Jesteś w:

Katalog produktów

Zobacz katalog produktów

Poradniki techniczne

Zobacz katalog poradników

BOTAMENT V 90

Wersja do druku Poleć znajomemu

Masa zalewowa do kotwienia

Producent: Botament
Symbol: BOT-V90
Opakowanie: 25 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 1050 kg

Cena brutto: 3,38 PLN za kg

kg
25.00 kg
Zobacz więcej produktów z kategorii: Naprawa betonu, Kotwienie i osadzanie
  • Opis

Właściwości i zastosowanie:

BOTAMENT® V 90 jest gotową do użycia, hydraulicznie wiążącą masą służącą do wypełniania miejsc kotwienia maszyn, fundamentów pod maszyny, łożysk mostowych, szyn jezdnych dźwigów, turbin, silników, maszyn drukarskich, konstrukcji stalowych itp. Materiał służy również do wypełnienia miejsc osadowienia kotew i stalowych części w betonie oraz przerw pomiędzy prefabrykatami lub pomiędzy betonem monolitycznym a prefabrykatem.

Przygotowanie podłoża:


Podłoże musi być czyste, nieprze-marznięte i nośne. Należy usunąć z niego tłuszcze, stare powłoki malarskie, mleczko cementowe, środki antyadhezyjne i inne luźne części znajdujące się na nim. Zniszczone lub uszkodzone obszary powinny być usunięte, aż do nośnego betonu. Zaleca się aby powierzchnia, na której będzie obrabiany BOTAMENT® V 90 była zwilżona, ale nie w taki sposób aby powstały zastoiny wody. Z uwagi na dużą płynność materiału oraz drobne uziarnienie wszelkiego rodzaju szalunki powinny być szczelne. Szalunki drewniane powinny być chronione przed wchłanianiem wody, np. poprzez zastosowanie środka antyadhezyjnego BOTAMENT® TF 02.


Obróbka:

BOTAMENT® V 90 należy mieszać z czystą zimną wodą przy użyciu wol-noobrotowego mieszadła. Do wymieszania 25 kg opakowania należy użyć ok. 3,00-3,25 l wody. Czas mieszania nie powinien być krótszy niż 3 minuty. W celu otrzymania odpowiedniej konsystencji i parametrów zaleca się obrabianie całych opakowań. Rozrobioną masę należy wykorzystać bezpośrednio po wymieszaniu. Proces zalewania powinien być prowadzony bez przerw roboczych tak, żeby zapewnić całkowite wypełnienie szalunku. Aby nie dopuścić do tworzenia się pustek powietrznych, proces wypełniania należy prowadzić w jednym punkcie. Dopuszcza się możliwość stosowania odpowiednich maszyn do podawania zaprawy. W ciągu pierwszych kilku godzin od wbudowania należy unikać silnych wstrząsów i wibracji, które mogłyby niekorzystnie wpływać na twardniejącą zaprawę. W związku z szybkim procesem hydratacji, któremu towarzyszy wydzielanie się ciepła, jak również przy występowaniu bezpośredniego nasłonecznienia i/lub przeciągów zaleca się prowadzenie stosownej pielęgnacji, mającej nie dopuścić do zbyt szybkiej utraty wody przez świeżą zaprawę BOTAMENT® V 90. Obróbka BOTAMENT® V 90 może się odbywać jedynie przy temperaturze powietrza oraz podłoża powyżej +5°C. Przy temperaturze +20 °C czas obróbki materiału wynosi ok. 30 minut.

Wskazówki:

Wyższa temperatura przyspiesza, niższa - opóźnia czas wiązania i twardnienia materiału.
Należy przestrzegać wytycznych zawartych w kartach technicznych produktów, które stosowane są w połączeniu z BOTAMENT V 90.
Kartę bezpieczeństwa otrzymają Państwo na życzenie.
Produkt należy stosować wyłącznie z dodatkami wymienionymi w karcie technicznej.

W celu osiągnięcia optymalnych parametrów technicznych, przed zastosowaniem zalecamy wykonanie próby w specyficznych warunkach budowy.


Zużycie:
 ok. 2,0 kg/dm3
 
Opakowanie: 25 kg - worek papierowy
Przechowywanie: w suchym i chłodnym
Termin przechowywania w oryginalnie zamkniętych opakowaniach wynosi 12 miesięcy.