Żywica epoksydowa bezrozpuszczalnikowa EP 70 BM

Wersja do druku Poleć znajomemu

Modyfikowany, dwukomponentowy, bezrozpuszczalnikowy system ciekłych, niewypełnionych, reakcyjnych żywic epoksydowych w kolorze żółto-transparentnym.

Podstawowe cechy

Producent: Murexin
Symbol: 7645/7646
Opakowanie: opak. 30 kg (20+10)
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 90 kg
Zastosowanie: posadzki przemysłowe, impregnacja betonu
Kod QR produktu

Właściwości produktu
Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, nie zawierająca wypełniaczy żywica epoksydowa do uniwersalnego stosowania na budowie. Odporna na kredowanie, odporna na udar, nie powoduje naprężeń w podłożu.

Zastosowanie

Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz jako gruntownik pod powłoki epoksydowe, do wzmacniania jastrychów, do wykonywania podlewek pod jastrychami odspojonymi od podłoża. Po zmieszaniu z piaskiem kwarcowym do  wykonywania zapraw epoksydowych oraz szpachli epoksydowych o różnej konsystencji. Do wykonywania izolacji paroszczelnych, do lakierowania, do impregnowania podłoży chłonnych, do wykonywania posadzek kamienny dywan.

Stosowanie

Zalecane narzędzia:

Mieszadło wolnoobrotowe, paca, paca zębata, kielnia, wałek, wałek do odpowietrzania.

Podłoże:

Podłoże musi być suche, nieprzemarznięte, mocne, nośne, nieodkształcalne, wolne od kurzu, pyłu, niezaolejone, niezatłuszczone, wolne od substancji pogarszajacych przyczepność. Można stosować na takie podłoża jak: beton, jastrychy cementowe oraz anhydrytowe, kamień naturalny, stal, lany asfalt. W przypadku pojawienia się w podłożu wilgoci kapilarnej na zagruntowanej powierzchni mogą powstać białe przebarwienia.

Przygotowanie podłoża:

Powierzchnia stali musi być jednolicie metaliczna. Wilgotność podłoży mineralnych nie może być większa niż 3,5%. Minimalna wytrzymałość na ściskanie powinna być większa niż 25 N/mm2 (beton B25), minimalna przyczepność do podłoża powinna być większa niż 1,5 N/mm2. Zaleca się wykonać obróbkę mechaniczną podłoża za pomocą szlifowania, piaskowania, śrutowania, frezowania. Następnie podłoże należy starannie odkurzyć. Podłoże mineralne powinno posiadać izolację paroszczelna, aby ograniczyć prawdopodobieństwo pojawienia się pęcherzy powietrza pod powłoką epoksydową.

Mieszanie:


Odpowiednie ilości komponentów dostarczone w oryginalnych opakowaniach wymieszać ze sobą w proporcji kom. A : kom. B = 2 : 1. Należy wlać całkowitą ilość komponentu B do pojemnika z komponentem A, następnie całość starannie wymieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego przez ok. 2 - 3 min. Zwrócić uwagę na staranne wymieszanie materiału przy ściankach i dnie pojemnika. Żywicę przelać do czystego pojemnika i jeszcze raz starannie wymieszać. Po przekroczeniu dopuszczalnego czasu zużycia produkt pozostawiony w pojemniku może się rozgrzać i wydzielać nieprzyjemny zapach.
 

Oróbka w zależności od sposobu zastosowania:

  • impregnacja
  • gruntowanie
  • klejenie, podlewanie pod odspojone jastrychy
  • szpachlowanie: szpachla samorozlewna EP 70 BM zmieszać z piaskiem kwarcowym w proporcji 1 : 2.
  • zaprawa epoksydowa: EP 70 BM zmieszać z piaskiem kwarcowym w proporcji 1:7 lub 1:8.

Czas obróbki :

temperatura otoczenia +10°C +20°C +30°C
czas obróbki (min) 75 40 20

Parametry techniczne

Wytrzymałość na ściskanie 120 N/mm2
Wytrzymałość na rozciąganie 54 N/mm2
Przyczepność do podłoża: 1,56 N/mm2
Reakcja na ogień: Bfl
Deklaracja Zgodności z PN-EN 13813 oznaczono jako SR-B1,5-IR4
Lepkość:
komp. A ok. 500-700 mPa*s
komp. B ok. 60 mPa*s
czas obróbki ok. 40 min
Gęstość:
komp. A ok. 1,15 g/cm3
komp. B ok. 1,0 g/cm3
temp. obróbki od +5°C do +35°C

Zużycie:

jako gruntownik ok. 0,3 kg/m2 na warstwę
jako szpachla epoksyd. ok. 0,7 kg/m2
jako zaprawa epoksyd. ok. 0,3 kg/m2/mm grubości
jako paroizolacja ok. 0,4 kg/m2

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

74,77 PLN za kg
kg
30.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 177788566
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: powłoki ochronne, Przygotowanie podłoży

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter