Wyniki wyszukiwania "stabilizacja skarp i zboczy"

  • Zastosowanie geokraty NEOWEB

    Główne obszary zastosowania geokraty NEOWEB, to wzmacnianie podłoży, zabezpieczenie skarp, nasypów i kanałów, wzmacnianie zbiorników i wysypisk oraz retencja gruntu.

    więcej
  • GEOWEB - zastosowania systemu Geoweb - przenoszenie obciążeń w budowlach ziemnych

    Stosowanie systemu geokraty GEOWEB pozwala na redukcję i minimalizację problemów i trudności jakie zwykle występują na drogach i placach budowanych na miękkich i słabych podłożach. Po wypełnieniu systemu ziarnistym materiałem wypełniającym i po jego zagęszczeniu droga jest gotowa do natychmiastowego użytku. Użycie systemu pozwala na wykonanie nawierzchni placów i dróg przeznaczonych do ruchu ciężkich pojazdów kołowych na słabych gruntach przy redukcji kosztów i czasu prowadzenia prac. budowa muru oporowego w systemie GEOWEB budowa wałów przeciwpowodziowych - stabilizacja nasypów w systemie GEOWEB budowa stopnia wodnego, stabilizacja brzegów rzeki w systemie GEOWEB budowa stopnia wodnego, system GEOWEB

    więcej
  • Ochrona niestabilnych zboczy i skarp - zbrojone konstrukcje gruntowe

    Konstrukcje z gruntu zbrojonego są elementami budowli inżynierskich, które stosowane są zwykle w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów geotechnicznych i inżynierskich. Ściany oporowe z gruntu zbrojonego wykonywane w technologii Komórkowego Systemu geosiatki GEOWEB charakteryzują się szeregiem unikalnych własności pozwalających na rozwiązywanie skomplikowanych problemów przy uwzględnianiu rzeczywistych warunków terenowych oraz istniejących ograniczeń przestrzennych.

    więcej
  • Zabezpieczenie skarpy - jak stabilizować skarpę?

    Zabezpieczenie skarpy, umacnienie skarp, zboczy i różnego rodzaju wzniesień stanowi bardzo ważny punkt w pracach ziemnych. Odpowiednie zabezpieczenie skarpy sprawia, że z upływem czasu nie ulega ona erozji (obsuwaniu, wypłukiwaniu). Obecnie jednymi z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczania zboczy i skarp jest geokrata stosowana razem z geowłókniną. Zabezpieczenie skarpy przed erozją i potrzeba podniesienia stabilności konstrukcji ziemnych była przyczyną opracowania systemu geosiatek komórkowych. Aktualnie oferta geosiatek obejmuje produkty z gamy geosyntetyków różnych producentów - m.in. GEOWEB oraz  PRS Mediterranean (geokrata NEOWEB). Jeżeli umocnienie skarpy ograniczym jedynie do ochrony skarpy przed erozją, stabilizacja skarpy może być przeprowadzona z wykrzystaniem biowłókniny ściółkującej, która zawiera nasiona trawy i przyspiesza rozwój darni na skarpie i zapewnia natychmiastową ochronę przed erozją, utrzymując ziemię na miejscu, zwłaszcza na stromych skarpach lub obszarach narażonych na erozję w wyniku opadów deszczu czy wiatru.

    więcej
  • Materiały biodegradowalne w pracach ziemnych

    Materiały biodegradowalne powoli stają się coraz popularniejszymi rozwiązaniami w geoinżynierii. Wykorzystywane są do stabilizacji i wzmacniania gruntów, umacniania brzegów i wałów przeciwpowodziowych. Niektóre z nich pełnią też funkcje wspomagające proces wegetacji przy ukorzenianiu roślin.

    więcej
  • Do czego służy geokrata?

    Gesiatka komórkowa jest obecnie coraz częściej wykorzystywanym materiałem do prac geoinżynieryjnych.

    więcej
  • Geokrata

    Geokrata (czyli geosiatka komórkowa) to przestrzenny geosyntetyk zbudowany z komórek. Geokrata po rozłożeniu przypomina swoim wyglądem plaster miodu. Podstawowe cele stosowania geokraty to: wzmacnianie słabych podłoży gruntowych, zbrojenie skarp i zboczy, wzmocnienie nawierzchni i zapobieganie erozji gruntu. Zastosowanie geosiatki komórkowej pozwala na uzyskanie założonych funkcji z zachowaniem poszanowania środowiska naturalnego.

    więcej
  • Materiały do umocnienia skarpy

    Materiały do umocnienia skarpy to różnego rodzaju geosyntetyki wykonane z materiałów syntetycznych i biodegradowalnych. Coraz częściej doceniane są naturalne metody umacniania skarp z wykorzystaniem roślin i biowłókniny.

    więcej
  • Geokrata komórkowa - 200 mm mała komórka - gdzie i jak stosować

    Geosiatka komórkowa przestrzenna, to geokrata typu NEOWEB®, wysokość 20cm - mocna i wysoka geokrata komórkowa do stabilizacji gruntu. Geokrata Neoweb GWS 200 to materiał geosyntetyczny, który składa się z wysokojakościowej polipropylenowej siatki trójwymiarowej o komórkach o wymiarze 55 mm x 55 mm, połączonej z trzonem. Geokrata Neoweb GWS 200 jest stosowana w różnych zastosowaniach inżynieryjnych, takich jak wzmacnianie gruntów, stabilizacja nawierzchni drogowych i przeciwdziałanie erozji.

    więcej
  • Geowłóknina do wzmacniania gruntów

    Geowłóknina Typar SF-44 to rodzaj materiału stosowanego do wzmacniania gruntów. Jest to materiał wykonany z polipropylenu, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i elastycznością.

    więcej
  • Geowłóknina separacyjna

    Geowłóknina separacyjna to materiał stosowany w budownictwie i ogrodnictwie w celu separacji różnych warstw gruntu. Jest to rodzaj specjalnego materiału, który zabezpiecza podłoże przed przemieszczaniem się warstw, zapobiega mieszaniu się różnych rodzajów gleby oraz chroni przed erozją. Geowłóknina separacyjna jest powszechnie stosowana w budowie dróg, parkingów, alejek oraz w ogrodach jako podłoże pod chodniki, tarasy czy też na rabaty kwiatowe. Dzięki zastosowaniu geowłókniny separacyjnej, materiały ułożone na różnych poziomach nie będą się przemieszczać, co pozwala na utrzymanie stabilności i trwałości konstrukcji.

    więcej
  • Wzmocnienie skarpy przed osuwaniem

    Wzmocnienie skarpy przed osuwaniem to powszechny problem geotechniczny i budowlany.

    więcej
  • Geowłóknina pod drogę

    Geowłóknina pod drogę to materiał w postaci maty lub tkaniny z polimerów sztucznych, którego celem jest wzmocnienie podłoża drogowego i ochrona przed erozją. Geowłóknina pod drogę ma dużą przepuszczalność dla wody, dzięki czemu nie hamuje naturalnego cyklu wodnego w gruncie. Stosowana jest w budownictwie drogowym jako element warstwy nośnej pod nawierzchnię, w celu zapewnienia stabilizacji i wydłużenia trwałości konstrukcji drogowych.

    więcej
  • Stabilizacja gruntu

    Stabilizacja gruntu ma na celu poprawę nośności i trwałości gruntu oraz zapobieganie osiadaniu i erozji. Istnieje kilka metod stabilizacji gruntu, które można zastosować w zależności od rodzaju gruntu i wymagań projektowych.

    więcej
  • Geokrata 10 cm

    Geokrata 10 cm to geosiatka komórkowa o wysokości oczka 100 mm. Jest to specjalistyczny materiał stosowany w inżynierii lądowej i budownictwie do różnych celów. Składa się z komórek o wysokości 10 cm, które są wzajemnie połączone, tworząc siatkową strukturę.

    więcej
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter