MAXKOLA FLEX

Wersja do druku Poleć znajomemu
klej do płytek nad ogrzewaniem podłogowym

MAXKOLA FLEX to elastyczny klej do płytek. Nadaje się do układania płytek w systemie ogrzewania podłogowego.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0136
Opakowanie: worek 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 200 kg
Minimalne zamówienie: 25 kg
Specjalizacja: klej do płytek na ogrzewanie podłogowe
Zastosowanie: wykończenie balkonu, posadzki przemysłowe, ogrzewanie podłogowe, izolacja łazienek, izolacja tarasów, budowa zbiorników wodnych
Rozwiązania systemowe: posadzka na ogrzewaniu podłogowym

Sytuacje stosowania

kod produktu

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
MAXKOLA FLEX jest zaprawą w formie proszku, którego składnikami są hydrauliczne i syntetyczne spoiwa, które po zmieszaniu z wodą tworzą elastyczną zaprawę klejową, o dużej przyczepności przeznaczoną do aplikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

ZASTOSOWANIE

 • Układanie płytek ceramicznych, gresu ceramicznego , marmuru, nawierzchni z naturalnego kamienia, na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych.
 • Pokrywanie podłoży cementowych, ścian, podkładów w systemie ogrzewania podłogowego, istniejących płytek itd.
 • Do podłoży takich jak płyty gipsowe, drewno, plastik itd.

ZALETY

 • Bardzo duża adhezja do podłoży nieporowatych.
 • Możliwość przenoszenia ruchów podłoża.
 • Długi okres przydatności do aplikacji.
 • Doskonała retencja wody zapobiegająca konieczności zraszania podłoża lub elementów nakładanych.

INSTRUKCJA APLIKACJI

Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być czyste, pozbawione tłuszczu, olejów grzybów, glonów, kurzu czy farb. Podłoże musi być strukturalnie zdrowe i spójne, nie kruszące się. Jeśli są jakiekolwiek ubytki, muszą być naprawione przez aplikację zaprawy np.: MAXREST lub MAXRITE 500. Podłoże ma być tak równe, jak to tylko jest możliwe, bez nierówności większych niż 5 mm mierzonej za pomocą prowadnicy o długości 2 m.

Mieszanie produktu

MAXKOLA FLEX miesza się dodając 6,5 - 7,5 l wody na 25 kg worek (27% +/- 1) za pomocą wolonoobrotowego mieszadła (500 obr/min), aż do uzyskania jednorodnej pasty, bez zbryleń, po czym mieszankę należy odstawić na 5 minut przed rozpoczęciem aplikacji.

Aplikacja


Rozłożyć produkt MAXKOLA FLEX na małe obszary nie większe niż 2m2 rozprowadzając następnie go za pomocą kielni z ząbkami 6x6 mm (poziomo na ścianach) w celu kontrolowania grubości. Umieścić i docisnąć aż do wyrównania nierówności. Sprawdzić przyczepność produktu od czasu do czasu odrywając go (próbka) od podłoża.

Nie aplikować grubości większej niż 8 mm .

DANE TECHNICZNE

Gęstość proszku (g/m3)  1,15 ± 0,05
Maksymalna wielkość ziarna (mm)  0,8
Warunki aplikacji i dojrzewania
Woda do mieszania (%)  27 ± 1
Gęstość mieszanki (g/m3)  1,62 ± 0,05
Optymalna temperatura aplikacji i otoczenia (° C) 5-35
Czas schnięcia w 20oC i wilgotności 50% (h)
            - Spoinowanie - 24
            - Ruch pieszy - 48
Czas przydatności mieszanki 20°C (minuty)  30
Czas rektyfikacji ,20°C (minuty)  5
Retencja wody (g)  2,3

MAXKOLA® FLEX spełnia wymagania oznakowania CE zgodnie z EN 12004 sklasyfikowana jako cementowy klej do płytek z normalnym czasem wiązania C1.

Zużycie/grubość

Zużycie (kg/m2/mm)  1,5
Zalecana grubość warstwy (mm)  6

OPAKOWANIE

25 kg worki

KOLOR

Szary i biały

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach, w suchym zadaszonym miejscu, chroniącym produkt przed przemarzaniem i wilgocią.

BHP

MAXKOLA FLEX nie jest toksyczna, ale jest materiałem ściernym ze względu na swój skład. Podczas mieszania i aplikacji ręce należy chronić używając gumowych rękawic ochronnych. Używać ochronnych gogli i maskę. Po kontakcie produktu z oczami, opłukać je obfitą ilością czystej wody. Nie pocierać. W przypadku kontaktu ze skórą należy przemyć zabrudzone miejsca mydłem i wodą. Jeśli podrażnienie nie ustąpi, należy się skontaktować z lekarzem. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.
Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

FAQ ogrzewanie podłogowe

System ogrzewania podłogowego to rodzaj systemu grzewczego, w którym rury z wodą lub kable grzewcze są zamontowane pod powierzchnią podłogi, zapewniając równomierne i komfortowe ogrzewanie pomieszczenia. Systemy ogrzewania podłogowego mogą być zasilane za pomocą różnych źródeł energii, takich jak kotły gazowe, kotły na paliwo stałe, pompy ciepła czy kolektory słoneczne.

Systemy te są coraz częściej wybierane przez inwestorów ze względu na ich wiele zalet, takich jak niskie koszty eksploatacji, oszczędność miejsca w pomieszczeniach, brak potrzeby montażu grzejników czy też równomierne i przyjemne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu.

 • Samopoziomująca wylewka do ogrzewania podłogowego

  MAXLEVEL SUPER to samopoziomująca wylewka przeznaczona do stosowania w systemach ogrzewania podłogowego. Wylewka ta charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz łatwością aplikacji, co pozwala na szybkie i skuteczne wykonanie prac. MAXLEVEL SUPER posiada dos...

  więcej
 • Elastyczna fuga do systemów ogrzewania podłogowego

  MAXJOINT FLEX to elastyczna fuga, która jest przeznaczona do stosowania w systemach ogrzewania podłogowego. Fuga ta charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz doskonałą odpornością na działanie temperatury oraz wilgoci. Wysoka elastyczność tej f...

  więcej
 • Wylewka samopoziomująca na ogrzewanie podłogowe

  Wylewka samopoziomująca na ogrzewanie podłogowe LINEA 830 SL produkcji MUREXIN to wysokiej jakości, gotowa do użycia masa samopoziomująca, która jest specjalnie przeznaczona do stosowania w systemach ogrzewania podłogowego.

  więcej
 • Klej do płytek na ogrzewanie podłogowe

  Maxkola Flex to elastyczny klej do płytek ceramicznych, który został specjalnie opracowany do stosowania w systemach ogrzewania podłogowego. Klej ten charakteryzuje się wysoką elastycznością, co pozwala na łatwe wyrównanie podłoża i dopasowan...

  więcej
 • Zwiększenie wydajności ogrzewania podłogowego

  Umieszczenie folii termorefleksyjnej STROTEX HOTFLOOR pod ogrzewaniem podłogowym pozwala na znaczne zwiększenie wydajności ogrzewania podłogowego. Refleksyjna powłoka folii odbija promieniowanie cieplne emitowane przez ogrzewanie, co zwiększa skuteczność o...

  więcej
 • Ochrona kontenerów przed nagrzewaniem

  Ochrona kontenerów przed nagrzewaniem to kluczowy czynnik dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu ludzi oraz towarów przechowywanych w kontenerach. Nagrzewanie się kontenera może prowadzić do wielu problemów, takich jak: Znisz...

  więcej

Zapytaj o cenę

kg
25.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

 • MAXSEAL FLEX

  Elastyczny szlam uszczelniający MAXSEAL FLEX to mineralne us...

 • MAXFLEX 100 LM

  Uszczelniacz elastyczny MAXFLEX 100 LM to elastyczny jednoskładni...

 • MAXELASTIC

  Elastyczna powłoka uszczelniająca do betonu MAXELASTIC (biały, sz...

 • MAXGRIP

  MAXGRIP to szybkowiążąca zaprawa kotwiąca, o bardzo dobrych param...

 • MAXFLEX 900

  Uszczelniacz dylatacyjny MAXFLEX 900 to dwuskładnikowy mater...

 • MAXCRYL

  MAXCRYL to profesjonalny, płynny środek akrylowy służący jako gru...

 • MAXPATCH

  Mrozoodporna zaprawa naprawcza MAXPATCH jest to specjalnie dobran...

 • MAXPLUG

  Zaprawa hydrauliczna MAXPLUG to szybkowiążący cement hydraul...

 • MAXBOND

  MAXBOND to profesjonalny grunt do betonu, który działa jak...

 • MAXKOLA

 • MAXLEVEL SUPER

  MAXLEVEL SUPER to zaprawa sampoziomująca do posadzek przemysłowyc...

 • MAXFLEX XJS - taśma uszczelniająca 120

  Elastomeryczna taśma do uszczelnień dylatacji na zewnątrz i wewną...

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter