Zaprawa uszczelniająca - DF 2K

Wersja do druku Poleć znajomemu

Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, nieprzepuszczająca wody i paroprzepusz­czalna, odporna na promieniowanie ultrafioletowe zaprawa uszczelniająca. Stanowi trwale elastyczne - bez rys i spękań w przedziale temperatur od -30°C do +80°C -bezspoinowe uszczelnienie przed układaniem płytek ceramicznych na elewacjach, tarasach, w zbiornikach wodnych i basenach. Atest PZH - dopuszczenie do kontaktu z wodą pitną. Zalecana grubość warstwy - 2 mm. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Podstawowe cechy

Producent: Murexin
Symbol: 0 5692 9
Opakowanie: zestaw 37,5 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 375 kg

Grupa produktów: zaprawa uszczelniająca
Zastosowanie: uszczelnienie betonu, uszczelnianie zbiorników betonowych, izolacje przeciwwilgociowe, izolacja łazienek, izolacja tarasów, hydroizolacje
Kod QR produktu

Właściwości produktu

Mineralna, modyfikowana polimerami, wiążąca hydraulicznie, wodoszczelna, dyfuzyjna, odporna na promieniowanie UV, dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca do wykonywania wodoszczelnych powłok izolacyjnych. Zaprawa zawiera biały cement, powłoka ma kolor biały. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i zdolnością mostkowania rys.
Dopuszczona do kontaktu z woda pitną.

Zastosowanie

Do użytku wewnątrz oraz na zewnątrz.
Do wykonywania bezspoinowych powłok uszczelniających budynków i budowli.
Do wykonywania powłok wodoszczelnych pod okładzinami ceramicznymi w natryskach, łaźniach, pomieszczeniach przemysłowych obciążonych wodą, balkonach, tarasach, zbiornikach na wodę pitną, zbiornikach na wodę przemysłową, basenach.
Stanowi doskonałą warstwę ochronną dla betonu oraz żelbetu przed warunkami atmosferycznymi.

Dane produktu

Opakowanie:

9 kg wiadro
33 wiadra/ 297 kg na palecie

18 kg wiadro
24 Kubel / 432 kg na palecie

37,5 kg komplet
12 wiader + 12 worków/ 450 kg na palecie

Magazynowanie
:

Powyżej +5° C w suchych warunkach, w oryginalnym opakowaniach moŜna przechowywać przez ok.12 m-cy.

Parametry techniczne

Dane dotyczą warunków: 20oC i 55% wilgotność względna powietrza
Zużycie: ok. 1,5 kg/m²/mm grubości
Współczynnik dyfuzyjności: ok. 1000
Elastyczna: od -35°C do +80°C
Obciążenie wodą: po ok. 8 dniach
Czas zużycia: ok. 1 godz.
Grubość powłoki: min. 2mm w 2 warstwach
Płytkowanie: po ok. 24 godz.
Temperatura obróbki: > + 5°C
Wodoszczelność na docisk: 7 bar
Wodoszczelność na odrywanie: ok. 2 - 4 bar zależy od wytrzymałości podłoża
Czas wysychania pierwsza warstwa po ok 2 godz.

Stosowanie

Zalecane narzędzia: Mieszadło wolnoobrotowe, pędzel, paca, paca zębata.

Podłoże
:

Podłoże może być suche lub być matowo wilgotne, nieprzemarznięte, mocne, nośne, nieodkształcalne, wolne od kurzu i pyłu, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od
luźnych niezwiązanych z podłoŜem fragmentów. Izolację można nakładać na podłoża betonowe, z gazobetonu, na tynki cementowe, na podłoża gipsowe, metalowe (po zabezpieczeniu antykorozyjnym), na stare okładziny płytkowe.

Przygotowanie podłoża:

Podłoża chłonne zagruntować odpowiednim preparatem gruntującym.
Nawilżenie wodą lub Podkład Gruntujący LF

Mieszanie:

Produkt jest dostarczany w postaci dwóch komponentów, które na placu budowy należy ze sobą wymieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego w proporcji komp. A : komp. B = 2 : 1. Do czystego pojemnika wlać składnik płynny stopniowo dosypywać składnik proszkowy stale mieszając mieszadłem wolnoobrotowym. Produkt mieszać do momentu uzyskania jednorodnej, homogenicznej masy.

Obróbka:

Zaprawę uszczelniającą DF 2K nakładać na powierzchnię odpowiednio przygotowanego podłoża w minimum dwóch cyklach roboczych. Pierwsza warstwa powinna być starannie wtarta w podłoŜe za pomocą sztywnej szczotki. Kolejne warstwy można nakładać za pomocą pacy. Każda z warstw musi być nałożona ciągłą powłoką o jednakowej grubości. Po wyschnięciu pierwszej warstwy można nakładać kolejną powłokę. Styki ścian i posadzki wzmacniać za pomocą taśmy uszczelniającej DB 80. W miejscach przejść rur instalacyjnych oraz przy kratkach ściekowych stosować manszety uszczelniające Murexin.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

17,05 PLN za kg
kg
37.50 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 177788566
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: izolacje podpłytkowe, Układanie płytek ceramicznych i kamienia

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter