MAXELASTIC PUR CAT

Wersja do druku Poleć znajomemu
katalizator przyspieszający shnięcie maxelastic Pur

Katalizator przyspieszający czas schnięcia produktu MAXELASTIC PUR

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: maxelastic-pur-cat
Opakowanie: puszka 1 l
Jednostka: litr
Specjalizacja: katalizator przyspieszający wiązanie Maxelastic Pur
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne, hydroizolacje

Sytuacje stosowania

przyspieszanie prac z wykorzystaniem środka Maxelastic Pur

praca w niższych temperaturach i większej wilgotności

Kod QR produktu
 • pozwala skrócić czas prac
 • produkt umożliwia naniesienie grubszej warstwy Maxelastic Pur na pow. pionowych
 • umożliwia szybsze oddanie do użytkowania powierzchni podjazdów i parkingów
 • całkowicie kompatybilny z Maxelastic Pur bez obaw o jakoś powłoki finalnej

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

MAXELASTIC PUR CAT to katalizator i akcelerator przeznaczony specjalnie do zastosowania z elastyczną membraną poliuretanową MAXELASTIC PUR dla przyspieszenia czasu schnięcia i dojrzewania nałożonej powłoki.

ZASTOSOWANIE

Wszelkiego rodzaju roboty hydroizolacyjne związane z wykorzystaniem materiału MAXELASTIC PUR.

ZALETY

 • Sprawia, że MAXELASTIC PUR jeszcze tego samego dnia, po 3-4 h po aplikacji w temperaturze 20°C, nie powoduje sczepiania aplikowanego materiału i umożliwia pokrycie go następną powłoką, dzięki czemu przyspiesza proces hydroizolacji i oszczędza koszty pracy.
 • Zapewnia szybszy czas schnięcia w niższych temperaturach i przy wyższej wilgotności względnej.
 • Skraca czas oddania do użytku nałożonej powłoki.
 • Pozwala na zwiększenie grubości warstwy aplikacyjnej na powierzchniach pionowych.
 • Całkowicie kompatybilny z MAXELASTIC PUR, łatwy do zmieszania, całkowicie rozpuszczalny.

SPOSÓB UŻYCIA

Mieszanie

1 kg puszkę MAXELASTIC PUR CAT dostarcza się w postaci gotowej do użycia i do dodania bezpośrednio do 25 kg wiadra MAXELASTIC PUR. W razie potrzeby ilość komponentu akceleratorowego można zmniejszyć, proporcji tej nigdy jednak nie należy zwiększać. Oba komponenty rozmieszać mieszadłem wolnoobrotowym (300-400 obrotów/min.) przez 2-3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy. Nie przekraczać wymaganego czasu mieszania, gdyż mogłoby to spowodować utworzenie się pęcherzyków powietrznych oraz podgrzanie mieszanki. Czas przydatności do użycia tak powstałej mieszaniny wynosi około 20-30 minut przy temperaturze 20°C.

Aplikacja

MAXELASTIC PUR aplikować zaraz po przygotowaniu za pomocą pędzla lub wałka, stosując się do zaleceń podanych w Biuletynie technicznym. Przed nałożeniem drugiej warstwy pozwolić wyschnąć pierwszej powłoce do stanu niesczepności, co trwa 3-4 h w temperaturze 20°C i przy wilgotności względnej 50%.

Warunki aplikacji

W tej sprawie należy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi MAXELASTIC PUR.

Dojrzewanie

Czas dojrzewania poprzedzający oddanie powłoki do użytku wynosi około 48 h w temperaturze 20°C i przy wilgotności względnej 50%. Jeżeli powłoka ma być stale zanurzona w wodzie, czas dojrzewania wynosi w tym wypadku co najmniej 7 dni w analogicznych warunkach pogodowych. Niższa temperatura oraz wyższa wilgotność względna wydłużają czas dojrzewania.

Czyszczenie


Narzędzia i sprzęt należy czyścić za pomocą materiału MAXSOLVENT zaraz po aplikacji. Po wyschnięciu produkt można usunąć tylko mechanicznie.

ZUŻYCIE

1 kg puszkę MAXELASTIC PUR CAT dostarcza się w postaci gotowej do użycia i do dodania bezpośrednio do 25 kg wiadra MAXELASTIC PUR. W razie potrzeby ilość komponentu akceleratorowego można zmniejszyć, proporcji tej nigdy jednak nie należy zwiększać.

DANE TECHNICZNE

Wygląd zewnętrzny: żółtawo-brązowawa ciecz
Gęstość (g/cm³):  1 ± 0,05
Proporcja MAXELASTIC PUR CAT do MAXELASTIC PUR:  1 : 25
Czas przydatności do użycia w temperaturze 20°C (min.):  20-30
Czas, kiedy można nakładać drugą powłokę w temperaturze 20°C (h):  3-4
Temperatura zapłonu (°C):  168

WAŻNE WSKAZANIA

- Wszelkie zalecenia zawarte w Biuletynie technicznym, a dotyczące stosowania MAXELASTIC PUR, odnoszą się również do produktu MAXELASTIC PUR CAT.
- Co do dalszych zastosowań nie wymienionych w niniejszym Biuletynie należy zasięgnąć rady wydziału technicznego naszej Firmy.

PRZECHOWYWANIE

Produkt można przechowywać przez 12 miesięcy w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w miejscu suchym i zadaszonym, chronić przed mrozem i bezpośrednim działaniem słońca, w przedziale temperatur od 5°C do 35°C.

BHP

MAXELASTIC PUR CAT to produkt łatwopalny, dlatego przy wszelkich pracach związanych z jego przechowywaniem, transportowaniem i stosowaniem zachowywać te środki ostrożności, jakie zwykle podejmuje się przy obchodzeniu się z materiałami łatwopalnymi. Prace z produktem wykonywać w miejscach dobrze wentylowanych. Nie palić na miejscu robót. Produkt trzymać z dala od gorąca, płomieni oraz źródeł ognia. Przy pracy z nim nosić gumowe rękawice i okulary ochronne. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przepłukać je czystą wodą unikając wcierania. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć ją dużą ilością wody i mydłem. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, zasięgnąć porady lekarskiej. W przypadku połknięcia produktu natychmiast zwrócić się do lekarza; nie wywoływać wymiotów. Na życzenie udostępniamy Kartę bezpieczeństwa MAXELASTIC PUR CAT. Usuwanie produktu i pustego opakowania po nim leży w gestii końcowego użytkownika materiału i winno być przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Informacje zawarte w niniejszej broszurze wynikają z doświadczeń naszej firmy i z wiedzy technicznej, jaką uzyskaliśmy w przeprowadzonych przez nas badaniach laboratoryjnych i w oparciu o materiał bibliograficzny. DRIZORO S.A. zastrzega sobie prawo wprowadzania do niej zmian bez wcześniejszego powiadamiania. Za wszelkie zastosowanie przedstawionych wyżej danych, niezgodne z celami wyraźnie tu sprecyzowanymi i nieautoryzowane przez DRIZORO, firma nie ponosi odpowiedzialności. Firma nie będzie ponosić odpowiedzialności materialnej przekraczającej wartość zakupionego towaru. Dane dotyczące zużycia, pomiarów i wydajności mają charakter wyłącznie orientacyjny i wynikają z naszego doświadczenia. Dane te mogą ulegać zmianie, zależnie od konkretnych warunków pogodowych i od warunków panujących na miejscu wykonywanych robót, w związku z czym przyjmuje się ewentualność rozsądnych (uzasadnionych) odchyleń od podanych wskaźników. W celu uzyskania rzeczywistych danych na miejscu robót należy wykonać odpowiednie próby, przy czym odpowiedzialność za nie ponosi sam klient

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

litr
1 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter