MAXRITE INJECTION

Wersja do druku Poleć znajomemu
płynna zaprawa do kotwienia, podlewek i osadzania, naprawa betonu

Płynna zaprawa do stabilizacji i osadzania maszyn, a także do kotwienia różnych elementów metalowych i betonowych. Naprawy strukturalne zbrojonego betonu uszkodzonego na skutek karbonatyzacji.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0227
Opakowanie: wiadro 25 l
Jednostka: litr
Cena hurtowa ponad: 200 litr
Minimalne zamówienie: 25 litr

Uwagi: zaprawa naprawcza do strukturalnych napraw zbrojonego betonu uszkodzonego na skutek karbonatyzacji
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne, naprawa żelbetu i betonu

Sytuacje stosowania

 • osadzanie i stabilizacja maszyn i urządzeń
 • kotwienie śrób i prętów zbrojeniowych
 • osadzanie i kotwienie elementó betonoeych (słupy, podciągi, belki itp)
 • wypełnianie pustek pod maszynami
 • naprawy hydrotechniczne
 • naprawy strukturalne zbrojonego betonu uszkodzonego na skutek karbonatyzacji
kod produktu

zawiera inhibitory antykorozyjne


Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:

MAXRITE INJECTION to jednoskładnikowa zaprawa zdolna do kompensowania skurczów materiału, utworzona z cementów i wybranych składników mineralnych, modyfikowana polimerami oraz inhibitorami antykorozyjnymi. Występuje w postaci proszku, a dla osiągnięcia wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz przyczepności wystarczy ją rozmieszać z wodą, kiedy to powstaje nie rozkładająca się zaprawa o doskonałej płynności. Produkt przeznaczony jest do napraw budowlanych, uzupełnień oraz kotwień narażonych na oddziaływanie agresywnego otoczenia, zapewniając jednocześnie dodatkowe zabezpieczenie stali zbrojeniowej i innych elementów metalowych.

ZASTOSOWANIE

 • Naprawy strukturalne zbrojonego betonu uszkodzonego na skutek karbonatyzacji, oddziaływania soli, środowisk przemysłowych czy morskich itp.;
 • Pośredniczy w przenoszeniu obciążeń z elementów stalowych na konstrukcję betonową dzięki swojej dużej przyczepności np.: (kotwienie prętów);
 • Konserwowanie wodociągów, punktów uzdatniania wody, urządzeń przemysłowych, budowli nabrzeżnych itp.
 • Wzmocnienie struktur betonowych;
 • Wypełnienie metalowych podstaw kolumn;
 • Kotwienie filarów w betonowych konstrukcjach prefabrykowanych;
 • Podparcie belek w mostach;
 • Kotwienie śrub, lin itp.;
 • Wypełnienie fundamentów pod maszyny w miejscach między betonem a stalowymi płytami.

ZALETY

 • Inhibitory antykorozyjne zabezpieczają i pasywują zbrojenie, znacząco wydłużając jego żywotność;
 • Wysoka wytrzymałość początkowa i końcowa;
 • Bardzo dobra przyczepność do betonu, zbrojenia oraz innych elementów metalowych;
 • Po związaniu struktura niezależna od wpływu skrajnych temperatur;
 • Wytrzymuje wielokrotność obciążeń;
 • Materiał wodoszczelny, odporny na wodę, oleje i tłuszcze;
 • Produkt ogniotrwały i nietoksyczny;
 • Kompensuje skurcze materiału, ulega nieznacznemu rozszerzeniu;
 • Wolny od chlorków oraz cząstek metalu, na powierzchnie metalowe działa antykorozyjnie;
 • Wykazuje doskonałą płynność, posiada właściwości samopoziomowania, umożliwia aplikację przez wylanie oraz iniekcję;
 • W trakcie mieszania nie następuje rozdzielenie materiału ani jego odsączenie.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża:

Powierzchnia winna być wytrzymała pod względem strukturalnym i czysta, wolna od pyłów, starych powłok, olejów i tłuszczów. Dla uzyskania lepszej przyczepności oczyścić ją przez piaskowanie lub przez podobne działanie. Przy usuwaniu luźnych cząstek stosować sprężone powietrze. Przed rozpoczęciem aplikacji powierzchnię betonu nasączyć wodą, nie pozostawiając jednak wody wolno stojącej.

Mieszanie:

MAXRITE INJECTION przelać do czystego wiadra z wodą i rozpocząć mieszanie. Całkowita proporcja składników pod względem wagowym winna sięgać 12-14% (woda), co odpowiada 3-3,5 l wody na 25 kg worek MAXRITE INJECTION (zależnie od wymaganej konsystencji mieszanki). Mieszać najlepiej metodą mechaniczną, przez ok. 3-4 minuty, używając wiertarki wolnoobrotowej i unikając tworzenia w mieszance pęcherzyków powietrznych. Można też skorzystać z betoniarki. W przypadku mieszania ręcznego wydłużyć czas, aż do zaniknięcia grudek. MAXRITE INJECTION nanosić bezpośrednio po wykonaniu mieszanki; w temperaturze 20°C płynność może ona zachowywać w okresie 15-20 minut. Przy wypełnianiu objętości większej niż ok. 0,1 m³, względnie nanoszeniu warstwy grubszej niż 4 cm, do każdego 25 kg worka MAXRITE INJECTION należy przy mieszaniu dodać 8 kg czystego i suchego żwiru o średnicy 3-5 mm oraz 2,75-3 l wody, zależnie od wymaganej konsystencji, unikając jednak rozdzielania składników oraz odsączania wody na skutek jej nadmiaru.

Aplikacja:

Jeśli to konieczne, wokół powierzchni roboczej zastosować niewielkie uzupełnienia formierskie. MAXRITE INJECTION przeznaczony jest do nanoszenia przez pompowanie pod niskim ciśnieniem, względnie przez proste wlewanie grawitacyjne wprost ze zbiornika, w którym przygotowano mieszankę. Rozmieszczać ruchem jednostajnym, w jednym kierunku, w celu zminimalizowania możliwości uwięzienia w podłożu powietrza. W razie potrzeby zastosowanie ręcznego sprzętu wibrującego może pomóc w wypełnieniu żądanej objętości, należy jednak unikać nadmiernych drgań, gdyż te mogłyby spowodować odsączenie wody albo uwięzienie powietrza. Dla ułatwienia wydostawania się powietrza z przestrzeni przewidzianych do wypełnienia należy zamontować stosowne odpowietrzniki.

Warunki aplikacji:

Idealna temperatura aplikacji wynosi 10-25°C. Nie aplikować, gdy temperatura otoczenia oraz powierzchni spada poniżej 5°C, względnie gdy takiej można się spodziewać w okresie 24 h po aplikacji.

Dojrzewanie:

Winno rozpocząć się zaraz po naniesieniu materiału. Wilgoć potrzebną do wiązania zapewnić przez osłonięcie powierzchni szmatami przykrytymi plastikowymi arkuszami. Można też sięgnąć po odpowiedni komponent gwarantujący właściwe dojrzewanie, np. MAXCURE. Procesy dojrzewania obserwować zasadniczo przy wysokich temperaturach, wietrze, niskiej wilgotności oraz bezpośrednim oddziaływaniu słońca.

Czyszczenie:

Sprzęt i narzędzia czyścić wodą bezpośrednio po ich użyciu. Po zastygnięciu materiał można usunąć jedynie mechanicznie.

ZUŻYCIE

25 kg worek MAXRITE INJECTION wypełnia ok. 13-14 l objętości, w zależności od proporcji wody w mieszance (0,52-0,56 l na 1 kg produktu), co daje ok. 1,8-2 kg/m² na 1 mm grubości warstwy MAXRITE INJECTION.
Dodanie do mieszanki 8 kg żwiru na 25 kg worek MAXRITE INJECTION wypełnia ok. 17-18 l, w zależności od proporcji wody w mieszance (0,68-0,72 l na 1 kg produktu), co daje 1,4-1,6 kg/m² na 1 mm grubości warstwy.
Podane szacunkowe ilości zużycia zależą od stanu podłoża; na dokładne wskazania pozwoliłyby wstępne próby przeprowadzone na miejscu robót.

Rozszerzenie (%) 0,05

UWAGI

Do MAXRITE INJECTION nie dodawać żadnych cementów, czy też innych komponentów wyżej nie wyszczególnionych. W mieszance nie stosować większej ilości wody niż proporcja zalecana.

OPAKOWANIE

Worki 25 kg.

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach, w miejscu suchym i zacienionym, zabezpieczonym przed wilgocią i mrozem, w temperaturze powyżej 5°C.

BHP

MAXRITE INJECTION to materiał nietoksyczny, jednakże tak jak każdy inny produkt cementowy zawiera komponenty agresywne. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. W czasie aplikacji nosić gumowe rękawice i okulary ochronne. W przypadku kontaktu ze skórą podrażnione miejsce przemyć wodą i mydłem. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać czystą wodą unikając wcierania. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, skonsultować się z lekarzem. Na życzenie udostępniamy kartę bezpieczeństwa produktu. Samego produktu i pustych pojemników pozbywać się należy zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy czym obowiązek ten spoczywa na końcowym jego użytkowniku.

GWARANCJA

Informacje zawarte w tej broszurze bazują na naszych doświadczeniach i wiedzy technicznej uzyskanej na podstawie testów laboratoryjnych i z literatury fachowej. DRIZORO zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian bez uprzedniego zawiadamiania. Za wszelkie użycie powyższych danych do celów innych, aniżeli ściśle określone w tej broszurze, producent nie ponosi odpowiedzialności, chyba że działanie takie zostanie przez producenta autoryzowane. Nie ponosimy odpowiedzialności przewyższającej wartość nabytego towaru.

Zaprawa naprawcza do naprawy strukturalnej zbrojonego betonu uszkodzonego na skutek karbonatyzacji można zastosować specjalne zaprawy naprawcze, które umożliwiają skuteczne wzmocnienie i ochronę struktury betonowej.

Jednym z takich materiałów jest zaprawa naprawcza do betonu karbonatyzowanego, która zawiera odpowiednią ilość substancji chemicznych, pozwalających na reakcję z węglanami wapnia, powstającymi w procesie karbonatyzacji betonu. W ten sposób tworzy się związki chemiczne o wyższej wytrzymałości, które wzmacniają uszkodzoną strukturę betonową.

Tego typu zaprawy naprawcze zwykle zawierają specjalne włókna, które dodatkowo zwiększają wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. W celu osiągnięcia najlepszych efektów, zaleca się stosowanie zapraw naprawczych renomowanych producentów oraz przestrzeganie instrukcji dotyczących ich stosowania.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

litr
25.00 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Naprawa konstrukcji betonowych, Iniekcje

Inni kupowali

 • MAXREPAIR INJECTION

  Zaprawa zalewowa, płynna zaprawa absorbująca skurcze podłoża, mod...

 • MAXRITE 500 i 700

  Maxrite 500 to podstawowy produkt do napraw konstrukcji betonowyc...

 • MAXREST

  Bezskurczowa szybkowiążąca zaprawa naprawcza do napraw powierzchn...

 • MAXRITE PASSIVE

  zaprawa podkładowa do ochrony zbrojenia...

 • MAXEPOX BOND G

  Szczelny i odporny na wodę klej do betonu - klej epoksydowy do łą...

 • MAXSEAL FLEX

  Elastyczny szlam uszczelniający MAXSEAL FLEX to mineralne us...

 • MAXELASTIC PAV

  MAXELASTIC PAV to elastyczna masa uszczelniająca na bazie żywic s...

 • MAXQUICK

  Farba do betonu wodoszczelna MAXQUICK to cementowa farba do powie...

 • MAXPRIMER

  MAXPRIMER to profesjonalny grunt epoksydowy do betonu, przeznaczo...

 • MAXREST PASSIVE

  MAXREST PASSIVE to profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne prę...

 • MAXFLOW + liquid

  Masa samopoziomująca MAXFLOW to profesjonalna mrozoodporna w...

 • MAXFLEX 900

  Uszczelniacz dylatacyjny MAXFLEX 900 to dwuskładnikowy mater...

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter