Izolacja betonu - technologia i dobór materiałów

Wersja do druku Poleć znajomemu

Nie zawsze wykonanie betonu szczelnego jest ekonomicznie uzasadnione. Czasami konieczne jest doszczelnienie betonu poprzez miejscowe nałożenie warstwy izolacyjnej lub impregnację betonu wewnątrz jego struktury. Współczesna technika budowlana pozwala na  uszczelnienie dowolnych powierzchni betonowych. Dostępne są izolacje mineralne i syntetyczne, zarówno elastyczne jak i sztywne.

Powłokowa izolacja betonu

Uszczelnienie betonu możliwa jest poprzez nałożenie powłokowych izolacji mineralnych. Nakładanie elastycznych izolacji powłokowych, sugerowane jest w przypadkach, gdy istnieje ryzyko powstawania pęknięć i rys w betonie. Jeżeli naszym celem jest uszczelnienie mocnego zbiornika żelbetowego, lub betonowego muru oporowego, który z pewnością nie będzie pękał - wystarczające jest zastosowanie sztywnej izolacji mineralnej. Przykładowe produkty: MAXSEAL (Drizoro).

Elastyczne materiały izolacyjne do betonu: SIKALASTIC-150 (Sika), MAPEGUM WPS (Mapei)

Strukturalna izolacja betonu

Wykonanie betonu szczelnego powinno być uwzględnione już w trakcie przygotowywania mieszanki betonowej. Materiały izolacyjne, takie jak MAXSEAL SUPER pozwalają na uzyskanie betonu szczelnego wewnątrz jego struktury wyłącznie poprzez aplikację powierzchniową.

produkty polecane do izolacji betonu:

 

DRIZORO MAXSEAL SUPER to mineralna izolacja do betonu. Powoduje impregnację betonu i uszczelnienie betonu przez krystalizację pod powierzchnią betonu. Podstawowe zastosowania: uszczelnianie betonowych zbiorników wodnych, izolacja zbiorników na wodę pitną, uszczelnianie betonu konstrukcyjnego. Zobacz film - uszczelnianie betonowych zbiorników na wodę.

KERKOLL IDROBUILD OSMOCEM - jednoskładnikowa, technologiczna zaprawa wodoszczelna wykorzystująca zjawisko osmozy, przeznaczona do wykonywania uszczelnień odpornych na parcie dodatnie i ujemne wody na monolitycznych konstrukcjach i powierzchniach z betonu lub zapraw cementowych. Posiada certyfikat dopuszczający do kontaktu z wodą pitną.

PUDER-EX HEYDI - jednoskaładnikowa izolacja mineralna do tamowania wycieków i zamykania przecieków powierzchniowych przez ściany fundamentowe, stropy i podłogi.

Zobacz filmy prezentujące skuteczność produktu PUDER-EX

Film 1: Zatrzymywanie przecieków wody przez ścianę Film 2: Tamowanie wycieków wody pod ciśnieniem.

PUDER-EX to uszczelnienie budowlane po stronie negatywnej.


do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter