Jesteś w:

Katalog produktów

Zobacz katalog produktów

Poradniki techniczne

Zobacz katalog poradników

BOTAMENT M 34

Wersja do druku Poleć znajomemu

BOTAMENT M 34 to zaprawa izolacyjna na podłoża mineralne

Producent: Botament
Symbol: BOT-M34
Opakowanie: 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 1050 kg

Zastosowanie: izolacja fundamentów

Cena brutto: 3,47 PLN za kg

kg
25.00 kg
Zobacz więcej produktów z kategorii: Izolacje - produkty specjalne, Botament
  • Opis
  • Pliki do pobrania


BOTAMENT M 34 - Zaprawa uszczelniająca

Właściwości i zastosowanie:
BOTAMENT® M 34 służy do izolacji zewnętrznych i wewnętrznych ścian piwnic, zawilgoconych pomieszczeń, części cokołowych budynku. Materiał można stosować do uszczelniania wewnętrznych ścian zbiorników wodnych wykonanych jako konstrukcje żelbetowe, których głębokość nie przekracza 5m.
Materiał nadaje się również do uszczelniania piwnic wewnątrz, ponieważ można go stosować przy negatywnym ciśnieniu wody.
BOTAMENT® M 34 można stosować na wszystkie podłoża mineralne, takie jak beton o klasie min. B 15, cegła silikatowa, cegła ceramiczna, bloczki betonowe, siporeks, tynk kl. P III i jastrych.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być czyste, nośne, nieprzemarznięte. Należy usunąć z niego tłuszcze, powłoki malarskie, nacieki cementowe, środki antyadhezyjne oraz inne luźne części znajdujące się na nim. Wystające resztki zaprawy trzeba odbić, z brzegów odsadzek cementowych należy usunąć gruz i ziemię. Jeśli BOTAMENT® M 34 obrabiany jest bezpośrednio na murze, należy uwzględnić, aby mur był pełno spoinowy. W narożnikach wewnętrznych, np. w dolnej części ściany, wyrabia się zaokrąglenia BOTACEM® M 03 lub podobnym materiałem. Przed nałożeniem BOTAMENT® M 34 wyokrąglenia muszą być związane. W momencie wykonywania prac uszczelniających podłoże musi być matowo wilgotne. Należy jednak unikać zbyt dużej ilości wody. Na gładkich powierzchniach należy przed nałożeniem BOTAMENT® M 34 nałożyć warstwę kontaktową, składającą się z 1 części cementu i 2 części piasku i wody zarobowej. Na powierzchniach silnie wchłaniających do wody zarobowej należy dodać 1/3 BOTACT® D 10.

Obróbka:
Pierwszą warstwę nanosi się pędzlem, tak jak zaprawy szlamowe. Szczególnie należy pamiętać o starannym pokryciu wszystkich naroży. Kolejne warstwy można nanosić metodą szlamową, tak jak tynk lub odpowiednim urządzeniem natryskowym. W przypadku zaprawy szlamowej należy dodać do 25 kg BOTAMENT® M 34 około 8 l wody, w przypadku masy tynkarska około 5,0 l. Całość należy mieszać tak długo wolnoobrotowym mieszadłem, aż powstanie jednorodna masa. Po czasie dojrzewania wynoszącym 5 min. materiał należy jeszcze raz zamieszać, a następnie można obrabiać w ciągu 3 godz. W zależności od miejsca zastosowania należy dobrać odpowiednią grubość warstw.
Grubość mokrej warstwy:
1. wilgotność gruntu 2,0mm
2. woda nie będąca pod ciśnieniem 2,5mm
3. woda ciśnieniowa do 0,5 bar 3,5mm
Przy wielokrotnych nanoszeniach należy pamiętać, aby każda poprzednia warstwa uszczelniająca BOTAMENT® M 34 była nośna, zanim nałoży się kolejną warstwę. Poprzednia warstwa musi być jednak matowo wilgotna, a nie przeschnięta. W przeciwnym razie należy przed dalszą obróbką zwilżyć powierzchnię wodą. Jeśli na podłoża pokryte BOTAMENT® M 34 nanoszony będzie tynk lub zakładane płytki, zaleca się nałożenie mostka sczepnego z 1 części obj. cementu, 3 części obj. piasku oraz wody zarobowej. Świeżą warstwę trzeba chronić przed szybkim ubytkiem wody, bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wiatrem oraz deszczem. Stężony materiał nie może być ponownie zamieszany i obrabiany, gdyż w przeciwnym razie nie osiągnie się końcowej wytrzymałości.
BOTAMENT® M 34 nie może być obrabiany w temperaturach poniżej +5°C.

Wskazówki:
Wszystkie wymienione parametry odnoszą się do temperatury +23°C i 50% względnej wilgotności powietrza. Wyższe temperatury i niższa wilgotność powietrza przyspieszają, a niższe temperatury i wyższa wilgotność powietrza opóźniają czas obróbki i przebieg twardnienia. Produkt zawiera cement. Osobom z wrażliwą skórą radzimy zakładać ochronne rękawice gumowe. W przypadku kontaktu oka z BOTAMENT® M 34 należy je niezwłocznie przepłukać dużą ilością wody, a następnie udać się do okulisty. Należy przestrzegać wytycznych zawartych w kartach technicznych produktów, które stosowane są w połączeniu z BOTAMENT® M 34.
Kartę bezpieczeństwa produktu otrzymają Państwo na życzenie.
Produkt ten należy stosować wyłącznie z dodatkami zawartymi w karcie technicznej.
W celu osiągnięcia optymalnych parametrów technicznych przed zastosowaniem należy wykonać próbę w specyficznych warunkach budowy.

Zużycie:
2,0 mm grubość warstwy = około 3,6 kg/m2
2,5 mm grubość warstwy = około 4,5 kg/m2
3,5 mm grubość warstwy = około 6,3 kg/m2

Opakowanie:
25 kg - worki papierowe

Przechowywanie:
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Termin przechowywania w oryginalnie zamkniętych opakowaniach wynosi 12 miesięcy.


Baza materiałowa: mieszanina cementu z mineralnymi materiałami wypełniającymi i dodatkami z tworzyw sztucznych
Przygotowanie z niewielką ilością chromianu: tak
Ciężar właściwy: 1,4 kg/l
Wartość pH: 11
Wodoszczelność: 0,5 bar
Maksymalna grubość warstwy: 3,5mm
Odporność na temperaturę: od -20°C do +80 °C
Czas między nakładaniem poszczególnych warstw: ok. 4 godz.
Odstęp czasu między nałożeniem ostatniej warstwy, a kładzeniem płytek: 3 dni
Proporcja mieszaniny:
- masa szlamowa: 25 kg BOTAMENT® M 34, ok. 8l wody
- masa tynkarska: 25 kg BOTAMENT® M 34, ok. 5l wody
Czas mieszania: 5 min.
Czas obróbki: 3 godz.
Chodzenie: po 12 godz.
Pełne obciążenie: 5 dni
Temperatura obróbki: od +5 °C do +30 °C
Odporność na deszcz: po 5 godz.
Środki do czyszczenia: w świeżym stanie materiału - woda, po wyschnięciu specjalny środek do czyszczenia BOTON ® SR 100