IZOHAN IMPREGNAT W2

Wersja do druku Poleć znajomemu
ochrona drewna przed korozją biologiczną

IZOHAN IMPREGNAT W2 działa zwalczająco i profilaktycznie w stosunku do grzybów domowych, pleśniowych i glonów. Zabezpiecza przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna oraz bakteriami. Wydatnie zwiększa odporność biologiczną drewnianych elementów budowlanych. Trwale łączy się z drewnem, nie podnosi stopnia palności drewna, jest niekorozyjny wobec stali.

Podstawowe cechy

Producent: Izohan
Symbol: ZPW2
Opakowanie: 20 l
Jednostka: litr
Cena hurtowa ponad: 660 litr
Minimalne zamówienie: 20 litr
Zużycie: ok. 0,33 l/m2 przy 2-3 krotnym zastosowaniu
Kod QR produktu

Właściwości

  • skutecznie zabezpiecza elementy budowlane wykonane z drewna przed rozwojem grzybów pleśniowych, grzybów niszczących strukturę materiałów drewnianych oraz owadów
  • posiada wysokie właściwości konserwujące drewno
  • charakteryzuje się łatwością i szybkością w stosowaniu
  • prace zabezpieczające można wykonywać samodzielnie
  • nie jest wymagane użycie żadnego specjalistycznego sprzętu
  • preparat nakłada się za pomocą natrysku lub pędzla, tworzy bezbarwną powłokę zabezpieczającą, odporną na zmienne warunki atmosferyczne

Zastosowanie

  • zabezpieczanie elementów drewnianych przed owadami - technicznymi szkodnikami drewna
  • zabezpieczanie przed rozwojem grzybów: Aspergillus niger, Aspergillus terreus, Paecilomyces variotii, Penicillium funiculosum, Penicillium ochrochloron, Scopulariopsis brevicaulis, Trichoderma viride oraz grzybów podstawczaków należących do klasy Basi-diomycetes i Coniophora puteana

Sposób stosowania

Podłoże drewniane i drewnopochodne powinno być: suche, gładkie, równe, czyste, bez plam żywicy i tłuszczu, wolne od kurzu. Zażywiczone i zatłuszczone miejsca przemyć rozpuszczalnikiem nitro lub benzyną ekstrakcyjną, wysuszyć. Zabezpieczenie drewna powinno się odbywać metodą 2-3 krotnego smarowania pędzlem lub nanoszenia natryskiem w dostępach nie krótszych niż 4 h, lub kąpieli całych elementów trwającej minimum 30 min. W warunkach przemysłowych można stosować metodę podwójnej próżni. Należy wprowadzić łącznie nie mniej niż 0,33 l preparatu na 1 m2 drewna (27 l/m3).

Dane techniczne:

Skład: chloroparafina, olej lniany, rozpuszczalnik organiczny, mieszanina oktanianu cynku, tolylfluanidu i cypermetryny Temperatura zapłonu: nie niższa niż +62oC
Wpływ na zapalność drewna: brak wpływu
Agresywność korozyjna wobec stali: mała
Przenikalność przez farby i powłoki lakiernicze: nie przenika
Wpływ na wytrzymałość drewna na ściskanie wzdłuż włókien: brak wpływu
Temperatura stosowania: od +5oC do +25oC
Konsystencja: oleista
Barwa: herbaciana

Zużycie

ok. 0,33 l/m2 przy 2-3 krotnym zastosowaniu lub 27 l/m3 drewna

Opakowania:
5 l, 200 l

Przechowywanie

Termin przechowywania w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach producenta wynosi 360 dni od daty produkcji. W suchym pomieszczeniu, wyposażonym w wentylację mechaniczną, w temperaturze od +5oC do +25oC.

Uwagi

Środek nie może być używany do drewna stosowanego wewnątrz budynków oraz do drewna kontaktującego się z wodą pitną, żywnością, paszą. Preparat zawiera substancje szkodliwe dla zdrowia i podczas jego stosowania należy nosić ubrania, rękawice i okulary ochronne. Przestrzegać przepisów BHP. Należy chronić dzieci przed dostępem do preparatu, a środowisko przed skażeniem. Przy stosowaniu preparatu nie należy jeść, pić ani palić papierosów. Pomieszczenia, w których był stosowany, należy intensywnie wietrzyć. Zaleca się mycie urządzeń rozpuszczalnikami organicznymi natychmiast po każdorazowym wykorzystaniu.
Wszystkie wymienione parametry odnoszą się do temperatury +23oC i 55% wilgotności względnej powietrza. Wyższe temperatury i niższa wilgotność powietrza przyspieszają, a niższe temperatury i wyższa wilgotność powietrza opóźniają czas obróbki i przebieg twardnienia.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

litr
20.00 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Materiały uzupełniające, Izohan

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 0

liczba ocen: 0

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter