Zawilgocenie budynku - przyczyny obecności wilgoci w murach budynków

Wersja do druku Poleć znajomemu

Obecność wilgoci w murach nie musi oznaczać problemów. Wilgotność świeżo wykonanej ściany, która wydaje się być sucha, sięga 25% i nie jest to niczym nadzwyczajnym. To zawilgocenie, to wilgoć technologiczna, która w sposób naturalny zaniknie do naturalnego poziomu wilgotności w miejscu eksploatacji budynku. Naturalny poziom wilgotności w murach zależy od strefy klimatycznej i mikroklimatu obszaru, na którym zlokalizowany jest budynek. W polskich realiach, naturalny poziom wilgotności, waha się w granicach od 3 do 9%. Na skutek nieprawidłowej wentylacji, może w budynku pokazać się wilgoć kondensacyjna. Przy uszkodzeniach izolacji, może pojawić się wilgoć kapilarna.

Główną przyczyną zawilgocenia ścian jest zazwyczaj brak izolacji przeciwwilgociowych lub wadliwe ich wykonanie. W szczególności dotyczy to fundamentów. Zawilgocenie ścian może też powodować nieszczelne zewnętrzne przyłącze wodne, nagłe przecieki z instalacji grzewczej, zwłaszcza przy wadliwie wykonanym ogrzewaniu podłogowym. System grzewczy w przypadku awari może być źródłem pojawiających się zacieków i wilgoci, a w konsekwencji pleśni na ścianie.

Przyczyny obecności wilgoci w murach mogą być bardzo różne. Wilgoć w murach pojawia się ze względu na przemarzanie ścian, brak izolacji pionowej lub poziomej, niewłaściwą wentylację.

Bardzo często, pojawienie się wilgoci w murach spowodowane jest uszkodzeniem lub zupełnym brakiem izolacji poziomej lub pionowej budynku. Uszkodzenia izolacji poziomej są typowym problemem starych budynków – zwłaszcza tych, w których izolację poziomą wykonano używając papy na lepiku. Izolacja pozioma wykonana właśnie w ten sposób już po 40 latach przestaje spełniać swoją funkcję i nie stanowi bariery dla podsiąku kapilarnego, a wilgoć w murach może łatwo penetrować nawet na znaczne wysokości w murach.

Ustalenie, co jest faktyczną przyczyną pojawienia się zawilgoceń w ścianach, jest pierwszym krokiem do rozwiązania problemów z wilgocią.

Zobacz jak skutecznie osuszyć budynek.


ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU OSUSZANIA MURÓW

AQUASTOP



osuszanie budynkow i murówSystem

AQUASTOP

pracuje bez mechanicznej ingerencji w substancję budowlaną osuszanego budynku. Aparat AQUASTOP emituje fale elektromagnetyczne powodujące odwrócenie kapilarnego podciągania - ruch wilgoci odbywa się z góry na dół. Woda zostaje sprowadzona do gruntu i mury pozostają trwale suche. Proces ten trwa w zależności od stopnia zawilgocenia, grubości i rodzaju murów, od kilku miesięcy do trzech lat.


Sposób osuszania murów

AQUASTOP

została opatentowany w Austrii /nr patentu 392108/ i jest stosowany w Europie od 1987 roku, gdzie osuszono przy jej pomocy wiele budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej.

zobacz referencje wystawione przez użytkowników systemu Aquastop w Polsce

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Cena brutto: 93,23 PLN za szt.

szt.
1.00 szt.
środek do iniekcji izolacyjnych do muru, naprawa i wykonanie izolacji poziomej

Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME) to innowacyjny krem do odtwarzania izolacji poziomej. Żel do iniekcji do muru - do naprawy izolacji poziomej. Blokuje podsiąkanie kapilarne w murach. Kiesey blokuje przenikanie wilgoci i zapewnia trwałe osuszanie muru.

Podstawowe cechy

Sytuacje stosowania

typowe sytuacje stosowania środka do iniekcji Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME)

typowe zastosowanie KIESEY INJECTCREME

 

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 3

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter