgocenie.

ZALETY

 • Zapewnia wodoodporność przeciw wodzie deszczowej.
 • Paro przepuszczalna.
 • Jej biały kolor zapewnia dekoracyjne wykończenie bez konieczności malowania.

INSTRUKCJA STOSOWANIA

 Przygotowanie powierzchni

THERMOSAN - F aplikuje się jako wykończenie dla makroporowatej zaprawy THERMOSAN, która powinna dojrzewać co najmniej 7 dni przed nałożeniem THERMOSAN - F.

Podłoże musi być stabilne, strukturalnie zdrowe, czyste, bez śladu tłuszczu, olejów, grzybów, kurzu czy farb oraz musi być wilgotne, jednak bez wody na powierzchni. Przed nałożeniem materiału należy upewnić się czy usunięto kurz i brud z powierzchni. Wskazane jest wyrównanie powierzchni, usunięcie wszelkich nierówności oraz wypełnienie ubytków. W przypadku bardzo gładkiej powierzchni zalecane jest jej zrapowanie za pomocą dłuta w celu polepszenia przyczepności. Także w celu zapewnienia przyczepności do podłoża można nałożyć cienką warstwę THERMOSAN F wciskając mocno w podłoże, lub warstwę gruntującą używając szczotki typu MAXBRUSH.

W czasie upałów lub kiedy podłoże jest bardzo absorpcyjne, należy je uprzednio zmoczyć bez pozostawiania stojącej wody i odczekać, aż woda zostanie wchłonięta.

Mieszanie i aplikacja

Mieszanie można wykonać mechanicznie mieszadłem lub mieszarką o wolnych obrotach albo ręcznie. Na każdy 25 kg worek THERMOSAN - F przypada 4 do 4,5 l czystej wody (16 do 18%). Należy zachować stałą proporcję wody na worek. Ignorowanie tego zalecenia może spowodować różnice w kolorze na wykończonej powierzchni.

Do wody należy dodać proszek i miksować około 2 minut do uzyskania jednorodnej mieszanki o gęstej konsystencji. Pozostawić na 5 minut. Następnie miksować ponownie, aż do uzyskania konsystencji właściwej do wykonania aplikacji, dodając jeśli to konieczne wodę max. 4,5 l na 25 kg worek jak nadmieniono uprzednio.

Aplikacja

THERMOSAN - F aplikuje się o grubości 7 do 12 mm . Dla większych grubości najpierw należy nałożyć warstwę wyrównującą aby zapobiec zbyt dużej aplikacji materiału, co jest nie tylko nieekonomiczne, ale może spowodować spękania powstające wskutek retrakcji, a także zmiany w odcieniu.

Następnie rozprowadzić materiał kielnią lub natryskiem. Po zmieszaniu czas przydatności mieszanki do aplikacji i wyrównania wynosi około 1 godziny.

Kiedy zaprawa nieco stwardnieje (po 1-3 godzinach, zależnie od otaczających warunków), wykończenie wykonuje się zacieraczką (plastikową lub drewnianą) lub gąbką itp.

Zużycie (kg/m2/mm grubości) 1,8 – 2,0

Czas przydatności mieszaniny do użycia (h, 20°C) 1
Czas wstępnego wiązania/ końcowego (h,20°C) 6/8 – 24

UWAGI

 • Nie wykonywać aplikacji, gdy istnieje ryzyko deszczu czy mrozu.
 • Nie wykonywać aplikacji na tynk gipsowy lub na nieprzyczepne podłoża.
 • Nie wykonywać aplikacji, gdy temperatura otoczenia jest poniżej 5oC lub powyżej 30oC mierzona na podłożu.
 • Chronić THERMOSAN F przed deszczem za pomocą plastiku lub brezentu impregnowanego oraz przed zbyt wielkim upałem stosując lekki natrysk.
 • THERMOSAN F w swojej strukturze nie jest produktem toksycznym, ale przy jego aplikacji należy stosować takie same środki ostrożności jak przy innych produktach cementowych.
 • Należy unikać kontaktu produktu z oczami i skórą stosując rękawice gogle ochronne i maskę.
 • W przypadku kontaktu produktu ze skórą czy oczami należy je dokładnie opłukać obfitą ilością czystej wody. Jeśli podrażnienie nie ustąpi należy skontaktować się z lekarzem.

OPAKOWANIE

25 kg worki

KOLOR

Biały

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach w suchym, zadaszonym miejscu, chroniącym przed przemarzaniem.

BHP

Jak wszystkie produkty cementowe, THERMOSAN - F ma właściwości ścierne i w trakcie prac należy używać gumowych rękawic ochronnych i gogli. Jeśli materiał dostanie się do oczu należy je starannie przepłukać czysta wodą, lecz nie trzeć. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć starannie wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie utrzymuje się, należy zwrócić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna jest na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.

Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.

Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

THERMOSAN F to specjalna paroprzepuszczalna powłoka do ochrony tynku przed wodą deszczową. Powłoka ta działa poprzez tworzenie wodoodpornej, a jednocześnie paroprzepuszczalnej powierzchni, co zapobiega przedostawaniu się wody do środka budynku i jednocześnie umożliwia swobodne parowanie wilgoci z wewnątrz.

Aby zastosować powłokę THERMOSAN F do ochrony tynku przed wodą deszczową, należy najpierw dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię tynku. Następnie należy nałożyć warstwę powłoki o odpowiedniej grubości, zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne jest, aby stosować powłokę tylko na suchych powierzchniach, ponieważ mokre powierzchnie mogą wpłynąć negatywnie na skuteczność powłoki.

Powłoka THERMOSAN F jest przeznaczona do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Po zastosowaniu powłoki, należy poczekać, aż całkowicie zaschnie, zanim przystąpi się do kolejnych prac wykończeniowych.

Korzyści z zastosowania powłoki THERMOSAN F do ochrony tynku przed wodą deszczową obejmują:

 1. Ochrona tynku przed wilgocią - powłoka THERMOSAN F tworzy wodoodporną powierzchnię, która zapobiega przedostawaniu się wody do środka budynku.

 2. Poprawa izolacji termicznej - powłoka THERMOSAN F może poprawić izolację termiczną, ponieważ zmniejsza ilość wody, która wnika do środka budynku i zmniejsza straty ciepła.

 3. Poprawa estetyki - powłoka THERMOSAN F może poprawić wygląd tynku, ponieważ zapobiega powstawaniu zacieków i plam spowodowanych deszczem.

 4. Zwiększenie trwałości tynku - powłoka THERMOSAN F może zwiększyć trwałość tynku, ponieważ zapobiega jego uszkodzeniom spowodowanym przez wodę deszczową.

Ważne jest, aby pamiętać, że powłoka THERMOSAN F nie rozwiąże problemu przyczyniającego się do wilgoci w ścianach, takich jak nieszczelności dachu, rur czy fundamentów. W takich przypadkach konieczne jest znalezienie źródła wilgoci i naprawienie go przed zastosowaniem powłoki THERMOSAN F.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

kg
25.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Tynki i elewacje, Ochrona elewacji, Tynki i elewacje, Tynki renowacyjne

Inni kupowali

 • THERMOSAN

  THERMOSAN to makroporowaty tynk renowacyjny, tynk przeciwwilgocio...

 • MAXSEAL SUPER

  Szlam hydroizolacyjny MAXSEAL SUPER to mineralna izolacja do beto...

 • MAXCLEAR

  Impregnat hydrofobizujący MAXCLEAR to środek do hydrofobizac...

 • CONCRESEAL TOP

  CONCRESEAL TOP to mineralny tynk wodoodporny - zastępuje tynk i f...

 • MAXSEAL FLEX

  Elastyczny szlam uszczelniający MAXSEAL FLEX to mineralne us...

 • MAXKOLA

 • PRIMER 1

  Środek uszczelniający do poliuretanowych, elastycznych system&oac...

 • MAXPATCH

  Mrozoodporna zaprawa naprawcza MAXPATCH jest to specjalnie dobran...

 • MAXGLAZE

  Powierzchniowy uszczelniacz do betonu MAXGLAZE to emulsja na bazi...

 • MAXPLUG

  Zaprawa hydrauliczna MAXPLUG to szybkowiążący cement hydraul...

 • MAXGLAZE D

  MAXGLAZE D działa jako zabezpieczenie betonu, lastryko, zabezpiec...

 • MAXRITE 500 i 700

  Maxrite 500 to podstawowy produkt do napraw konstrukcji betonowyc...

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter