RENOCEM XF

Wersja do druku Poleć znajomemu
PODLEWKA PŁYNNA DO BETONU

Wysokiej klasy szybko sprawna i wysokowytrzymała podlewka betonowa (1% wzrostu objętości w trakcie wiązania) o doskonałej rozlewności i wydajności 2,2 t /m3.

Podstawowe cechy

Producent: Cemix
Symbol: CEM-RCXF
Opakowanie: worek 25 kg
Jednostka: kg
Kod QR produktu
Renocem XF jest używana jako płynna bądź półpłynna, szybkosprawna zaprawa do wypełnień poziomych lub na spadkach do 10% w grubościach od 10-200mm.
Typowymi zastosowaniami są np. podlewki:
 • pod płyty stopowe słupów i inne konstrukcje stalowe
 • słupki barier i inne elementy wsporcze
 • jako wylewki poziomujące płyty
 • powierzchnie styku pomiędzy elementami prefabrykowanymi z betonu
 • tam gdzie konieczny jest transport materiału za pomocą pomp
 • gdzie ograniczony jest dostęp do podlewanych elementów
 • posadowienie maszyn
 • podlewki pod podpory mostowe i konstrukcje żelbetowe
 • łożyska mostowe
 • zakotwień elementów stalowych i betonowych w kieszeniach

 

Zalety

 • jest materiałem praktycznie bez skurczowym
 • posiada dodatni przyrost objętości ok. 1%
 • może być płynny i pół-płynny
 • wysokowytrzymały
 • bez dodatków chlorowych i żelaznych
 • łatwa do stosowania ręcznie i przy użyciu pomp
 • o stabilnym w pełni kontrolowanym składzie wymagającym jedynie dodania wody
 • zapewnia szybki przyrost wytrzymałośći
 • doskonała przyczepność do betonu i elementów stalowych

 

Charakterystyka

Renocem XF jest dostarczana jako gotowy do użytku proszek. Po dodaniu do niego ściśle określonej ilości wody otrzymujemy swobodnie rozlewającą się podlewkę do wypełnień i zakotwień o grubości aż do 100mm w jednej warstwie.
Renocem XF jest środkiem opartym na cemencie portlandzkim, wyselekcjonowanych kruszywach i wypełniaczach oraz dodatkach chemicznych. Skład i rodzaj wypełniaczy zapewnia pełną płynność i nie powoduje w trakcie wykonywania segregowania się materiału.

 

Właściwości

Poniższe rezultaty otrzymano na podstawie badania płynnej podlewki (do 25kg Renocem XF dodano 4,8ltr wody w 20 stopniach Celsjusza).

 

Wytrzymałość na ściskanie 20 [N/mm2] po 1 dniu
44 [N/mm2] po 7 dniach
56 [N/mm2] po 14 dniach
62 [N/mm2] po 28 dniach
Wytrzymałość na zginanie 2,5 [N/mm2] po 1 dniu
8,0 [N/mm2] po 7 dniach
9,5 [N/mm2] po 14 dniach
10,0 [N/mm2] po 28 dniach
11,0 [N/mm2] po 180 dniach
Siła przyczepności do betonu 1,7 [N/mm2] po 28 dniach
Czas wiązania
Początkowy
Końcowy

5,5 godz.
7,5 godz.
Objętość Wzrost objętości 1% 15min-2h po zmieszaniu
Wydajność dla konsystencji 4,1 [l]
4,5 [l] wody
4,8 [l] wody

13,25 [l] podlewki
13,5 [l] podlewki
Uziarnienie kruszywo o uziarnieniu 0-2 [mm]
Instrukcja stosowania
Przygotowanie

Powierzchnia przygotowana do wykonania podlewki musi być czysta, nie zaolejona, wolna od kawałków luźnego betonu. Jeśli powierzchnia jest słabej jakości i z mleczkiem cementowym to musi być oczyszczona aż do warstwy zdrowego betonu np. przez piaskowanie. Na co najmniej dwie godziny przed zastosowaniem materiału powierzchnię należy zlać obficie wodą.
Bezpośrednio przed zastosowaniem materiału należy wszelka wolno stojącą wodę usunąć, szczególnie z zagłębień i kieszeni. Zastosowane deskowanie powinno być szczelne, a elementy przewidziane do usunięcia winny być posmarowane olejem. Przestrzeń podlewana ograniczona deskowaniem musi być z boków od góry całkowicie szczelna. Na końcu jej krawędź winna wystawać poza obręb podlewanej płyty ok. 50mm. Wlewanie Renocem XF w zamknięty szalunek powinno odbywać się poprzez lej zwężający się ku dołowi o szerokości ok. 150 [mm].
Jeśli pod podlewana płytą znajdują się otwory na śruby bądź inne zakotwienia należy je wykonać wcześniej przed rozpoczęciem podlewania.

 

Mieszanie

Do niewielkich ilości materiału (50kg) wystarczającym do mieszania będzie mieszadło na wolnoobrotowej wiertarce (300-600obr/min). Dla większej ilości należy stosować mieszadło mechaniczne z nieruchomym bębnem. Odmierzoną dokładnie ilość wody należy wlać do bębna, a następnie mieszając wsypać tam stopniowo cały proszek. Całość mieszać około 5 minut.
Ilość wody, którą trzeba dodać aby uzyskać w temperaturze 20 stopni postać:
 • plastyczną 4,1 [l] wody
 • płynna 4,5 [l] wody
 • ciekłą 4,8 [l] wody
Dla uzyskania optymalnych własności Renocem XF należy ją wlać do deskowania najpóźniej po 25 minutach od zakończenia mieszania. W przypadku temperatur wyższych niż pokojowa okres ten może ulec skróceniu. Do dużych realizacji najwłaściwsze będzie zastosowanie pomp. Zaleca się stosowanie przemysłowych pomp typu przeponowego. Jednakże pompy typu tłokowego i śrubowego również mogą być stosowane.
Renocem XF może być stosowana w jednej warstwie o grubości maksimum do 100 [mm] w przestrzeniach zamkniętych. Wykonania grubszych warstw możliwe są gdy powierzchnia aplikacji nie jest zbyt duża i nie jest ograniczona z góry. W takim przypadku jest konieczna dobra pielęgnacja powierzchni za pomocą preparatu Flosil.
Dla prawidłowego wypełnienia przestrzeni podlewanej należy Renocem XF wlewać lub pompować z jednej strony, możliwie najkrótszą drogą. W temperaturach 5 stopni i poniżej należy stosować gorącą wodę o temperaturze 30-40 stopni. Materiał w warunkach zimowych stosuje się tak jak inne produkowane na bazie cementu portlandzkiego.

 

Pielęgnacja

W przypadku zastosowań powierzchniowych gdzie zachodzi podejrzenie możliwości gwałtownego przesychania należy stosować ciągłe nawilżanie bądź spryskać powierzchnię preparatem Flosil.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

3,26 PLN za kg
kg
25.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter