MAXDINAMIT CEMENT

Wersja do druku Poleć znajomemu
zaprawa ekspansywna do wyburzania

Zaprawa do wyburzeń

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_0191
Opakowanie: wiadro 20 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 100 kg

Grupa produktów: zaprawa ekspansywna, pęczniejące taśmy uszczelniające, kity i zaprawy
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne
kod produktu

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:

MAXDINAMIT CEMENT jest wysoce ekspandującą zaprawą zapewniającą duże bezpieczeństwo przy wyburzaniu, jest niezbędna i skuteczna w przypadkach, w których materiał wybuchowy nie może zostać użyty.

MAXDINAMIT CEMENT stanowi ostateczną alternatywę dla tradycyjnych środków wybuchowych, będąc nie tylko bardziej bezpiecznym ale także w wielu przypadkach bardziej ekonomicznym środkiem.

ZASTOSOWANIE MAXDINAMIT CEMENT

 • Wyburzanie luźnych skał
 • Mocno osadzonych skał macierzystych z dostępem lub bez
 • Łamanie belek, kolumn, ścian
 • Wyburzanie budynków, mostów, zbiorników wodnych, sejfów, silosów, kominów itd.

 ZALETY MAXDINAMIT CEMENT

 • Szybsze i bardziej ekonomiczne wyburzanie niż przy użyciu ciężkiego sprzętu takiego jak młoty pneumatyczne, wibracje itd.
 • Tworzy uszkodzenie bardzo dokładnie i w sposób bezpieczny, bez wibracji i eksplozji, bez hałasu młotów, wstrząsów, gazów, iskrzenia czy też problemów z dostępnością. Nie powoduje zabrudzenia, nie szkodzi środowisku. Nie powoduje wstrzymania jakichkolwiek robót na budowie.
 • Nie stanowi zagrożenia dla ekosystemu flory czy fauny, będąc niezastąpionym środkiem do wyburzeń podwodnych.
 • Nie wymaga zezwoleń, ani doświadczenia, zatem może być stosowany przez każdego pracownika, w jakimkolwiek miejscu, nawet w zamkniętych pomieszczeniach, czy też przy trudnym dostępie.
 • Jest szczególnie wskazany w miejscach wysokiego ryzyka, gdzie znajdują się produkty łatwopalne lub wybuchowe.
 • Może być stosowany do betonu, żelbetu i skał.
 • Odpowiedni zarówno do prac o małym zakresie jak i do dużych obiektów.

 APLIKACJA

MAXDINAMIT CEMENT zmieszać tylko z wodą w ilości 2 - 2,3 L na każde 10kg opakowanie produktu ( 20-23% maksymalnie).Można odnieść wrażenie, że MAXDINAMIT potrzebuje więcej wody, jednakże nie należy jej dodawać.

Zaleca się używanie mieszadła wolnoobrotowego o dużej mocy w celu uzyskania lepszej mieszanki. Zawsze dodawać wodę do proszku. Zalecane jest aby pojemnik używany do mieszania miał objętość dwukrotnie większą niż proszek. Mieszanka nie powinna zawierać grudek. Pracownik po rozpoczęciu mieszania ma 5 minut na wymieszanie i wylanie zaprawy do wywierconego otworu.

Długość wiertła musi być prawie równa elementowi mającemu ulec zniszczeniu, jednak nie należy przewiercać na wylot, aby nie dopuścić do wycieku materiału od spodu. Nie należy przekraczać głębokości 1,8 m.

maxdinamit_cement_1.jpg maxdinamit_cement_2.jpg maxdinamit_cement_3.jpg maxdinamit_cement_4.jpg maxdinamit_cement_5.jpg

Minimalna długość wiertła musi być równa pięciokrotności jego średnicy.
Maksymalna średnica wiertła musi wynosić 40mm, gdy temperatura otoczenia jest poniżej 22ºC, i 35mm gdy temperatura jest wyższa.
Nie wykonywać aplikacji powyżej 35ºC i poniżej 5ºC.

Temperatura wody nie może przekroczyć 10ºC, gdy temperatura otoczenia jest wyższa niż 22ºC. Gdy temperatura jest niższa niż 22ºC, woda użyta do mieszania powinna mieć temperaturę 10 - 20ºC.

Przy temperaturze powyżej 30ºC, zabezpieczyć MAXDINAMIT CEMENT w chłodnym miejscu.

Przy temperaturze powyżej 25ºC, nie mieszać jednorazowo więcej niż 10kg.

 Zużycie na 1 metr bieżący dla otworów 40mm wynosi 2,14kg produktu, a dla otworów 35mm 1,67kg.

 Przy wypełnianiu otworów należy pamiętać o pozostawieniu przestrzeni niewypełnionej o długości około 2 do 3cm.

 Zaleca się postępowanie zgodne z powyższymi instrukcjami przy aplikacji MAXDINAMIT, aby uniknąć nagłej eksplozji typu wulkanicznego.

 Po wypełnieniu otworów MAXDINAMIT’ em, obszar aplikacji należy zabezpieczyć przed dostępem ludzi. Używać okulary i rękawice ochronne.

 Przez pierwsze 8 godzin po aplikacji nie zaglądać bezpośrednio w wypełnione otwory.

maxdinamit_zuzycie.jpg

Wypełnianie otworów poziomych

Istnieje kilka możliwości.
A - Jedną z najprostszych procedur byłoby wywiercenie otworów z nieznacznym spadkiem w celu wypełnienia w konwencjonalny sposób.
B - Zapakować MAXDINAMIT CEMENT w plastikowe tuby tworząc naboje.
C - Wcisnąć MAXDINAMIT CEMENT w wywiercony otwór przy pomocy pompy i całość zamknąć szybkowiążącą zaprawą typu MAXREST lub MAXPLUG, z dwoma otworami, jeden do wypełnienia a drugi dla ujścia powietrza i kontroli wypełnienia.

Wypełnianie otworów wypełnionych wodą

Konieczne jest zastosowanie torby polietylenowej lub tuby o nieznacznie większej średnicy niż wywiercony otwór. Po umieszczeniu w otworze jest on wypełniany produktem MAXDINAMIT CEMENT poprzez plastikową tubę.

 Wypełnianie otworów pionowych

 Wylać MAXDINAMIT CEMENT bezpośrednio z pojemnika lub używając lejek. Wypełnić otwór do poziomu 2cm od jego krawędzi. Dla dużych robót i dla wygodniejszej aplikacji można stosować pompę.

 MAXDINAMIT CEMENT zacznie działać natychmiast. Spękania pojawią się po 24 – 48 godzinach od aplikacji. Maksymalna ekspansja będzie miała miejsce czwartego dnia.

Przy planowaniu wyburzeń należy pamiętać, że najwolniejsza operacja to wiercenie i cykl operacyjny należy opracowywać w taki sposób aby usuwanie rumowiska skalnego miało miejsce czwartego dnia.

Pomyślność pracy zależy od prawidłowości wykonania wierceń.

 WAŻNE UWAGI

 • Podczas pracy należy pamiętać o stosowaniu gumowych rękawic oraz okularów ochronnych. Należy pamiętać, aby nie zbliżać twarzy do otworów po ich wypełnieniu przez pierwsze 8 h
 • Nie używać więcej wody niż zalecono
 • Nie dopuszczać do ruchu pieszego w pobliżu aplikacji.

 OPAKOWANIE

MAXDINAMIT CEMENT jest dostarczany w 10kg plastikowych torbach wewnątrz metalowego pojemnika, w celu zapewnienia lepszych i łatwiejszych warunków mieszania.

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach, w suchym i zadaszonym miejscu chroniącym przed wilgocią i mrozem.

BHP

MAXDINAMIT CEMENT nie jest toksyczny, ale ma właściwości ścierne. Podczas mieszania i aplikacji używać gumowych rękawic. Jeśli produkt dostanie się do oczu, spłukiwać obfitą ilością czystej wody przez co najmniej 15 minut – nie pocierać. W przypadku kontaktu ze skórą, należy przemyć dane miejsce wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie nie ustąpi, udać się po poradę lekarską. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Informacje zawarte w tej instrukcji zostały uzyskane na bazie naszych doświadczeń i wiedzy fachowej, uzyskanej z testów i z danych bibliograficznych. DRIZORO zachowuje sobie prawo do wprowadzania zmian bez wcześniejszego zawiadomienia. Za wszelkie użycie tych danych do celów innych niż ściśle określonych w tym biuletynie firma nie ponosi odpowiedzialności, chyba że takie działanie zostanie przez nas autoryzowane.  Nie ponosimy odpowiedzialności przewyższającej wartość nabytego produktu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

kg
1 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

 • MAXGRIP

  MAXGRIP to szybkowiążąca zaprawa kotwiąca, o bardzo dobrych param...

 • MAXREST

  Bezskurczowa szybkowiążąca zaprawa naprawcza do napraw powierzchn...

 • MAXPLUG

  Zaprawa hydrauliczna MAXPLUG to szybkowiążący cement hydraul...

 • MAXEPOX BOND W

  MAXEPOX BOND W to epoksydowy klej do wilgotnego betonu. Pozwala n...

 • MAXEPOX 3000

  MAXEPOX 3000 to sampoziomująca epoksydowa posadzka przemysłowa - ...

 • MAXSEAL FLEX

  Elastyczny szlam uszczelniający MAXSEAL FLEX to mineralne us...

 • MAXFLOW + liquid

  Masa samopoziomująca MAXFLOW to profesjonalna mrozoodporna w...

 • MAXEPOX MORTER

  Chemoutwardzalna żywica epoksydowa do zabezpieczania posadzek i p...

 • LEAKMASTER LV-1

  LEAKMASTER to płynna guma pęczniejąca pod wpływem wilgoci. Pęczn...

 • MAXFLEX 900

  Uszczelniacz dylatacyjny MAXFLEX 900 to dwuskładnikowy mater...

 • MAXCLEAR HARDENER

  Utwardzacz do betonu i uszczelniacz powierzchni betonowych, płyn ...

 • VOLTEX - bentonitowa mata izolacyjna

  Bentonitowa hydroizolacyjna mata budowlana VOLTEX to pionowa i po...

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter