EkoMembrana START 30

Wersja do druku Poleć znajomemu

To uniwersalny produkt na pokrycia dachowe, łatwy w użyciu i bezpieczny dla środowiska, który został opracowany w celu wyeliminowania problemów związanych z klasycznymi pokryciami dachowymi. Produkt nakładany metodą natryskową lub ręcznie. Wulkanizuje w ciągu 30 – 40 minut.

Podstawowe cechy

Producent: produkt importowany
Symbol: EcoProof
Opakowanie: 5 l
Jednostka: litr
Zastosowanie: wykończenie balkonu, izolacja tarasów, izolacja dachów
Kod QR produktu

EkoMembrana START 30 to emulsja asfaltowa modyfikowana elastomerem, która wykazuje doskonała przyczepność do podłoża, wulkanizuje w ciągu 30 – 40 min. Produkt powinien być stosowany i przechowywany w temperaturze powyżej 5°C.

EkoMembrana START 30 jest materiałem niepalnym, nietoksycznym, o dużej elastyczności i pamięci kształtu, odpornym na promieniowanie UV oraz ekstremalne warunki atmosferyczne.


                                                               ZOBACZ PREZENTACJĘ PRODUKTU:

ZALETY:

 • Elastyczność powyżej 800%.
 • 100% pamięć kształtu.
 • Bezpieczeństwo dla człowieka i środowiska naturalnego.
 • Nie zawiera rozpuszczalników.
 • Jest produktem niepalnym.
 • Bezspoinowa, jednolita powłoka.
 • Jest odporny na promieniowanie UV i ekstremalne warunki atmosferyczne. 

 APLIKACAJA:

 1. Przygotowanie powierzchni.
  Powierzchnie dachowe powinny być czyste, suche, odpylone oraz dobrze zabezpieczone. Powierzchnia dachu powinna zostać pozbawiona zastoin wody (dopuszczalne są przejściowe zawilgocenia.
 2. Szczeliny
  Przed zastosowaniem produktu EkoMembrana START 30, wszystkie szczelinyy większe niż 3 mm należy zaszpachlować i wyrównać przy pomocy produktu EkoMASA  oraz zwrócić szczególną uwagę na prostopadłe powierzchnie wystających elementów (okna dachowe, kominy itd.).
 3. Aplikacja
  Dobrze przygotowany dach powlekamy 1mm warstwą EkoMembrana START30 za pomocą wałka malarskiego, pędzla lub szczotki dekarskiej.  Należy odczekać 1 godzinę, aż powłoka zmieni kolor z brązowego na czarny. Alternatywnie stosujemy metodę natryskową.
 4. Jeśli istnieje konieczność nakładamy drugą warstwę produktu EkoMembrana START 30 po dokładnym wyschnięciu pierwszej ( 30 – 40 min ).
 5. W celu uzyskania koloru innego niż czarny istnieje możliwość zastosowania jako drugiej warstwy  produktu Nylon dekarski. Wówczas produkt nakładamy po 3 dniach od nałożenia EkoMembrany START 30

Po 72 godzinach uzyskujemy spójne pokrycie jednorodną membraną gumową gwarantującą wysoką jakość i skuteczną ochrone powierzchni przez wiele lat.

WARUNKI STOSOWANIA:

Wybrać suchy dzień z temperaturą powyżej 5 stopni Celsiusza.
Płynna Membrana EcoProof może pryskać albo ściekać podczas nakładania i może być trudna do usunięcia. Z tego powodu należy zapewnić wystarczające osłonięcie strefy wokół miejsca wykonywania prac, zastosować taśmę maskującą wokół krawędzi w celu uzyskania schludnego wykończenia.

Krok 1
Upewnić się, że konstrukcja dachu jest zdrowa bez nadmiernych ubytków i szpar. Powierzchnie narażone na nadmierne nabieranie wody mogą być nieodpowiednie i ten problem należy rozwiązać przed nałożeniem preparatu. Zbutwiałe drewno należy zabezpieczyć, zaś jakiekolwiek ruszające się drobiny materiału usunąć. Zalecamy użycie węża pod ciśnieniem i wycięcie wszelkich pęcherzy.  Usunąć wodę z powierzchni poprzez dokładne zamiecenie szczotką powierzchni dachu. Doskonale sucha powierzchnia jest pożądana, lecz nie jest to warunkek niezbędny.

Krok 2
Wszelkie szpary większe niż 3 mm oraz pęcherze, które zostały usunięte powinny być wypełnione Spoiwem o właściwościach uszczelniających EcoProof EkoMasa.

Krok 3
Nałożyć pierwszą warstwę Płynnej Membrany EcoProof EkoMembrana START 30 o grubości 1 mm na całej powierzchni za pomocą pędzla albo wałka (stosować 1 litr na metr kwadratowy).

Krok 4
Kiedy pierwsza powłoka zmieniła barwę z brązowej na czarną, nałożyć ponownie warstwę Płynnej Membrany EcoProof EkoMembrana START 30 o grubości 1 mm na całej powierzchni za pomocą pędzla albo wałka (stosować 1 litr na metr kwadratowy).
Produkt będzie wodoszczelny w ciągu ok. 1 godziny w zależności od pogody, lecz nadal będzie się utwardzał przez ok. 72 godzin.

Wydajność: ~ 1,5 l/m2

Dostępne opakowania: 5 l i 20 l

EcoProof i azbest

Dziś istnieje na placu budowy wiele różnych materiałów budowlanych zawierających azbest. Ich powszechnie znanym przykładem są arkusze z eternitu, izolacja przewodów rurowych i płyty ognioodporne. Ich usunięcie może być kosztowne, niebezpieczne dla zdrowia i może wywoływać przestoje w pracach.

EcoProof, nałożony na całą powierzchnię spowoduje hermetyzowanie wszystkich włókien, a tym samym odizolowanie szkodliwych substancji. Preparat można nakładać pędzlem, wałkiem albo natryskowo, a techniki przygotowania można dostowac w taki sposób, aby nie naruszyć powierzchni.

 

 

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Dachy i tarasy, Powłoki ochronne

Inni kupowali

 • NYLON DEKARSKI

  Nylon dekarski to nowoczesny i nowatorski materiał przeznaczony d...

 • HYDRONYLON

  HYDRONYLON to wodorozcieńczalna jednoskładnikowa płynna masa twor...

 • IZOHAN R

  Asfaltowo-aluminiowa masa izolacyjno-dekoracyjna. Nadaje się do z...

 • MAXELASTIC

  MAXELASTIC (biały, szary, czerwony, zielony, czarny) to wodoodpor...

 • EkoMembrana INSTANT

  EkoMembrana INSTANT to uniwersalny produkt na pokrycia dachowe, ł...

 • MAPELASTIC 32 kg (A+B)

  MAPELASTIC Mapei, to profesjonalna trwale elastyczna izolacja wod...

 • Farba epoksydowa IZOHAN EPOXY P-405

  Farba epoksydowa do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ...

 • IZOHAN szczelny taras

  Dwuskładnikowa, elastyczna izolacja przeciwwodna służy do uszczel...

 • Grunt dekarski

  Szybkoschnąca emulsja do gruntowania i wzmacniania wszystkich osł...

 • EPORIP (A+B) 2 kg

  Dwuskładnikowy klej epoksydowy, niezawierający rozpuszczalników, ...

 • AQUA BLOCKER

  Uszczelnienie budowlane przeznaczone jest do zwalczania wilgoci w...

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter