Przepona pozioma Izohan Wodochron W

Wersja do druku Poleć znajomemu

Osuszanie budynków przy podciąganiu kapilarnym - Wodochron W - przepona pozioma

W przypadku zawilgocenia muru związanego z kapilarnym podciąganiem wody doskonałym preparatem jest nasz rodzimy produkt Izohan Wodochron W. Jest to koncentrat mikroemulsji silikonowej, a co za tym idzie wydajność produktu jest bardzo duża.

Iniekcję wykonuje sie grawitacyjnie lub ciśnieniowo po wywierceniu otworów w zawilgoconym murze. Prace rozpoczyna się od usunięcia tynków w obszarze zawilgocenia oraz 50 cm ponad tą część. W przypadku szczelnych posadzek jastrych usuwa się tylko w pasie o szerokości 30 cm przy styku posadzki ze ścianą, jeśli posadzka jest nieszczelna - z całej powierzchni. Otwory należy odessać z pyłu i resztek tynku.
W przypadku starszych budynków można się spodziewać, że ściana jest niejednorodna, z pęknięciami i ubytkami w fugach. Ubytki te trzeba wypełnić najpierw zaprawą typu Izohan Renobud R-105, gdyż sam preparat rozprzestrzenia się tylko w kapilarach i nie osiągniemy zamierzonego efektu. Materiał wprowadza się przez wywiercone otwory. Po związaniu (najwcześniej po 7 dniach) należy wywiercić nowe otwory iniekcyjne (można w tych samych miejscach).

Otwory nawierca się w odstępach co około 10-12,5 cm w jednym lub dwóch rzędach w zależności od rodzaju muru np z małonasiąkliwego kamienia. W przypadku dwóch rzędów należy zachować regułę przesunięcia o połowę odstepu. Pomiędzy jednym, a drugim rzędem odstęp powinien wynosić maksymalnie 8 cm.
W przypadku muru o grubości powyżej 60 cm iniejkcje przeprowadza się dwustronnie.

wywiercanie.jpg

Izohan Wodochron W rozcieńcza się w proporcji 1:9 z czystą wodą. Przygotowany roztwór należy zużyć w ciągu tego samego dnia.

roztw__r.jpg
W zależności od sposobu podania iniektu - grawitacyjnie bądź ciśnieniowo - nawierca się otwory odpowiedniej średnicy, odpowiednio 30 mm oraz 10-20 mm. Otwory powinny być wywiercane pod kątem około 25o, a przy murach o małej grubości pod kątem 40o.
Preparat wlewa się w otwory do momentu całkowietego nasycenia.

grawitacyjnie.jpg

Iniekcja ciśnieniowa polega na wtłoczeniu roztworu za pośrednictwem pakerów i pompy do iniekcji. Podobnie jak w metodzie grawitacyjnej preparat wtłacza się przy ciśnieniu 0,5 - 1,0 MPa do uzyskania całkowitego nasączenia muru.

wypwlnione_otwory.jpg

zasklepienie_otwor__w.jpgIzonah Wodochron W nie powoduje pojawienia się wykwitów ani nie tworzy niszczących soli. Zapobiega ponownemu zawilgocieniu murów i tworzy powłokę hydrofobizującą na powierzchniach mineralnych. Iniekcja nie wymaga przerwy w użytkowaniu budynku. Mikroemulsja powinna wyschnąć w ciągu 7 dni od wtłoczenia. Po upływie tego czasu otwory wypełnia się zaprawa Izohan Renobud R-103.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter