Wyniki wyszukiwania "styrofoam"

  • ROOFMATE SL-A - STYROFOAM XPS

    Styrofoam ROOFMATE SL-A to płyta termoizolacyjna polistyrenowa typu STYROFOAM XPS.

    więcej
  • ROOFMATE SL-X - STYROFOAM XPS

    ROOFMATE SL-X to płyta termoizolacyjna polistyrenowa typu STYROFOAM XPS.

    więcej
  • Przyklejanie płyt termoizolacyjnych do ścian fundamentowych

    Płyty termoizolacyjne stosowane w podziemnych częściach budowli powinno się przyklejać do bitumicznych powłok uszczelniających zawsze za pomocą bezrozpuszczalnikowych mas bitumicznych, ponieważ mają do nich bardzo dobrą przyczepność i nie powodują zanikania polistyrenu. Niedopuszczalne jest przyklejanie płyt termoizolacyjnychdo izolacji bitumicznych zaprawami cementowymi.

    więcej
  • Izolacja tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym w systemie Izohan

    Aby poprawnie przygotować się do wykonania tarasu powierzchnię bazową należy ją oczyścić z tłustych plam, starych powłok malarskich, wykwitów solnych i kurzu. Ponadto powinna być stabilna i pozbawiona słabo zespolonych fragmentów tynku lub posadzki. Jeśli znajdują się na niej rysy i ubytki, należy je uzupełnić. W zależności od kształtu i wielkości rys może być to szpachlówka epoksydowa (trwale plastyczny kit), która w miejscu szczeliny stworzy dylatację, albo zaprawa cementowa, którą układamy na wykutym w podłożu obszarze obejmującym rysy biegnące po skosie lub na dużej powierzchni.

    więcej
  • Ravotherm

      RAVATHERM XPS to zamknięto- komórkowa pianka polistyrenowa produkowana przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii XXI. wieku. „Niebieska piana” wykonana wyłącznie z wysokiej ja...

    więcej
  • Dachy płaskie a XPS

    XPS to to doskonała izolacja termiczna:  Dachów w systemie warstw odwróconych ...

    więcej
  • Izolacja dachów stromych

    Planowaną lub zaprojektowaną efektywność izolacji termicznej możnauzyskać tylko w przypadku wyeliminowania mostków termicznych. Cała izolacja termiczna powinna zostać ułożona nad krokwiami lub deskowaniem albo przynajmniej część izolacji powinna zostać umieszczona na wierzchu lub od spodu krokwi w postaci ciągłej warstwy nie przerywanej żadnym elementem konstrukcyjnym, co minimalizuje oddziaływanie zimnych mostków,które stanowią krokwie. Obciążenia oddziałujące na izolację termiczną w praktyce – takie jak obciążenie śniegiem, wiatrem, jak również ciężar własny pokrycia dachowego – sprawiają, że od materiału termoizolacyjnego układanego nawierzchu krokwi wymaga się dużej wytrzymałości. Po zamontowaniu  i pokryciu dachówką konstrukcja dachowa, warstwa izolacji termicznej i pokrycie dachowe tworzą jedną całość, która spełnia obowiązujące wymagania fizyki budowli, techniczne i związane z ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Rozwiązania STYROFOAM– izolacja z płyt ROOFMATE i AGMATE Funkcję izolacji termicznej układanej na wierzchu krokwi może pełni materiał termoizolacyjny, który jest odporny mechanicznie i spełni wymagania odnośnie do właściwości materiałowych i obróbki. Spośród rozwiązań na bazie STYROFOAM do izolacji termicznejdachów stromych zalecane są płyty ROOFMATE SL i AGMATE TG. Ten niebieski ekstrudowany polistyreno zamkniętej strukturze komórkowejcharakteryzuje się następującymi właściwościami:  niezmiennie niską przewodnością cieplną, niewrażliwością na działanie wilgoci, odpornością na zamarzanie i rozmarzanie, dużą wytrzymałością na ściskanie i zginanie, małą przepuszczalnością pary wodnej, stabilnością wymiarową, małym ciężarem, łatwością i szybkością obróbki. Płyty można układać w prawie każdych warunkach atmosferycznych.

    więcej
  • Izolacja dachów stromych o konstrukcji drewnianej płytami Roogmate i Agmate informacje ogólne

    W celu wyeliminowania mostków termicznych warstwa termoizolacyjnapowinna być ciągła. Można to uzyskaćukładając izolację termiczną na wierzchukrokwi. Do tego zastosowania wymagany jest materiał termoizolacyjnysztywny i o dużej wytrzymałości, zdolnydo przeniesienia obciążeń takich jak ciężar pokrycia dachowego, śniegu itd. Korzyści wynikające ze stosowania płyt z ekstrudowanego polistyrenu ROOFMATE lub AGMATE do izolacji  dachów stromych są następujące:  zamki na całym obwodzie płytyzapewniają ciągłość warstwy ter-moizolacyjnej, pozbawionejmostków cieplnych, płyty są niewrażliwe na działania wilgoci, a zatem nie wymagajązabezpieczenia od deszczu lub śniegu, płyty mają wystarczającą wytrzymałość, aby wytrzymaćobciążenia od pokrycia dachowegoprzenoszone przez kontrłaty, cała konstrukcja dachu jest izolowana termicznie, zabezpieczonaprzed naprężeniami wywoływanymiprzez duże różnice temperatury, ciągła powierzchnia połączonych ze sobą, sztywnych  płyt termoizolacyjnych zwiększa stateczność dachu przy obciążeniach poziomych,  montaż jest łatwy i niezależny od pogody; prosty układ warstw

    więcej
  • Izolacja dachu na wierzchu krokwi

    W celu wyeliminowania mostków termicznych warstwa termoizolacyjnapowinna być ciągła. Można to uzyskać układając izolację termiczną na wierzchu krokwi. Do tego zastosowania wymagany jest materiał termoizolacyjny sztywny i o dużej wytrzymałości, zdolny do przeniesienia obciążeń takich jak ciężar pokrycia dachowego, śniegu itd. Korzyści wynikające ze stosowania płyt z ekstrudowanego polistyrenu ROOFMATE lub AGMATE do izolacji  dachów stromych są następujące:  zamki na całym obwodzie płytyzapewniają ciągłość warstwy ter-moizolacyjnej, pozbawionejmostków cieplnych, płyty są niewrażliwe na działaniewilgoci, a zatem nie wymagajązabezpieczenia od deszczu ub śniegu, płyty mają wystarczającą wytrzymałość, aby wytrzymaćobciążenia od pokrycia dachowego przenoszone przez kontrłaty, cała konstrukcja dachu jest izolowana termicznie, zabezpieczona przed naprężeniami wywoływanymi przez duże różnice temperatury, ciągła powierzchnia połączonychze sobą, sztywnych  płyt termoizolacyjnych zwiększa stateczność dachu przy obciążeniach poziomych, montaż jest łatwy i niezależny od pogody; prosty układ warstw. Izolacja przeciwwilgociowa, izolacja paroszczelna Polimerowo-bitumiczna papa ułożonana deskowaniu pod izolacją termiczną, po jej ciepłej stronie, pełni rolę izolacji przeciwwilgociowej.

    więcej
  • Izolacja dachów z widocznymi krokwiami

    Izolacja termiczna dachu na wierzchu krokwi daje możliwość zaprojektowania poddasza w taki izolacji paroszczelnej. Innym wariantem jest położenie umożliwiającej dyfuzję warstwy wodoodpornej (np. folii Tyvek) bezpośrednio na wierzchu izolacji termicznej. Chociaż według obliczeń ryzyka kondensacji nie jest to ogólniewymagane, to dodatkową warstwęparoszczelną można wówczas położyć pod izolacją termiczną, co poprawia jeszcze bardziej szczelność. Układanie płyt termoizolacyjnych ROOFMATE lub AGMATE rozpoczyna się od okapu, gdzie przybija się łatę ustalającą o wysokości równej grubości płyt. Płyty należy układać na wzór cegieł, z przesunięciem miejscpołączeń w kolejnych rzędach, ściśle dopasowując połączenia, które wzajemnie zazębiając się eliminują powstawanie mostków termicznych. Szczeliny pomiędzy płytami termoizolacyjnymi i przylegającymi elementami powinny zostać wypełnione wtryskiwaną pianką poliuretanową. Płyty termoizolacyjne mocowane są do krokwi poprzez kontrłaty i deskowanie za pomocą specjalnych gwoździ lub wkrętów mocujących. Kontrłaty należy wstępnie przewiercić, aby zapobiec ich pękaniu lub rozłupywaniu przez elementy mocujące. Elementy mocowania płyt termoizolacyjnych i kontrłat powinien zwymiarować inżynier specjalista, zwłaszcza w przypadku izolacji termicznej o dużej grubości. Wentylacja, pokrycie dachu Zaleca się, aby minimalna grubość kontrłat wynosiła 40 mm, w celu zapewnienia dostatecznej wentylacji pod pokryciem dachowym, jak również zapewnienia solidnej podstawy do mocowania łat lub desek utrzymujących wykończenie dachu. Izolacja termiczna Rozpoczynając od okapu, gdzie przybija się łatę ustalającą o wysokości równej grubości płyt, płyty termoizolacyjne AGMATE TG mocuje się bezpośrednio na wierzchu krokwi według tej samej zasady, co opisana w części. Izolacja przeciwwilgociowa,wentylacja, wykończenie dachu Paroprzepuszczalną, wodoodporną warstwę należy położyć bezpośrednio na wierzchu izolacji termicznej pod kontrłaty. Zaleca się, aby minimalna grubość kontrłat wynosiła 40 mm, w celu zapewnienia dostatecznej wentylacji pod pokryciem dachowym, jak również zapewnienia solidnej podstawy do mocowania łat lub desek utrzymujących wykończenie dachu. Wykończenie wewnętrzne Jako wykładzinę wewnętrzną można zamocować od spodu krokwi deski, płyty gipsowo-kartonowe itd. Chociaż według obliczeń ryzyka kondensacji nie  jest to ogólnie wymagane, to dodatkową warstwę paroszczelną można położyć pomiędzy wykończeniem wewnętrznym i krokwiami, co jeszcze bardziej poprawia szczelność.

    więcej
  • Dodatkowa izolacja na wierzchu dachu stromego

    Połączenie włóknistych materiałów termoizolacyjnych, układanych pomiędzy krokwiami, ze sztywnymi płytami termoizolacyjnymi, instalowanymi na wierzchu krokwi, zapewnia optymalne rozwiązanie, w którym uzyskuje się dużą wartość termoizolacyjną w sposób efektywny kosztowo: włóknista izolacja termiczna o grubości 100–150 mm wypełnia pustą przestrzeń pomiędzy krokwiami, ekstrudowany polistyren o grubości 40–60 mm położony na wierzchu krokwi gwarantuje wszystkie zalety metody izolacyjnej. Płyty AGMATE TG o małej grubości (40–60 mm) położone na krokwiach pełnią także rolę minimalnejizolacji(k= 0,5-0,75 W/m2K) w okresie przed rozpoczęciem użytkowania poddasza. Ciągła warstwa termoizolacyjna minimalizuje mostki termiczne przykrokwiach, jak również zabezpieczakonstrukcję drewnianą przed dużymi różnicami temperatur oraz przyczynia się do zwiększenia stateczności dachu pod działaniem obciążeń poziomych. Płyty AGMATE TG należy układać bezpośrednio na wierzchu krokwi. Płyty termoizolacyjne o małej grubości (40–60 mm) nie powinny być używane w charakterze platformy roboczej! Izolacja przeciwwilgociowa, wentylacja, wykończenie dachu Paroprzepuszczalną, wodoodporną warstwę należy położyć bezpośrednio na wierzchu izolacji termicznej  pod kontrłaty o minimalnej grubości 40 mm i łaty lub deskowanie, na którychułożone jest pokrycie dachowe. Izolacja termiczna pomiędzy krokwiami, izolacja paroszczelna, wykończenie wewnętrzne Po ukończeniu dachu izolację termiczną pomiędzy krokwiami, izolację paroszczelną i wykończenie wewnętrzne można instalować później, w dowolnej chwili. W celu uzyskania maksymalnej izolacyjności termicznej, przy stosunkowo małych kosztach dodatkowej inwestycji, zalecane jest wypełnienie całej grubości pustej przestrzeni pomiędzy krokwiami izolacją termiczną (np. włóknistymi materiałami termoizolacyjnymi). Zastosowanie warstwy izolacji paroszczelnej (np. folia polietylenowa 0,2 mm) po wewnętrznej, ciepłej stronie izolacji termicznej wynika z konieczności zapobieżenia kondensacji międzywarstwowej. Jako wykończenie wewnętrzne do spodu krokwi można zamocować deski, płyty gipsowo-kartonowe na łatach itd. Izolacja termiczna na wierzchu krokwi instalowana podczas remontu dachu stromego Opisane powyżej rozwiązanie łączenia dwóch izolacji termicznych można  stosować także do modernizacji izolacji termicznej dachów stromych od strony zewnętrznej równolegle z remontem pokrycia dachowego.Praktyczną korzyścią takiego rozwiązania jest brak potrzeby usuwania istniejącego wykończenia wewnętrznego oraz brak zakłóceń i utrudnień dla mieszkańców w budynku. W tym przypadku montaż prz ebiega w kierunku od wewnątrz do zewnątrz: najpierw pod izolację z włókien mineralnych układana jest izolacja paroszczelna pomiędzy krokwiami  i wywijana na boczne powierzchnie  krokwi. Płyty AGMATE TG o grubości 40–60 mm instaluje się na wierzchu krokwi i przykrywa warstwą paroprzepuszczalnej folii, a następnie przybija kontrłaty o grubości minimum 40 mm. p

    więcej
  • Dodatkowa izolacja termiczna z płyt AGMATE TG od spodu krokwi

    Jeśli dach został wykonany bez izolacji termicznej instalowanej na wierzchu krokwi, to najbardziej ekonomicznym sposobem uzyskania rozwiązania bez mostków termicznych jest położenie dodatkowej warstwy izolacji termicznej od spodu krokwi w połączeniu z izolacją termiczną w przestrzeniach pomiędzy krokwiami. Rozwiązanie to można stosować zarówno do nowych konstrukcji jak i w przypadku renowacji. Izolacja termiczna pomiędzy krokwiami, izolacja przeciwwilgociowa, wentylacja Warstwa izolacji przeciwwilgociowej powinna być zainstalowana na wierzchu krokwi podczas wykonywania konstrukcji dachu i zamocowana za pomocą kontrłat o minimalnej grubości 40 mm, aby zapewnić wystarczającą wentylację pomiędzy warstwą izolacji przeciwwilgocioweji pokryciem dachowym. Jako warstwę izolacji przeciwwilgociowej zaleca się stosowanie folii paroprzepuszczalnej. W tym przypadku nie ma potrzeby zapewniania wentylacji  pomiędzy izolacją termiczną i folią paroprzepuszczalną, tak więc puste przestrzenie pomiędzy krokwiami można wypełnić do pełnej grubości izolacją termiczną z włókien mineralnych. Jeśli warstwa izolacji przeciwwilgociowej nie umożliwia dyfuzji (np. tradycyjna folia zbrojona z PCW), wtedy potrzebne jest zostawienie powietrznej szczeliny wentylacyjnej o grubości minimum  3–4 cm pomiędzy folią a izolacją termiczną. Z tego względu warstwa izolacji termicznej z wełny szklanej lub mineralnej powinna być o 3–4 cm cieńsza od grubości krokwi. Również wnikające zimne powietrze może zmniejszyć sprawność izolacji termicznej w przypadku niewłaściwego doboru materiałów i montażu. Izolacja termiczna pod krokwiami,izolacja  paroszczelna pod krokwiami,wykończenie wewnętrzne Jako dodatkową izolację termiczną mocuje  się od spodu krokwi płyty AGMATE TG o grubości 40–60 mm używając gwoździ z okrągłym łbem lub wkrętów. Warstwę izolacji paroszczelnej można położyć albo pomiędzy krokwiami i izolacją termiczną z płyt AGMATE TG, albo bezpośrednio pod wykończeniem wewnętrznym, w zależności od stosunku grubości warstw izolacyjnych. Jeśli warstwa folii na wierzchu krokwi jest paroprzepuszczalna, warstwa izolacji paroszczelnej nie jest na ogół wymagana, ze względu na dużą odporność dyfuzyjną płyt AGMATE TG od strony wewnętrznej. W tym przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na szczelność warstw. Wykończenie wewnętrzne może stanowić deskowanie mocowane do kontrłat, płyty gipsowo-kartonowe mocowane do łat lub też warstwę izolacji termicznej i wykańczającą mogą stanowić płyty warstwowe prefabrykowane składające się  z płyty STYROFOAM wykończonej  laminatem gipsowo-kartonowym.

    więcej
  • Izolacja dachów stromych wykonanych z żelbetu

    Przy izolowaniu dachów stromych wykonanych z żelbetu płytami ROOFMATE lub AGMATE można wyeliminować konstrukcję drewnianą, stosowaną zwykle, gdy tego typu dachy izoluje się cieplnie płytami izolacyjnymi z włókien mineralnych. Sztywne płyty izolacyjne z ekstrudowanej pianki polistyrenowej charakteryzujące się dużą wytrzymałością na ściskanie nie odkształcają się pod ciężarem pokrycia dachowego i innych obciążeń występujących na dachu. Konstrukcja betonowych dachów stromych opiera się na podobnych zasadach i wykazuje podobne zalety, co dachy płaskie w systemie odwróconym: bezpośrednio na płycie betonowej, a pod izolacją termiczną zaleca się położenie bitumicznej warstwy przeciwwilgociowej. Wtedy izolację termiczną  i kolejne warstwy można układać niezależnie od warunków pogodowych. Układanie płyt termoizolacyjnych ROOFMATE lub AGMATE rozpoczyna się od okapu. Połączenia powinny być ściśle dopasowane. Krawędzie, które wzajemnie się zazębiają, eliminują powstawanie mostków termicznych. Płyty układa się na płycie betonowej zaizolowanej polimerowo-bitumiczną izolacją przeciwwilgociową, na wzór cegieł, z przesunięciem miejsc połączeń w kolejnych rzędach. Płyty termoizolacyjne mocowane są do konstrukcji betonowej za pomocą specjalnych kołków poprzez kontrłaty. Liczbę i usytuowanie punktów mocowania powinien wyznaczyć inżynier  specjalista zgodnie z wymaganiami konstrukcyjnymi. Najpierw w płycie betonowej należy wywiercić  otwory na kołki przez kontrłaty i izolację termiczną. Następnie do płyty żelbetowej mocuje się kontrłaty za pomocą wkrętów. Łaty lub deskowanie pod pokrycie dachowe mocowane jest do kontrłat, których zalecana minimalna grubość wynosi 40 mm.

    więcej
  • Izolacja budynków rolniczych

    Izolacja termiczna budynków rolniczych musi być odporna na: dużą wilgotność, uderzenia, regularne mycie i czyszczenie (w tym mycie wodą pod ciśnieniem), dezynfekcje, agresywne ciecze itp. Izolacja budynków rolniczych Ich właściwości są następujące: niezmiennie niska przewodność cieplna, niewrażliwość na działanie wilgoci, mała przepuszczalność pary wodnej, wysoka wytrzymałość na ściskanie i sztywność, stabilność wymiarowa, mały ciężar, łatwość, czystość i szybkość obróbki, odporność na gnicie, odporność na większość agresywnych materiałów obecnych w budynkach inwentarskich, jak np. amoniak. Płyty ROOFMATE TG-A są zaprojektowane z myślą o uzyskaniu maksymalnych korzyści w budynkach rolniczych: płyty o wymiarach 2400 x 600 mm z profilem krawędziowym w kształcie pióra i wpustu na wszystkich czterech krawędziach zapewniają jednorodną, pozbawioną mostków termicznych powierzchnię izolującą, są dostatecznie sztywne, aby mocować je do płatwi, bez dodatkowego podparcia, są niewrażliwe na działanie wilgoci, płyty wytrzymują mycie wodą pod ciśnieniem lub parą wodną. Ze względu na gładkość powierzchni i dużą wytrzymałość płyt, jak również odporność na działanie wilgoci i czyszczenie na mokro płyty ROOFMATE TG-A zazwyczaj nie wymagają dodatkowej warstwy ochronnej, jeśli stosowane są jako wykładzina wewnętrzna dachów i ścian w budynkach rolniczych.

    więcej
  • Rozwiazanie Styrofoam

    Termin „izolacja obwodowa” odnosi się do izolacji termicznej otaczającej od zewnątrz powierzchnie przegród (ścian i podłóg) stykających się bezpośrednio z gruntem. Coraz częściej wykorzystuje się do celów użytkowych przestrzenie budynku ograniczone przegrodami stykającymi się bezpośrednio z gruntem. Rosnące koszty budowy oraz koszty terenu zmuszają inwestorów budowlanych, a także architektów do projektowania obiektów, których pomieszczenia stykające się bezpośrednio z gruntem stanowią cenną i przydatną powierzchnię użytkową i/lub mieszkalną. W celu uzyskania przyjemnej atmosfery w pomieszczeniach, ograniczenia zużycia energii i zapobieżenia kondensacji, np. na skutek występowania wód gruntowych, pomieszczenia takie muszą być izolowane termicznie. Obwodowa izolacja termiczna ścian piwnic układana na zewnątrz warstwy izolacji przeciwwodnej stanowi ciągłą, wolną od mostków termicznych, warstwę otaczającą bryłę budowli i dodatkowo chroni warstwę izolacji przeciwwodnej przed uszkodzeniami mechanicznymi. Również w przypadku stykających się z gruntem ścian pomieszczeń nieogrzewanych izolacja termiczna spełnia pożyteczną rolę. W przypadku przyszłej zmiany funkcji takiego pomieszczenia można uzyskać komfort i sprawność energetyczną bez konieczności wykonania dodatkowych prac izolacyjnych. Izolacja  obwodowa  z  płyt  z  ekstrudowanego  polistyrenu (XPS)  wykonywana  jest  w  Europie  od  ponad  20  lat.  Płyty izolacji  termicznej  STYROFOAM  stosowane  są  od  ponad 30  lat  również  w  charakterze  izolacji  w  skrajnie  trudnych warunkach,  takich  jak  bardzo  niskie  temperatury  i  duże naprężenia  ściskające,  do  budowy  dróg  i  szlaków  kolejowych  w  Ameryce  Północnej  i  Skandynawii. W  takich warunkach  płyty  szczególnie  narażone  są  na  działanie wilgoci,  a  jednocześnie  poddane  są  działaniu  dużych dynamicznych  naprężeń  ściskających i naprzemiennych  cykli  zamarzania i  rozmarzania. Zagadnienia projektowe Izolacja zgodna z przepisami Minimalne wymagania dotyczące izolacji termicznej budynków mieszkalnych i przemysłowych podane są w normach dotyczących izolacji cieplnych. Decyzja odnośnie do grubości izolacji jest wynikiem wymagań normy, ale zależy również od właściciela budynku i/lub od projektanta, który musi wziąć po uwagę funkcję i system ogrzewania pomieszczeń stykających się z gruntem. Izolacja przeciwwodna Przez ściany i podłogi piwnic nie powinna przenikać woda ani wilgoć. W zależności od rozwiązania konstrukcyjnego budynku, stanu zawilgocenia gruntu (występowania wody gruntowej) stosuje się jedną lub kilka warstw izolacji przeciwwodnej lub wykonuje ściany i podłogi piwnic z wodoszczelnego betonu, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi izolacji przeciwwodnej ścian i podłóg piwnic.

    więcej
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter